Atentát

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Odpovědět
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Atentát

Příspěvek od nalim159 »

Neví náhodou někdo, jak se to vyvíjí s oním záhadným mercedesem? Nebo jen novinářská senzace a kachna...? Osobně si myslím, že spíše to druhé...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Atentát

Příspěvek od huba.buba »

V těchto dnech vychází tento film opět jako příbal.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Matrix
čekatel SNB
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. říj 2009 7:53:46

Re: Atentát

Příspěvek od Matrix »

pro mne tento film je též unikát perfektně natočený myslím že by to nikdo líp nezvládl.... a také se mi moc líbí kolik je na dvd bonusů a materialu o filmu prostě super
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Atentát

Příspěvek od nalim159 »

Dovoluji si využít tento film k připomenutí dnešního výročí...

Hoši, děkujeme a nikdy nezapomeneme.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Atentát

Příspěvek od malej Míra »

Oproti původnímu předpokladu se v nově chystaném filmu "Lidice" přeci jen objeví i scéna atentátu na zastupujícího říšského protektora. Důvodem má být zahraniční distribuce, kde by bez toho diváci těžko pochopili historické souvislosti. Zde najdete pár podrobností z natáčení, tentokrát v Podolí. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Atentát

Příspěvek od Koštýř »

pan Černý píše:..představitel zastupujícího říšského protektora je dokonalej. Když jsem viděl jeho pohled, tak mi přeběhl po zádech mráz..
Opravdu dokonalý Detlef Both.. To samé Siegfried Loyda v Atentátu. Až si říkám, zda někdy neproběhl takový menší "Heydrichovský lebensborn" mladých dívek s protektorem.. 8-)
Hned mi naskočí film Hoši z Brazílie, jinak snad nejsou možné takové podoby.. :lol:
Co se týká "plagiátorství", zas tak černě bych to neviděl. Scény se budou srovnávat stejně.. Nechápu, proč by někdo nemohl historickou událost natočit znovu - samozřejmě že po svém, jinak /"svou optikou"/, dynamičtěji apod. Např. vylodění v Normandii - je "vojín Ryan" plagiát třeba Nejdelšího dne? Oba filmy jsou dobré.
Samozřejmě se vyskytují "kopírky" ve všech žánrech filmů, víceméně prvoplánové, ale i mistr Spielberg se "utnul" v Schindlerově seznamu - scéna ze sprch v koncentráku (poteče voda nebo pustí plyn..) - hodně připomíná velmi podobnou z filmu Juraje Herze Zastihla mě noc (1985). Dokonce tak, že Herz zvažoval žalobu. Američtí právníci připustili téměř jistou "českou výhru", ale náklady atd. na soudní při nakonec Herze odradily. Prostě nad tím "mávnul rukou".. :|
Takže proč nenatočit atentát (scénu) znovu - a po svém..
P.S. Zajímá mě ten Mercedes - máme dvě auta z jednoho atentátu :o :D , nebo se to již vyjasnilo? Jestli je tedy autentický vůz z muzea nebo ten objevený "ve stodole"? http://zpravy.idnes.cz/stodola-skryvala ... domaci_pje
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Atentát

Příspěvek od nalim159 »

Chci jen připomenout dnešní výročí nejvýznamnějšího činu odboje za 2. světové války.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Atentát

Příspěvek od děda Dejmek »

nalim159 píše:...nejvýznamnějšího činu odboje za 2. světové války.
Dovolím si nesouhlasit. Tisíce zbytečných mrtvých a odvlečených, za to určitě nestálo. Ale bylo důležité se zviditelnit, pro budoucí rozdělení evropy moc důležitá událost. Na životech nevinných nikomu nezáleželo. Stejně jako dnes...
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Atentát

Příspěvek od xvladv »

děda Dejmek píše: Dovolím si nesouhlasit. Tisíce zbytečných mrtvých a odvlečených, za to určitě nestálo. Ale bylo důležité se zviditelnit, pro budoucí rozdělení evropy moc důležitá událost. Na životech nevinných nikomu nezáleželo. Stejně jako dnes...
S tímto mohu jen souhlasit.
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Atentát

Příspěvek od Arnold Hackl »

děda Dejmek píše:
nalim159 píše:...nejvýznamnějšího činu odboje za 2. světové války.
Dovolím si nesouhlasit. ...
Tak nějak si takhle narychlo žádný významnější čin odboje nedovedu vybavit, vy o něčem víte?
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Atentát

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ze stránek České televize :
Česká televize připravuje speciální cyklus - Heydrich - konečné řešení
Parašutisté provedli atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha ve středu 27. května 1942. Heydrich svým zraněním podlehl za několik dní v pražské nemocnici Bulovka. V zemi poté nastal teror. Byly vypáleny Lidice a Ležáky, během několika dnů skončilo na popravišti pět tisíc lidí. Česká televize teď připravuje speciální cyklus s názvem Heydrich - konečné řešení. Vysílat se bude jednou týdně na ČT2 od září do června příštího roku. "Snažíme se najít i některé zajímavé detaily, například usilujeme o analýzu zbraní, které byly použity při atentátu," doplnil šéfredaktor aktuální publicistiky ČT Jiří Vondráček.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Atentát

Příspěvek od nalim159 »

O tom, jaké měl atentát důsledky, není třeba vést dlouhé dišputace. O tom, že to byla nejvýznamnější akce odboje, také ne.

Ostatní už je věcí názoru. Já jsem přesvědčený, že atentát smysl měl.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Atentát

Příspěvek od Arnold Hackl »

nalim159 píše:... není třeba vést dlouhé dišputace. O tom, že to byla nejvýznamnější akce odboje, také ne. ...
Tak nějak to vidím i já, proto jsem se ptal, jestli tedy snad někdo ví o něčem větším.

PS. Ilegální tisk Rudého práva, případně černé zabíjačky neberu. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Atentát

Příspěvek od Dobesch »

Atentat mel smysl uz jen z toho duvodu, ze teprve po nem se Velka Britanie a Francie distancovaly od podpisu Mnichovske dohody a zacaly brat Ceskoslovensko jako partnera. Do te doby byly nasi vojaci proste jen nekdo, kdo chce bojovat proti fasismu. A zbytek byla skutecne zeme pod ochranou Treti rise

Teprve Atentat, Lidice a Lezaky (kdyz to napisu takhle zjednodusene) republiku "vratily" na mapu "svobodneho sveta" a zaradily po bok "viteznych mocnosti" a umoznily jeji dalsi existenci v povalecnem obdobi a vyjma Podkarpadske rusi i v jejich puvodnich hranicich.

Jen takova odbocka - dokonce bylo uznano, ze Ceskoslovensko bylo ve valecnem stavu s Nemeckem od ustaveni Sudetonemeckeho Freikorpsu tedy tusim od 16.9.1938. Ono se to rado prehlizi, protoze se to nehodi do kramu, ale diky tomuto rozhodnuti by se dalo na vsechny Sudetske Nemce, kteri po tomto datu (nerkukli po mobilizaci) presli hranice do Nemecka, pripadne v dobe mobilizace nenastoupili ke svym jednotkam, pohlizet jako na dezertery a Vlastizradce. Tam myslim existoval jen jedinny trest. V tom pripade by se nejake Benesovy dekrety prakticky nemusly resit.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Atentát

Příspěvek od knihomol »

Jeden z dílů série dokumentů Heydrich - konečné řešení bude věnován zobrazení atentátu na HH v kinematografii. Velký prostor bude pochopitelně věnován filmu Atentát, proto jsem na výzvu tvůrců minulý týden pronesl do pořadu několik vět a nechal štáb nahlédnout do některých autentických dokumentů. Podle všeho bude díl zajímavý a objevný (což nemyslím, že by způsobilo to, že v něm pronesu dvě věty:-))) ale kvalitou ostatních respondentů v čele s panem Čvančarou.
Odpovědět