Střelné zbraně

Všeobecná diskuze o seriálu
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od Doktor Vesely »

Dále bych chtěl přivítat další kousek mezi námi, a to WALTHER -P38, náboj 9 Luger. Touto zbraní sestřelil Bláha na Čadkově chatě šišky.
Zbraň komplet
Zbraň komplet
IMAG0264.jpg (112.6 KiB) Zobrazeno 6505 x
Na obrázku je vidět tvz. spouštěč závěru, se kterým se dal spouštěč dopředu a nešlo pak poznat zda je zbraň nabitá nebo ne. To je ta vodorovná páčka nad spouští
Na obrázku je vidět tvz. spouštěč závěru, se kterým se dal spouštěč dopředu a nešlo pak poznat zda je zbraň nabitá nebo ne. To je ta vodorovná páčka nad spouští
IMAG0265.jpg (100.18 KiB) Zobrazeno 6503 x
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od Doktor Vesely »

Když už mluvíme o továrníku Čadkovi, tak bych chtěl světu ukázat jeho MAUSERa K98 (SNIPER), náboje 7,92x57, po které i poručík Bláha šáhl
Na 1000 metrů je schopna trefit terč o průměru 30cm
Na 1000 metrů je schopna trefit terč o průměru 30cm
IMAG0269.jpg (51.81 KiB) Zobrazeno 6499 x
A detail dalekohledu
A detail dalekohledu
IMAG0270.jpg (81.25 KiB) Zobrazeno 6496 x
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od Doktor Vesely »

A nyní klasika našich nepřátel PARABELLUM-P08, náboje 9 LUGER. Touto zbraní byl zabit Honzův otec a našla se u německého oficíra (herec Lohnický), kterého mučil poručík Bláha v Honu na lišku. Jen pro info, tuto zbraň používali v koncentračních táborech. Měla označení P08 (z boku), nahoře bylo značení "byf" a na hlavni měla číslo od ..... do ..... Čísla série nevím, už jsme měli nakapané ve strojku. U koho ji našli, tak ho zabili. Hned.
IMAG0266.jpg
IMAG0266.jpg (100.97 KiB) Zobrazeno 6495 x
IMAG0267.jpg
IMAG0267.jpg (97.35 KiB) Zobrazeno 6502 x
IMAG0274.jpg
IMAG0274.jpg (152.01 KiB) Zobrazeno 6504 x
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od Doktor Vesely »

Tato zbraň sice nepatří do seriálu, ale pro milovníky mafie představuji zbraň THOMSON 1928-A1, náboje 0,45 palců ACP. Touto zbraní střílel AL CAPONE.
IMAG0275.jpg
IMAG0275.jpg (86.58 KiB) Zobrazeno 6501 x
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od Doktor Vesely »

Všechny mnou zobrazené zbraně jsou pro střelbu znehodnocené. Zalité hlavně, zničený mechanismus.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od děda Dejmek »

Takže doktore, abych Vás trochu poupravil...

Dále bych chtěl přivítat další kousek mezi námi, a to WALTHER -P38, náboj 9 Luger. Touto zbraní sestřelil Bláha na Čadkově chatě šišky. ...
Bláha po šiškách střílel svojí cz27mou, standartní českou vojenskou pistolí té doby...

Když už mluvíme o továrníku Čadkovi, tak bych chtěl světu ukázat jeho MAUSERa K98 (SNIPER), náboje 7,92x57, po které i poručík Bláha šáhl ...
sice přesně nevím, jaká mauserka to byla, ale K98 100% ne...

a našla se u německého oficíra (herec Lohnický), kterého mučil poručík Bláha v Honu na lišku...
a ten měl právě tu P-38ku.

Na obrázku je vidět tvz. spouštěč závěru, se kterým se dal spouštěč dopředu a nešlo pak poznat zda je zbraň nabitá nebo ne. To je ta vodorovná páčka nad spouští...
P-38ka má výstražník náboje, takže u ní lze rozpoznat, jestli má náboj v komoře, nebo ne...

Nějak se Vám to všechno dopletlo :mrgreen:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od Doktor Vesely »

To je tím C2H5oh + něco švestek. Jsem si to psal ale asi blbe. Život je krutý. Tu P38 jsem bez náboje natáhl a stiskem té páčky dolu jsem posunul celý mechanismus dopředu. A nešlo poznat jestli je nabitá nebo ne. To chce vidět. Nejsem odborník na zbraně. K té CZ 27 jsme se nedostali, ale to přijde.
Naposledy upravil(a) Doktor Vesely dne čtv 11. lis 2010 16:25:12, celkem upraveno 1 x.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od děda Dejmek »

Doktor Vesely píše:To je tím C2H5OH + něco švestek
To je mi jasný :D
Když má P38ma náboj v komoře, vzadu na závěru nad bicím kohoutem, trčí taková tyčinka, která ukazuje, že je náboj v komoře.
Ta páčka je právě ta střelecká pohotovost, o který sme mluvili v tom vlákně o Bláhovu fíglu.
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od Doktor Vesely »

děda Dejmek píše:
Doktor Vesely píše: Když má P38ma náboj v komoře, vzadu na závěru nad bicím kohoutem, trčí taková tyčinka, která ukazuje, že je náboj v komoře.
Ale to ten po kom střílíš nevidí tu tyčinku a německý oficír pokud nezná českou zbraň tak neví co je ta tyčinka.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od děda Dejmek »

Ale Walther P 38 je německá zbraň a tu znal každej německej oficír, od malýho HJ až po samotnýho Fuhrera ;)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od Dobesch »

Mam dojem ze C Z27 neni vojenska anybrz policejni zbran - vojenska byla hodne podobna, ale nesla oznaceni CZ 24 - viz. Pistole vz 24 byla používána jak Československou armádou, tak dalšími bezpečnostními složkami. Pro potřeby četnictva vznikl vzor 27. Pistole vz. 24 se vyráběla i po vzniku Protektorátu pro potřeby Wehrmachtu.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od děda Dejmek »

A jak tak koukám, tak ve výčtu zbraní chybí naše nejslavnější a nejlepší puška sa vz 58. Sice se tam jen mihne, v akci neni, ale přeci jen je tam vidět. Ta vlastně jako jediná dodnes funguje v acr a brázdí písky afghanistánu i iráku.
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od tajemník Šanda »

Ještě jedna krátká zbraň ve výčtu, mám dojem, chybí. Jde pravděpodobně o pistoli COLT 1911, kterou zbraňový mág Bláha míří na jeptišku, jejíž občanské jméno je Marie Horáčková, v KC.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od děda Dejmek »

Kdepak, pane tajemníku. To je browning hp 35, belgická pistole, za války ukořistěná němci. Avšak ne nepodobná naší čz 75, jednu dobu sem váhal, jestli ji filmaři nepoužili. ;)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Střelné zbraně

Příspěvek od tajemník Šanda »

Vy jste úplnej jasnovidec, pane Dejmek! :o
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Odpovědět