Tak, jak ho máme v paměti....

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od prof. Braun »

knihomol píše:V jedné encyklopedii jsem našel následující větu a lámu si hlavu, kde se tam ten člověk objeví:
Již jako dítě se Jiří Sequens mladší objevil ve víceméně komparzní roli v otcově filmu PARTIE KRÁSNÉHO DRAGOUNA (1970).
Střílím od boku, ale nabízejí se dvě možnosti: buď mezi cirkusákama, nebo mezi svatebčany před kostelem. Tam někde by se mohl mihnout devítiletý černovlasý kluk... :D
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od huba.buba »

knihomol píše:Již jako dítě se Jiří Sequens mladší objevil ve víceméně komparzní roli v otcově filmu PARTIE KRÁSNÉHO DRAGOUNA (1970).
Pane kolego Knihomole , stačí zalovit v paměti , určitě si vzpomenete , když mladej Jiřík vyprávěl , že v tomto snímku je v závěrečné scéně u svatebního kočáru , kde poskakuje v černém cylindru na hlavě a společně se stejně starou holčičkou do toho kočáru i nasedají.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od prof. Braun »

huba.buba píše:
knihomol píše:Již jako dítě se Jiří Sequens mladší objevil ve víceméně komparzní roli v otcově filmu PARTIE KRÁSNÉHO DRAGOUNA (1970).
Pane kolego Knihomole , stačí zalovit v paměti , určitě si vzpomenete , když mladej Jiřík vyprávěl , že v tomto snímku je v závěrečné scéně u svatebního kočáru , kde poskakuje v černém cylindru na hlavě
otec a syn.jpg
otec a syn.jpg (29.22 KiB) Zobrazeno 8693 x
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od prof. Braun »

Pro ty, kteří neviděli a chtějí vidět film Jiřího Sequense Smrt na Cukrovém ostrově: k vidění bude na letošním Febiofestu! Jediná projekce v úterý 30. března od 20 hod. v pražském Bio Konvikt (Ponrepo).
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Anglie »

Když už včera ta možnost byla, tak jsem neodolal a zašel jsem. O trochu více v příslušném threadu, jenž jsem založil.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Salaba »

Když jsem si dnes odpoledne, slovy pašeráka Rajmana, fouknul "Štvanici" uvědomil jsem si opět dosah díla seriálu 30PMZ Jiřího Sequense...použiju paralelu s českým filmem ale je to tak, Jiří Sequens nastavuje "zrcadlo" tedy obsah skutečnosti doby jak se tenkrát žilo, ve městě, na vesnici...vykresluje charaktery osob, osudů, života...charaktery podlosti, zákeřnosti, bezohlednosti..."Copak nesmíme znát pravdu? Jak to tenkrát bylo?"..."Jakou pravdu?" :!:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Eman Zahradník »

Dnes dopoledne v pořadu Kalendárium zmínila p. Saskia Burešová vzpomínku nedožitých zítřejších 90.let našeho p.režiséra.V kráťoučkém medailonku byl vzpomenut i seriál 30 PMZ a mnohé další a i filmy samotné.. 8-)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Honza Zeman »

Samozrejme, ze to "mame pod kontrolou" a k nedozitym zitrejsim devadesatinam jsem na titulku webu umistil kratke info. Ten cas leti jako blazen.... :?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od huba.buba »

nikdy nezapomenu...na všechny ty historky , na atmosféru ve vile v Bubenči... Díky za Vaše přátelství , pane Sequensi
Přílohy
Snímek 006.jpg
Snímek 006.jpg (96.14 KiB) Zobrazeno 7820 x
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od huba.buba »

Dnes by pan režisér slavil svátek a včera 91 narozeniny. Věnujme mu každý aspoň krátkou vzpomínku...
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Honza Zeman »

Diky pane kolego za pripomenuti, ja pro samou agitaci zapominam na dulezita vyroci :oops: . V tomhle pocasi si zvlast rad pripomenu nase debaty u Sequensu na zahrade. S prijemnymi lidmi, v prijemne atmosfere, za krasneho pocasi a vzdy jsme se neco zajimaveho dozvedeli...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Fredy »

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... d-25-lety/ Režisér Jiří Sequens v dobových Televizních novinách,cca 1.minuta.
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Hanele »

Pánové při povídání na narozeninovém srazu Vladimíra Brabce připomněli pana režiséra i jako herce - začínal v brněnském Zemském divadle a taky v tamním rozhlase. Malá připomínka pro ty, kteří to (jako já) už trochu pozapomněli... :oops:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Hanele »

Pro ty, kdo si rádi připomínají narozeniny a výročí - právě dnes by pan Sequens slavil 93. narozeniny...
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Tak, jak ho máme v paměti....

Příspěvek od Honza Zeman »

sequens.jpg
V tomto dobovém dokumentu A opět přišel máj (1971) jsem narazil na pana Sequense, ještě před dietou :) , a říkám si, jestli vedle něj v brýlích je manželka, paní Zdena? Potvrdí mi to někdo, kdo jsme jí znali?
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět