Atentát

Režisér seriálu a skvělý člověk, dnes již nežijící, vše o něm
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Atentát

Příspěvek od Dobesch »

Hlavne se nenechat zmast "reklamou" na pribal v onom deniku --- Radek Brzobohaty tam neni "v roli atentatnika" :o :D . Me by zajimalo kam na to ti redaktori chodej - nekdy mam dojem ze jsou to zpravy od rodicu typu: Jo Atentat to byl peknej film o atentatu na Haydricha a hral v tom Brzobohaty ---- jinak si to ani neumim vysvetlit
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Atentát

Příspěvek od Willy Kleiber »

Bonusy k Atentátu jsou samozřejmě super. Udivilo mě ale (fotogalerie), že např. jízda Heydrichova vozu se točila s kamerou přivázanou na kapotě - myslel jsem, že jízda se točí vždycky s autem na nějakém vleku :o
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Atentát

Příspěvek od knihomol »

Willy Kleiber píše:Bonusy k Atentátu jsou samozřejmě super.
Mám tě rád, Willy:-)))
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Atentát

Příspěvek od Willy Kleiber »

Ať žije Spěváček family! :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Atentát

Příspěvek od knihomol »

To je světoznámá produkční společnost, zejména pokud jde o to, jak se vrhnout do nějakého véééélmi výdělečného podniku :)
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Atentát

Příspěvek od Arnold Hackl »

Tak bonus musím samozřejmě taky pochválit, ta "spívající rodina" je zřejmě slušnej oddíl. :mrgreen:
Je vidět, že hlavní motivací nebylo vytřískat co nejvíce peněz (jestli to vůbec nějakou kačku hodilo :mrgreen: ), ale spíše udělat kvalitní dokument.
Je taky dobře, že bylo použito kopie filmu bez vyleptaných titulků a titulky byly znovu dopsány.
Mimochodem ten hlas, který z rozhlasu oznamuje spáchání atentátu na říšského protektora - není to náhodou hlas významného českého herce Bohumila Švarce? Myslím, že by se k tomu tady na fóru mohl někdo vyjádřit. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
knihomol
poručík
Příspěvky: 252
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:05:15

Re: Atentát

Příspěvek od knihomol »

Milý Arny, je to hlas Bohumila Švarce, ale představ si, že jeho syn mě tři roky přesvědčoval o tom, že to jeho otec nemluvil. A až když jsem se s panem Švarcem setkal letos v lednu osobně, potvrdil mi, že jeho syn ví houby, že to opravdu mluví on. No, povedený synek :D
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Atentát

Příspěvek od Arnold Hackl »

Ještě že Tě tady máme, já jsem si myslel, že se k tomu vyjádří pávě ten "povedený synek". :mrgreen:
Ale to bysme se dozvěděli prdlajs, že. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Atentát

Příspěvek od nalim159 »

Nemůžu nepřipomenout právě dnes výročí atentátu na RH. Dnes, asi v deset hodin třicet minut, byl spáchán atentát na zastupujícího říšského protektora a generála policie...

Docela mě děsí, že tomuto nejvýznamnějšímu odbojovému počinu 2. světové války nevěnuje žádný zpravodajský server ani řádku (kromě iDnes, ale ten to také bere jaksi okrajově).
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Atentát

Příspěvek od Koštýř »

nalim159 píše:
Docela mě děsí, že tomuto nejvýznamnějšímu odbojovému počinu 2. světové války nevěnuje žádný zpravodajský server ani řádku (kromě iDnes, ale ten to také bere jaksi okrajově).
Bohužel... Kdy konečně bude stát na místě atentátu nějaký památník? No-vzpomněl si ještě server tn.cz, ale i tak je to celkem málo :(
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Atentát

Příspěvek od Bína »

Koštýř píše:Kdy konečně bude stát na místě atentátu nějaký památník?
Právě dnes po 67 letech byl v tzv.kobyliské zatáčce v Praze odhalen oficiální pomník.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Atentát

Příspěvek od strejda.ohon »

Uznávám, že je to trochu OT a hlavně s křížkem po funuse :mrgreen: , ale včera šla na Barrandově další část britskýho, docela povedenýho, dokumentárního cyklu o atentátech, no a můžu s potěšením napsat, že po Kennedym, Kingovi nebo Lennonovi došlo i na díl o Heydrichovi. Záběry z Atentátu sice použity nebyly, ale i tak to bylo, díky tomu pohledu "odjinud", dost zajímavý. A potěšitelný bylo taky zjištění, jakou si s tím dali práci. Rekonstrukce byla, samozřejmě až na zatáčku, točená na autentickejch místech (Panenské Břežany, Libeň, Bulovka, atd.), zatáčka sice někde jinde, ale i s detailama, jako jsou třeba cedule s odpovídajícími názvy ulic, atd. Faktická chyba byla akorát ve výši částky za dopadení atentátníků. Takže celkově pochvala pro ostrovní dokumentaristy. :D
nalim159 píše:Docela mě děsí, že tomuto nejvýznamnějšímu odbojovému počinu 2. světové války nevěnuje žádný zpravodajský server ani řádku...
Informace o odhalení pomníku v den výročí byla ten den všude a tak bylo taky všude vysvětleno, jakou událost pomník připomíná. To mi přijde docela logický a hlavně, v roce nekulatýho výročí, dostatečný. ;)
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Atentát

Příspěvek od malej Míra »

Deník MF DNES a potažmo server idnes.cz zveřejnil sérii článků, že se někde ve stodole u Hradce Králové objevil skutečný Mercedes Reinharda Heydricha, tedy ne ten, který vlastní Národní technické muzeum a který si zahrál ve filmu "Atentát", ale ve skutečnosti patřil někomu jinému. Jelikož historici se k tomuto "nálezu" stavějí poněkud rezervovaně, tak si počkejme, co se z toho vyklube. Podrobnosti najdete tady.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Atentát

Příspěvek od Koštýř »

malej Míra píše:..ve stodole u Hradce Králové objevil skutečný Mercedes..
No prosím.. a já si ten "pravý" kdysi nafotil a "ošahal" na jinak skvělé výstavě na Žižkově.. :? :cry: Už tenkrát, jak jsem porovnával své snímky s archivními, mi to nějak moc nesedělo. Ale nedělám generála po bitvě. Je jenom dobře, že se našel ještě jeden kousek - snad už ten opravdový. Přinejhorším budeme mít raritu, hned dva vozy z jednoho atentátu.. :lol: :mrgreen:
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Atentát

Příspěvek od malej Míra »

Koštýř píše:...Přinejhorším budeme mít raritu, hned dva vozy z jednoho atentátu.. :lol: :mrgreen:
...anebo že by i ty atentáty byly dva. No koneckonců hned se to nepovedlo, samopal přeci nestřílel. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět