Televizní tvorba z archivu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Koštýř »

Hombre píše:.. bunda typ" smazka"..nikoho jineho nez fetaka..
gratuluji! :D Já ji pojmenoval jen tak z hecu.. a vida :mrgreen:
Skoro bych řekl poznávací znamení "normalizačního" fet'áka, tak jako Superman má svůj trikot.. :lol:
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Tak mimochodem když už jsem se tu nedávno rozepsal o pořadech "Sešlost" na DVD, od včerejška reprízuje ČT1 tyto pořady zřejmě každé ponděli dopoledne, asi v rámci letní okurkové reprízové sezóny... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Bína »

Jenom doplním že mimo Sešlosti která bude každé pondělí bude i každý další pracovní den od 12.30 ČT vysílat Televarieté,Šaráda,Bolkoviny a Salon Cimrman. ;)
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Bína »

V dnešním opakování Šarády z roku 1990 vystupuje skoro na konci ve "veselé" scénce s pány Uhlířem a Šípem pan Vladímír Brabec. ;) Scénka je parodií na 30. p.m.Z.a díl Mimikry. Možno ještě zhlédnou nebo nahrát zítra 1.7. v 5.00 :cry: na ČT 1.
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od prof. Braun »

Právě jsem dokoukal na dvojce film Kosenie jastrabej lúky z r. 1981. V dětství mě zaujal hlavně tím, že v něm hraje Rudolf Jelínek a mluví slovensky (pochopitelně dabing). Ten film je pořád dobrý a s odstupem let si dovolím tvrdit, že to je jedna z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší filmová role pana Jelínka (krásná studie alkoholika a životního outsidera, tedy vysloveně protipól k majoru Hradcovi a spol.). Mimochodem, jeho ženu si zahrála Sylva Turbová (z Dámy s erbem).
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Vzhledem k tomu, že to padlo v jiném nepatřičném témetu, dovolil jsem si to přenést sem. Nevíte někdo kdo, kdy a kde naposledu reprízoval dětský seriál Spadla z oblakov? ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Bína »

malej Míra píše: Nevíte někdo kdo, kdy a kde naposledu reprízoval dětský seriál Spadla z oblakov? ;) :D
Mám pocit že jsem to zahlédl letos na jedné ze slovenských tv,ale nevím která to dávala. :(
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od prof. Braun »

Poletíme, poletíme... :lol: Mám pocit, že Č(S)T tento seriál od dob mého dětství nereprízovala. Ale viděl jsem kousky na Youtube a málem se potrhal smíchy. Hlavně z malýho Suchánka! Co se záběrů z Prahy týká, mám silné podezření, že si kolega Dobesch plete Kavčí hory se Štrbským plesem - tam stojí taky podobná "výšková" budova... Ale jak říkám, Majku z Gurunu jsem viděl naposledy v dětství a paměť už jaksi neslouží... :D
Naposledy upravil(a) prof. Braun dne pon 06. zář 2010 20:58:01, celkem upraveno 1 x.
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Přátelé, seriál Spadla z oblakov teď dávali snad 10x na kanále CS mini (pro mě, který to příjmám přes satelit je to stený kanál jako CS Film, jen s tím rozdílem, že CS Film vysílá od 12:00 do 24:00 a CS mini od 6:00 do 12:00). A protože jsem to chtěl nahrát pro děcka, první nahrání se nezdařilo a v opakování jsem nedoufal, tak jsem zkusil internet a našel jsem celý seriál jako zkopírovaná DVD (na Slovensku to totiž na DVD vyšlo a nějaká dobrá duše to hodila na net). Někde možná budu mít zálohované odkazy.
A zajímavost na konec. Když jsem začal pátrat, kde se vlastně točilo, tak jedna z nejdůležitějších scén - kozmolom se natáčel v zatopeném lomu u dálnice mezi Vyškovem a Olomoucí, konkrétně tady.
Ono když o tom tak člověk přemýšlí, tak až zase tolik slovenské to nebylo, herci byli z obou republik, když se podíváte na titulky, tak většina jmen je českých a vyrobilo to filmové studio Gottwaldov pro Slovenskou televizi. Takže spíš federální.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Honzin123 »

Majku z Gurunu si pamatuju také jako malý chlapec... Ale vybavuju si také, že se ten seriál vysílal v rámci "Mezinárodního roku dítěte". Upoutávka na to běžela před každým dílem seriálu. To mi dodnes utkvělo v paměti. A jelikož Mezinárodní rok dítěte byl v roce 1979, dovoluji si tvrdit, že ČST tent seriál vysílala federálně pouze v tomto roce. Pak už šel vždy jen na Slovensku. Bohužel tomu tak bylo i u dalších sloenských seriálů, boužel.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Dobesch »

prof. Braun píše: Co se záběrů z Prahy týká, mám silné podezření, že si kolega Dobesch plete Kavčí hory se Štrbským plesem - tam stojí taky podobná "výšková" budova...
Panorama hotel nebo jak se to tam jmenuje sem nemyslel -- myslel sem scenu z posledniho dilu, kdy leti na nejake roure od kamen na vylet do Prahy (dokonce i Hradcana tam jsou).

Ja serial videl celkem nedavno - na netu se da najit z DVD. Jinak mam dojem, ze v Cechach sel pak tento serial nekdy koncem 80.tych let v ramci Pionyrske vlastovky
Naposledy upravil(a) Dobesch dne úte 07. zář 2010 19:26:32, celkem upraveno 1 x.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Jo, Dobesch má pravdu.
Jeden díl (myslím desátý) byl skutečně věnovaný výletu do Prahy.

PS. Odkazy ke stažení jsem sice našel, ale už nejsou funkční.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Elden »

Byl, oni letěli a závodili s jednou rodinkou (otec se synem v Renaultu 16 tuším), kdo bude v Praze dřív.
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od huba.buba »

PS. Odkazy ke stažení jsem sice našel, ale už nejsou funkční.
Na známém českém úložisti se to stahne bez problémů - stačí dát do vyhledávače ,spadla z oblakov,
V těchto dnech tento seriál opět šel na slovákách
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
JiVi
strážmistr
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 21. led 2010 20:25:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od JiVi »

tak nejak, obe DVD jsem sehnal :-)
Odpovědět