Tatranské pastorále

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Tatranské pastorále

Příspěvek od malej Míra »

quote="malej Míra"]
Bába kořenářka píše:Dneska mi přišla na Aukru zakoupená brožurka Vrah přijde do kina, zhltla jsem ji okamžitě a teď porovnávám s příslušným dílem...

Zatím se mi víc líbí film, a co vám?
...takto se nám toto téma objevilo v "dílech, které sjíždíme". Rád bych připojil svůj vlastní postřeh. Nedokážu říct, co se mi líbílo víc. Možné film, protože je skvěle zahraný a pan Langmiler opravdu exceluje. Ale v knížce je lépe vyřešena jedna věc, nad kterou jsem si při sledování filmu vždycky lámal hlavu a sice tu záležitost s fotoaparátem. V knize nutí Zeman Gajdoše, aby mu sehnal foťák s teleobjektivem, načež se usadí v okně umývárny a číhá na vraha, který půjde na smeťák hrabat ten scénář, aby ho vyfotil. To dává smysl.
Ve filmu po něm chce Polaroid, tedy takový ten automat, co práská fotky a hned z něj lezou hotové. To mi smysl nedává, protože by musel číhat zahrabaný po uši v odpadcích a navíc riskovat prozrazení. Tedy řekl bych stav skóre "kniha-film" 1:0. :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od kapitán Hejduk »

Bába kořenářka píše:...brožurka Vrah přijde do kina...
Nenanšli jste tam, jak se jmenuje ten režisér ? Jeho jméno je záhadou.
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Bába kořenářka »

Já mám pocit, že v knize není jmenován...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Dobesch »

V knížce je to pan Režisér
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Willy Kleiber »

No, pozor! Ve filmu je záběr na klapku, kde jsou uvedena jména režiséra a kameramana. Teď nemám DVD u sebe, ale jméno tam je, ale teď si zaboha nemůžu vzpomenout...ale je to nějaké běžné příjmení.
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Bába kořenářka »

Ve filmu se jmenuje Hanák, teď jsem to zkoukla...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od kapitán Hejduk »

Já děkuji Wildovi za informaci, už jsem si to také ověřil, a je to tam ! Viz obrázek zde.
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
Pepa Barkl
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: stř 25. úno 2009 15:39:35
Bydliště: Loď Morava - no teď už vlastně park v Antofagasta...

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Pepa Barkl »

Při zkouknutí dílu mě napadlo, proč vlastně Horňáková kradla scénář, aby se dozvěděla, kdo je vrahem. Vždyť stačilo pár dnů počkat, s kým a jak to budou točit - kolem natáčení je vidět spousta čumilů a s hercem se nijak netajili - takže se nemuseli jít na vraha dívat až do kina. Koukal jsem i do knížky, ale ani tam to není řešeno jinak, dokonce se herec "Hrdlička" vesele baví v chatě...
Jedu do země s měděnou půdou.
Voni ti indiáni tomu prd rozumněj...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od prof. Braun »

Pepa Barkl píše:Při zkouknutí dílu mě napadlo, proč vlastně Horňáková kradla scénář, aby se dozvěděla, kdo je vrahem. Vždyť stačilo pár dnů počkat...
Já bych řekl, že asi ze stejnýho důvodu, z jakého se pachatelé vracejí na místo činu. Bylo to prostě silnější než ona. Nehledejte v tom logiku, ale zkuste se vžít do její psychiky... Musela mít nervy nadranc a chtěla mít stoprocentní jistotu, že oním vrahem, který přijde do kina, nebude nakonec přece jenom ona. Ostatně i v seriálu byla odhalena až v samém závěru - a myslím, že to bylo překvapení pro všechny diváky... Nebo jste ji snad někdo podezíral, když jste TP viděli poprvé? Já tedy ne!
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od nalim159 »

Zaujala mě jedna věc, a sice závěrečná "léčka" na Vlada. Vyšlo to dokonale, ale taky to mohlo být parádní fiasko:

