14. díl - Konec velké šance

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
prof. Braun
kapitán
Příspěvky: 357
Registrován: úte 13. led 2009 19:19:30

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od prof. Braun »

Tak to se rád přidám! :lol:
Jenomže my nejsme jen tak někdo!
Uživatelský avatar
igorgrebner
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: ned 07. zář 2008 9:08:36
Bydliště: VLASENKARNA

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od igorgrebner »

Dnes je v praze tak osklivo a smutne, az mi to pripomina nalady z 14-teho dilu. KONEC VELKE SANCE. Pujdu se podivat na strelecky ostrov.
Pane doktore ja jsem bastard, volnomyšlenkář, člověk z jinýho světa.
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od děda Dejmek »

Měl jsem stejný pocity, ale obrazil jsem toho víc. Abych to nerozpatlával po celym fóru, dám to všechno sem.Taková jedna uplakaná podzimní sobota s Honzou. A den železnice taky potěšil... :)
Popisky snad netřeba, všichni určitě poznají, co je co a kde to je ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Willy Kleiber »

Tak mám dojem, že stále neodhaleno zůstává místo, kde Jiřka našla vysíleného Bláhu a napojila ho lipovým čajem!
Matně si vzpomínám, že jsem před 2 lety jel na Orlík, a jedno místo mi to po cestě nápadně připomínalo...ale fakt nevím, kde to bylo... :cry:
Pane Černý, nemáte tip? :)
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od děda Dejmek »

Nad tímto místem jsem taky dumal a podle fotky z natáčení, která je v knize, to vypadá na štábem tolik oblíbený areál Skalka. V pozadí za Bláhou je vidět takovej ten altánek, nebo co to je.Takže možná na tý silnici, co vede nad Skalkou. Tod´můj nápad :idea:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Honza Zeman »

To je zapeklita otazka, taky jsem mrknul do knihy a Blaha tam skutecne jakoby prebiha nad zastavenim Krizove cesty, ktera jsou nad Skalkou. Ale nechapu proc by tam tocili tohle, kdyz pak ta silnice je odtud pekne daleko. Z tech scen v dile to nejde poznat ani nahodou. Kdybych vychazel jen z toho, co je videt v serialu, tak bych si tipnul na misto nekde kousek od Cholinskeho mostu, kudy pak jede Jirka dal. Ale zname ty filmare....
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:...jakoby prebiha nad zastavenim Krizove cesty, ktera jsou nad Skalkou....
Rozhodně by stálo za to tenhle tip prověřit.
A co se týče toho, že by se dva sousední obrazy nutně točily z jakéhosi důvodu na blízkém místě, z toho jsem teda už dávno vyléčen ;) naopak věřím spíš vždy variantě "filmařské latiny"...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Dobesch »

Pokud se ty dva obrazy tocily pomerne daleko od sebe ..no pokud most nebyl v rekonstrukci tak to zas tak daleko neni :D (dokazu si predstavit, ze tam filmari jezdili nikoli pres Benesov, ale pres Slapy a to pak uz je do Mnisku opravdu kousek).. spis je to zajimave z toho duvodu, ze si nejak nevybavuju jinou scenu, kdy by Blaha byl na Skalce - a kvuli tomu okamziku tam vest herce je takove vzlastni. Ale rikam dokazu si predstavit, ze se pri nataceni jezdilo na most pres Mnisek (Slapy).
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Honza Zeman »

A hlavne jestli Blaha prebihal na Skalce, tak tu scenu v serialu mohli klidne vystrihnout a obrazek pouzit jen v knize. Mozna by pomohlo fotoalbum ze 14. dilu, ale bohuzel ho nemam...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Dobesch »

No tak sem na to koukal na mape a kouknul i na historii R4 - a sice tehdy (doba nataceni) az k Mnisku nevedla, ale to ze tmtudy bylo mozno jezdit ba most ..aasi to bylo i kratsi a rychlejsi nez po prvnim useku D1 plati --- takze je dost mozne ze proste cestou na jednu lokaci sfoukli jinou (byt s drobnou zajizdkou)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od porláďa »

Chtěl jsem se zeptat jestli se ví, kde byl a kde byla natáčena módní přehlídka v salonu Elegant?
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od děda Dejmek »

Po salonu už pátrám roky a motam se pořád v kruhu. Snad bỷvavlý salon Podolska ,v paláci Adria,znárodněn jako módní salon eva?Těch salonu bylo po Praze víc,jeden se dokonce jmenoval Rosenbaum a tam se snad šatili Světáci.Nevim :?
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od porláďa »

děda Dejmek píše: čtv 05. zář 2019 0:55:20 Po salonu už pátrám roky a motam se pořád v kruhu. Snad bỷvavlý salon Podolska ,v paláci Adria,znárodněn jako módní salon eva?Těch salonu bylo po Praze víc,jeden se dokonce jmenoval Rosenbaum a tam se snad šatili Světáci.Nevim :?
Tak to mě mrzí, myslel jsem že to bude menší oříšek...
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od děda Dejmek »

Tak konečně! Opravdu se jedná o módní salon Rosenbaum, který vybudoval za první republiky Oldřich Rosenbaum, na Národní třídě.Po válce znárodněn jako Módní závod Praha.
něco málo k vidění zde:
Obrázek
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: 14. díl - Konec velké šance

Příspěvek od Honza Zeman »

No vypadá to celkem věrohodně, i když asi prošel nějakou rekonstrukcí, výmalbou a tak. Ale rysy tomu myslím zůstaly. Víc dobových nebo současných fotek se asi najít moc nedá...
32229875.jpg
32229875.jpg (73.43 KiB) Zobrazeno 1150 x
32288500.jpg
32288500.jpg (81.29 KiB) Zobrazeno 1150 x
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět