Studna

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
strejda.ohon
strážmistr
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 26. čer 2008 15:55:50
Bydliště: za vodou

Re: Studna

Příspěvek od strejda.ohon »

2 kraken: Možná i za některé méně smělé kolegy, ale především za sebe, chci, vzhledem k vypovídací hodnotě příspěvku, požádat o upřesnění. 6 Kčs za ostříhání nebo oholení?
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Studna

Příspěvek od Holka z letiště »

Nevím, jestli to tu už někdo řešil nebo psal (kromě jedné reakce), ale skutečný případ Studna se odehrál kousek od Prahy - Vonoklasy v domku č.p. 96 http://www.mapy.cz/?query=#mm=FP@x=1327 ... 83420@z=18 , odkud podřezaný synek běžel do Černošic. Skutečné jméno otce Brůny je Stanislav Jelínek (57 let), přestavěný domek dnes vlastní někdo jiný, ale ta studna na zahradě je patrně dosud. Jinak jsou všechny skutečnosti popsány v sekci Skutečnosti. ;) Já osobně preferuji ze seriálu ty romantičtější díly, zejména ty v zahraničí, ale tohle náhodou vím. Za kopcem v Třebotově má také dům Zdeněk Polreich, a tak je kraj tímto zajímavý. Chystáme se s rodinkou do toho kraje na procházku a příležitostně "juknem za kůlky".
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Studna

Příspěvek od Dobesch »

Kde se odehral realny predobraz dilu Studna samozrejme vime...dokonce i vime, kde maldeho "Brunu" v Cernosicich nasli. Mam chatu na pul ceste mezi Trebotovem a Vonoklasama tak je to celkem povinnost vedet. Ale to uz je trochu mimo misu
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Studna

Příspěvek od Holka z letiště »

Tak to jsem asi přinesla pěknou hromádku chroští do vašeho lesíka :D
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
Holka z letiště
strážmistr
Příspěvky: 64
Registrován: stř 31. bře 2010 12:16:22
Bydliště: t.č. Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Studna

Příspěvek od Holka z letiště »

Článek jsem viděla a možná špatně koukám, ale přeci jen jsem tam nenašla informaci, že jde o Jelínka z Vonoklas. Jen o J. z V. Předpokládám, že z vás zakládajících Zemanologů to všichni víte, ale psáno to tu nikde není. Možná je to zašifrované do básně jako číslo konta v Poselství :lol:
Vy musíte být sexy! Rozumíte! Sexy!! Jinak je všechno v hajzlu!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Studna

Příspěvek od Honza Zeman »

No je to primy prepis z Kriminalistickeho sborniku, takze proto jen inicialy jmen. Jinak myslim, ze vetsina ze skalnich ta jmena zna cela, i kde se to skutecne stalo.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Studna

Příspěvek od Dobesch »

Neodolam to sem nenapsat... v poslednim cisle casopisu Reflex je clanek o "kvalite" predvolebnich bilboardu....... jako "upoutavka" na clanek je cca na strane 6 fotomontaz nebo jak to nazvat. Kazdopadne je tam vyfocen bilboard na zacatku obce Vonoklasy ...na nem starej Bruna a text: " Do každého domu studnu zdarma"
Docela me to v navalu predvolebnich hesel pobavilo ....jak bude cas nascanuju
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Studna

Příspěvek od nalim159 »

Trochu mimo 30 PMZ, resp. díl Studna, i když ne tak zcela...

http://www.lidovky.cz/muz-svou-obet-pob ... _domov_pks
Ale, čože...? Na návštěve?!
Vypravěč
čekatel SNB
Příspěvky: 6
Registrován: pon 08. lis 2010 18:36:37

Re: Studna

Příspěvek od Vypravěč »

mě už delší dobu vrtá hlavou jiná otázka, na kterou nedává odpověď ani seriál samotný a kupodivu ani dokument Třicet návratů a to, co se stalo s Ing. Jaroslavem J. ? Nikde není zmíňka, že by zemřel. Žije tedy doposud nebo jak vlastně skončil ? :?:
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Studna

Příspěvek od Salaba »

Vypravěč píše:...co se stalo s Ing. J.J. ?
Ing.J.J.pokud mám informace pracoval v jaderném výzkumu /ústav poblíž Prahy/ a zemřel někdy kolem roku 2000/2001...někdy z kolegů bude možná vědět více.
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Studna

Příspěvek od Anglie »

Někde jsem četl, nebo mi někdo říkal, že 2003 je rokem jeho smrti. Každopádně už nežije.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Vypravěč
čekatel SNB
Příspěvky: 6
Registrován: pon 08. lis 2010 18:36:37

Re: Studna

Příspěvek od Vypravěč »

Tak to by mohl být výzk. ústav v Řeži u Prahy.... ;)
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Studna

Příspěvek od malej Míra »

Nevím proč, ale měl jsem za to, že dotyčný se jmenoval Stanislav Jelínek a ne Jaroslav, ale to je fuk.
Kolega hééérec, který se systematicky zabýval pátráním po historii skutečného případu z Vonoklas, mi vyprávěl, že tento jaderný fyzik snad měl údajně v 80-tých letech i působit nějakou dobu ve výzkumném ústavu jaderném v ruském Dubně. Zemřel někdy začátkem tohoto století, tedy v době natáčení 30-ti návratů ještě žil, ale prý se odmítl s dokumentaristy vůbec bavit. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
Vypravěč
čekatel SNB
Příspěvky: 6
Registrován: pon 08. lis 2010 18:36:37

Re: Studna

Příspěvek od Vypravěč »

Jo, Stanislav, to je samolzřejmě muj omyl. Ale jinak celkem zajimava informace. Vrtalo mi to hlavou, že v dokumentu o jeho současnosti nepadlo ani slovo. Škoda.
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Studna

Příspěvek od děda Dejmek »

Teď mě zarazila jedna podivnost, jestli si to ve scénáři neuvědomili a uteklo jim to? Takhle blbě by přeci major pražský kriminálky nevystupoval. Sotva vejde do hospody, tak na celou vyhlásí, že si dá jen jedno pivo a hned zas pojede autobusem zpátky a za 2 minuty už se ptá hostinský, kde by sehnal nocleh na 2-3 dny... :?:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Odpovědět