1. náhoda, že Vlado prohrál v kartách - předem se to nedalo nijak připravit, museli spoléhat na to, že Vlado skutečně prohraje. Kdyby vyhrál, nekradl by peníze. Varianta, že byl notorický neuměl i v kratách, je spíš zbožným přáním, jak toto uvést na pravou míru. I to, že by se předem všichni ostatní na Vlada domluvili, by nezaručovalo úspěch. Však karbaníci jistě ví, že když jde list... ;)

2. to, že prohrál, a šel krást zrovna do "mého pokoje" - to je sice ve finále hodně efektní a efektivní, ovšem taktéž těžce předem naplánovatelné. To byl slušný Vladův zkrat. Spíš bych čekal, že si půjde "vypůjčit" do peněženky Márie. O to víc, když už jednou toto provedl a skončilo to vraždou.

3. to, že si na něj všichni v pokoji počíhali, dokládá to, že s jinou varinatou vůbec nepočítali.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Jiljí
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: ned 29. čer 2008 9:25:05

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Jiljí »

tohle všechno je pravda... ještě bych zmínil zajímavou a pro mě trochu divnou peripetii ohledně scénáře... Mária ho čmajzne, aby se z něj cosi dozvěděla, poté jej šoupně na smeťák, kde je nalezen.. potud ok.. dál už ovšem nechápu - rejža se při natáčení zmíní o tom, že je třeba jej najít /třeba na smetišti/ - to měli jeden výtisk původního scénáře???.. dejme tomu, ale o to nejde.. policie nastrčí scénář znovu na smeťák - proč jako? proč chtěli předpokládat, že si ho zase někdo vyzvedne ? a hlavně proč ho Mária prostě nenechala na tom smeťáku v klidu odpočívat ?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Honza Zeman »

Tohle ma myslim celkem logiku, Maria ukradla scenar, protoze se chtela podivat, kdo je ve scenari vrahem, scenar pak zahrabala na smetisti. Proc? Co by s nim dal delala a filmarum ho vratit nemohla. Jeden vytisk urcite nemeli, ale cele to bylo nahrane, aby se osoba, ktera ho dala na smetiste nejak projevila a scenar vyhrabala. Cele to nastrcili proto, aby videli, kdo scenar ukradl, kdo ma zajem vedet neco vic atd.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Žitný »

Podpis pod předsedu.S tím scénářem to má opravdu logiku.Jen něco k nalimovi ohledně těch karet.
Ano souhlas s tím,že karbaníci ví jak jde kolikrát list..Ovšem není karbaník jako karbaník.A pokud někdo hraje kapánek pod vlivem a druhý umí trochu "hrát" není problém docílit výhry a obrat protihráče.Sám občas jdu na mariáš (volený páč liciťáka neumím)a to jak jde list není podstatné.Tedy je,ale střízlivý (tedy kdo to párkrát hrál)ví co půjde za kartu.U mariáše se nemíchá(až na malé vyjímky) a tak jze fakt vysledovat hru.A Galdůšek asi v tomto nebyl žádná prvnička.
Co se týká toho,že půjde vlado na ten pokoj,na který už kdysi jednou vlezl,tak tam to moc logiku nemá.Jen že by tam chodil na tento stále s tím samým účelem.Ale asi byli jednodušší možnosti,jak získat v tu chvíli peníze....
Ale díl je to moc pěkný. ;)
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Bába kořenářka »

Mně přijde logické, že šel nejdřív do tohohle pokoje... Jednak věděl, že celý stůl si dává borovičku, takže si mohl být jistý, kde teď Martin je a že má aspoň chvilku na svou akci a logicky z těch tří, se kterými hrál, by měl taxikář asi nejvíc peněz... A od manželky si asi "vypůjčit" už nemohl, myslím, že dostal slušnou držkovou už za ty dvě stovky před filmovačkou :D!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Tatranské pastorále

Příspěvek od Bába kořenářka »

A taky mi přijde logické, že by chtěl Martina "vytrestat" za to, že ho oškubal v kartách... ;)!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Odpovědět