Smrt u jezera

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Martin Kabát
strážmistr
Příspěvky: 77
Registrován: sob 20. pro 2008 21:37:02

Smrt u jezera

Příspěvek od Martin Kabát »

Měl bych dvě otázečky:

1. Proč vůbec Rajman zabíjel Pospíšila? Předpokládám že proto, aby získal tu fotografii, usvědčující Prágra. Dobře. Ale jak se o té fotografii dozvěděl? Jak zjistil, že vůbec nějaký negativ existuje? A nebo Pospíšil vydíral kromě Honzy i Prágra s Rajmanem, a jenom nám to v seriálu neukázali? Já nevím...

2. Pospíšil říká Honzovi o jisté organizaci, která má zájem o ty seznamy. ("vlastně naše organizace má zájem...") Pro jakou záhadnou organizaci mohl pracovat? Co myslíte?
"Doba střelců minula..."
"...teď je potřeba dostávat se jim pod kůži jinak. Ideologickým útokem! Pozvolna rozkládat jejich systém zevnitř, tvářit se loajálně, nestrašit..."
Uživatelský avatar
JiVi
strážmistr
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 21. led 2010 20:25:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od JiVi »

Martin Kabát píše: 2. Pospíšil říká Honzovi o jisté organizaci, která má zájem o ty seznamy. ("vlastně naše organizace má zájem...") Pro jakou záhadnou organizaci mohl pracovat? Co myslíte?
pro stary SSaky a kolaboranty
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od malej Míra »

JiVi píše:
Martin Kabát píše:...Pospíšil říká Honzovi o jisté organizaci, která má zájem o ty seznamy. ...Pro jakou záhadnou organizaci mohl pracovat? Co myslíte?
pro stary SSaky a kolaboranty
No tak to si právě vůbec nemyslím, spíš bych sázel na nějakou rozvědku... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od Honza Zeman »

Martin Kabát píše:1. Proč vůbec Rajman zabíjel Pospíšila? Předpokládám že proto, aby získal tu fotografii, usvědčující Prágra. Dobře. Ale jak se o té fotografii dozvěděl? Jak zjistil, že vůbec nějaký negativ existuje?
Staci si pustit zaverecnou scenu u Kaliny v kanclu. Vojta tam prece rika, ze Zemana videl starej Pecha, jak s fotkou na lodce neco zkousi na jezere. No a Pecha to pak Pragrovi vyzvanil u karet. Pragr pak zlanaril Rajmana a bylo to.


Ohledne tech seznamu protektoratnich spolupracovniku s gestapem bych take byl pro, ze Pospisil pracuje pro nejake fasisticke pohrobky a byvale kolaboranty. Seznamy mohli chtit proto, aby se neprislo na to, ze prave spolupracovniky byli.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Jiljí
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: ned 29. čer 2008 9:25:05

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od Jiljí »

Řekl bych taky, že asi nějaká ta rozvědka, samo kvůli jejich možné vydíratelnosti a tím pádem využitelnosti.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od malej Míra »

Jiljí píše:Řekl bych taky, že asi nějaká ta rozvědka, samo kvůli jejich možné vydíratelnosti a tím pádem využitelnosti.
Ano, přesně tohle jsem měl také na mysli...
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od děda Dejmek »

Pokaždý, když si pustím tenhle díl,tak si vzpomenu, jak sem to viděl jako malej, na černobílý televizi, tak za tou vrbou byl na pramici Prágl nerozeznatelnej. Dnes je asi poznat v tv, či na dvd, že je to on. Docela by mě zajímalo, jestli by někdo, kdo to vidí poprvé, rozeznal, jestli je to pan Somr, nebo ne.
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od malej Míra »

děda Dejmek píše:...Docela by mě zajímalo, jestli by někdo, kdo to vidí poprvé, rozeznal, jestli je to pan Somr, nebo ne.
Ja si myslím, že i dnes, kdyby to někdo viděl poprvé, tak ho nenapadne tam toho pana Somra hledat.
1) V tu chvíli ještě divák netuší, že bude následovat vražda.
2) Prágr/Somr se do té doby v dílu ještě neobjevuje a pod tím vrbovím se také mihne jen na takový okamžik, že nepřipravené oko nemůže zareagovat a postavu rozeznat.
Ale je to jen můj názor, ostatně vždycky jsem tu byl spíš známý tím, že hledám způsob jak obhájit práci filmařů a pana režiséra a zejména před snahami hledat nedostatky za každou cenu i tam kde nejsou, což ale není určitě tento případ. Nad stejnou otázkou jsem už přemýšlel, ale dospěl jsem prostě k tomuto závěru... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od opat Adamíra »

Je teda fakt, že pan Somr/Prágr se bohužel ukáže už v době vraždy, ale to musí opravdu divák napjatě sledovat. Ta podoba je tam zdatně postřehnutelná. :mrgreen:
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od malej Míra »

CErin píše:...Ta podoba je tam zdatně postřehnutelná. :mrgreen:
To sice ano, ale až napodruhé kdy se už ví, že jde o vraha. Za tím si stojím... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Bláha
major
Příspěvky: 664
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od Bláha »

Už jsem to viděl X krát,ale včera se mě nezdál hlas Pospíšila(Salač) jak fotil na loďce.Daboval ho O.Brousek,ale na té vodě se mě zdá že to není jeho hlas.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od heinrich »

Máte pravdu pane kolego, není to hlas O.Brouska! (y) Asi to dodabovával někdo, kdo byl zrovna ve studiu po ruce. ;-)
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od Honza Zeman »

Neřekl bych, třeba při větě "Pozor, slečno, pozor, vyletí ptáček", je to jasný hlas pana Brouska :best:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od heinrich »

"Račte mně sledovat a pozorně panstvo, pozorně" je jiná barva hlasu. U toho ptáčka je slyšet, že měnil barvu hlasu, protože při některých hláskách je to jeho hlas. A hned před střelbou "Jo ták, to seš ty, já myslel, že......." je hlas otce Zemana podobný hlasu F.Hanuse. ;-)
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Smrt u jezera

Příspěvek od Hanele »

Je to jednoznačně stále Otakar Brousek - v různých hlasových polohách. Úplně ho vidím, jak se snaží alespoň
dodatečně hlasem vystihnout odlišné emoce postavy, kterou sám nehraje, "pouze“ dabuje.
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Odpovědět