Loď do Hamburku

Třicet dílů detailně rozebraných
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Loď do Hamburku

Příspěvek od tajemník Šanda »

Pořád mi není jasná jedna věc. Honza, uvědomělý muž (a Zeman komunista je :P ) říká strojníku Šimkovi na pozdrav, když jej přišel přesvědčit ke spolupráci: "Pomáhej Pánbůh!" Nějak mi tady nesedí Honzovo politické přesvědčení. Na druhou stranu se možná jedná o pozdrav cechovní, popř. stavovský. Třeba je to paralela s Prokletým dědictvím, kde několikrát zaznívá: "Zdař Bůh!"
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od Arnold Hackl »

Nezdá se mi, že by to byl cechovní podrav.
On to neříká jen Honza, ale i doktor Veselý v jednom díle říká něco ve smyslu ať jim pachatele pomáhá hledat Pán Bůh a dokonce i taťka Kalina řekne Pánbíček s Váma (přesné citace ani díly teď nemám čas hledat).
Ostatně, když už jsi to načal, zdá se mi, že kdykoliv se Honza snaží k někomu vetřít, tak neuvěřitelně šaškuje (ve strojovně u Šimka, v kanceláři u Šmída, když vyslíchá Lídu, atd.). Podle mě je to úplná herecká tragédie a nevím, jestli to takhle blbě zahrál pan Brabec sám nebo ho k tomu pan Sequens přinutil. Tyto scény mi na seriálu dost vadí.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od nalim159 »

Já osobně si myslím, že to byl požadavek režie... Resp. mě nikdy nenapadlo, že by tam byl pan Brabec tak strašně "mimo" sám od sebe...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:...Podle mě je to úplná herecká tragédie a nevím, jestli to takhle blbě zahrál pan Brabec sám nebo ho k tomu pan Sequens přinutil...
Naopak pane kolego. Já oceňuji, když skvělý herec dokáže zahrát obyčejného člověka, jako že hrát neumí... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od Arnold Hackl »

No obyčejnej člověk, nevím, nevím, ale ke mně kdyby přišel takovej magor a něco po mě chtěl, tak ho po pár minutách vyrazím ze dveří. Speciálně toho "bráchance", co přišel k Šípovi.
Nicméně nabývám přesvědčení, že to byl režijní záměr a pan Brabec si ještě přisolil.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od Dobesch »

Nezapominejte, ze ve spouste te scen mel prece Bezny kriminalista (byt eso przske kriminalky) zahrat člověka z lidu (nebo proste neco zahrat). No a clovek od kriminalky preci nebude hrat podle Stanislavskeho, ale podle svych mnohdy bidnych , schopnosti. Takze je otazka zda to schavne nemelo bejt hrano uplne desne, protoze Honza Zeman nebyl zadnej herec
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od malej Míra »

Dobesch píše:...Takze je otazka zda to schavne nemelo bejt hrano uplne desne, protoze Honza Zeman nebyl zadnej herec
Přesně tak jsem to myslel. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od nalim159 »

Je to tak zahrane schvalne,bylo to urcite chtene,tedy ve scenari. Namonec i sam Honza rika v KZ,ze kdyz za Sipem prisel poprve,tak ze sebe delal saska...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od malej Míra »

Pánové, mám takový pocit, že jsme se touto diskusí ocitli ve špatném vláknu... ;) :D
Jinak Nalim má pravdu. :D
Mám ti ukázat jak plave?
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

Ja feeelmi touzeevat po soundtracku tohoto dielu. Nadherna cliva melodia podtrhujuca pritomnost vody, zivota v pristave, az clovek citi pach vody (morskej) a labskeho pobrezneho bahna.
Nemate niekto?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od Arnold Hackl »

Neoficiální soundtracky se kdysi daly najít někde na internetu, ale byla to jen hudba amatérsky vytažená ze seriálu.
Pokud už to nenajdeš, tak si to vytáhni z DVD.
Jestli Ti jde jen o hudbu z jednoho dílu, tak to nezabere ani moc času.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

Po 1) neviem to stahovat, nie som velky prebornik v tychto veciach a po 2) stale by to bol len nejaky nepodareny zaznam.
Skor som myslel na to, ze ci existuje nejake zvlast CD s komplet zemanovymi trackmi.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od Arnold Hackl »

O ničem oficiálním nevím, jen o těch dvou CD, která někdo udělal tak, že vytáhl hudbu ze seriálu.
A pak ještě toto CD, ale na něm je myslím jen úvodní melodie.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od nalim159 »

Při včerejším sledování tohoto dílu jsem se odhodlal přispět do dizkuse něčím, co mě už za uši tahá hodně dlouho, a sice zvuky obou koček. To mňoukání nebo jak to nazvat je hodně divný zvuk, co říkáte? To snad ani není zvířecí zvuk, nedělal to strýček Jedlička :mrgreen: ?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Loď do Hamburku

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...zvuky obou koček. To mňoukání nebo jak to nazvat je hodně divný zvuk...
No, slušně bych to nazval snad jedině hlas kočky v říji. :roll: :mrgreen: Taky za tím čuju Strýčka Jedličku, nebo někoho podobného... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět