Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Předminulou neděli opakovali na CS Filmu Dovolenou s Andělem.
Pravděpodobně použili nějakou nově vyrobenou a vyčištěnou kopii, protože film působil mnohem barevněji, než jindy.
Náhodou o pár hodin později (kolem půlnoci) dávali Anděla na Prima COOL a tam to byly zase ty původní vyblité barvy.
Tuto neděli v poledne to budou na CS Filmu znovu opakovat, tak to můžete porovnat.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Dobesch »

Mozna jen vytahli nejakou druhou kopii, kdyz jim prvni uzmula Prima -Cool, ktera byla v lepsim stavu (nebyla tak jeta) --- viz kopie Tatranskych pastorali s komplet titulky na DVD nebo kopie Atentatu bez uvodnich tituli pro CT
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Dnes vychází v příbalu film Pamětnice.
Film údajně natočený pouze kvůli tomu, aby se ještě jednou (a možná už naposledy) setkaly doposud žijící legendy českého filmu.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

Ceska televize prichazi s novinkou ohledne prodeje autorskych prav k dilum ve svem archivu. Prava bude mozno nyni ziskat pomoci aukci. "Drazba" bude probihat pres novy portal k tomu urceny -

http://www.aukceedicect.cz/default.aspx

Udajne muze drazit i fyzicka osoba. Kazdopadne jde o zajimavy zpusob :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:Ceska televize prichazi s novinkou... prodeje autorskych prav... pomoci aukci.... Udajne muze drazit i fyzicka osoba. Kazdopadne jde o zajimavy zpusob :)
Že bychom si třeba vydražili "Ve znamení Merkura"? ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

V neděli 30.05. v 11:50 vysílá TV NOVA film "Pátek není svátek". Je to zvláštní, ale ještě jsem ten film snad nikdy celý neviděl, tak se na něj chystám. Jedna z mála většich rolí mladého Jirky Sequense... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od geza »

Tak "Únos" už mám doma. Vřele doporučuji všem, kdo to neznají.
Sídlo US army je natáčeno na Sychrově.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Dnes v 14:20 na ČT1 a zítra v 7:15 na ČT2 bude uveden film "Ledoví muži" z roku 1960. Jak si většina z účastníků naší besedy s panem Tomsou jistě vzpomene, jedná se o jeho vůbec první kontakt s filmem. Když jsem s ním dnes na toto téma po telefonu mluvil, nazval to dokonce svým "rodným listem". Na druhou stranu naznačil, že je třeba k tomu filmu po těch letech přistupovat s jistou dávkou divácké shovívavosti. No tak uvidíme, už se těším... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Koštýř »

malej Míra píše:
Hombre píše:Ceska televize prichazi s novinkou... prodeje autorskych prav... pomoci aukci.... Udajne muze drazit i fyzicka osoba. Kazdopadne jde o zajimavy zpusob :)
Že bychom si třeba vydražili "Ve znamení Merkura"? ;) :D
To je nápad! Nebo i jiné skvosty.. Otázka je, za kolik.. :| . Ale takový malý Národ sobě :mrgreen: by nebyl špatný..
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Kdo přichází před půlnocí (1979)

Příspěvek od prof. Braun »

Dnes dopoledne na Barrandově opakovali starší českou krimi Kdo přichází před půlnocí (režie Zbyněk Brynych). Podle mne je natočená podle jednoho z nerealizovaných scénářů k 30PMZ. Před lety jsem je četl a vzpomínám si, že tam byla stejná situace jako v tomto filmu. Jde o klíčovou scénu, kdy recidivisté ukradnou nákladní Tatru, a pak se srazí s autem, které převáželo výplaty pro zaměstnance JZD. Už ve scénáři mě totiž zaujal způsob, jakým byla tato autonehoda zaranžována... Film má navíc podtitul "Historie jedné loupeže", takže soudím, že šlo o skutečný případ. A když se nehodil do 30PMZ, tak byl podle něho natočen film (podobně jako v případě Pumpařů od zlaté podkovy). Ale je to jen moje domněnka...
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Musím upozornit na film Poprask na silnici E4.
Teď ho pořád opakují na Kino CS (zrovna dnes ve 20:00).
Kolegové Dr. Salaba a Knihomol byli při posledním promítání doslova v transu a se slovy, že něco takového ještě neviděli utíkali do svých kajut.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

V utery 24.8. nam ve 22:45 reprizuje TV Barrandov film Silnejsi nez ja, kdysi na nej tady upozornoval kolega heerec. Je to filmove zpracovani inspirovane pripadem spartakiadniho vraha Straky. Minule se mi to celkem libilo, takze kdo nevidel, ma ted moznost.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od pplk Žitný »

A v premiéře jej Tv Barrandov dává dnes (22. 08. 2010) v 21.50 hod.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Bába kořenářka »

V Levných knihách vyšel další DVD "skvost" edice Filmy patří lidu - Nevěra! Už se těším, až to shlédnu!!!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Včera jsem si nahrál z Kino CS film Zelená vlna.
Film nemá v podstatě žádný děj, je to několik desítek scének, které spolu většinou nijak nesouvisí.
Trochu mi to připomíná Kameňák, rozdíl je jen v tom, že v Kameňáku jsou místo scének vtipy.
Pobavily mě pouze dvě scénky :
- když Karel Augusta spěchá tramvají z práce a když celý uřícený doběhne před svůj dům (kde na něho čeká zbytek rodiny), tak zjistí, že jel ráno do práce autem, aby byl doma dřív,
- když vlčák po výcviku na cvičišti napadne v parku člověka, který má ruku v sádře podobného tvaru, jako mají na cvičišti ty tlusté rukávy, do kterých se vlčáci zakusují na figurantech.
Jedna scénka si zaslouží na tehdejší dobu uznání za odvahu :
- když si Pavel Zedníček jako zloděj vyhlédne rodinu, která odjíždí na dovolenou, sleduje ji na letiště, počká až nastoupí do letadla a když se mu konečně podaří vloupat se do jejich bytu, zjistí, že byt je úplně prázdný - rodina prostě všechno tajně prodala a emigrovala.
Jinak za zmínku stojí snad jen velké množství herců, které se ve filmu mihnou (dokonce i pan režisér Vorlíček osobně), prsa Jitky Asterové (nic moc) a její kamarádky a pro nás "postižené" asi největší perla - Josef Kubíček opět v jedné ze svých životních rolí je na obrazovce dobrých 20 sekund. :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět