Měděnec

Vše o místech natáčení, co, kdy, kde
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Měděnec

Příspěvek od heerec123 »

Poutní místo všech Zemanistů je spojený ještě s jedním českým filmem, i když hodně tragicky a ne přímo s natáčením. V roce 1984 tady došlo k požáru Ústavu sociální péče, při kterém zahynulo 26 dívek. Jakou reportáž, respektive film to inspirovalo asi psát nemusím...
Naposledy upravil(a) heerec123 dne sob 31. říj 2009 15:35:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Měděnec

Příspěvek od malej Míra »

:shock: Tak to teda čumím jak umím... :shock: Fakt jsem netušil, že v Měděnci byl Ústav sociální péče. Mě to přijde spíš jak Bohem zapomenutý kraj... :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Měděnec

Příspěvek od heerec123 »

malej Míra píše:Fakt jsem netušil, že v Měděnci byl Ústav sociální péče. Mě to přijde spíš jak Bohem zapomenutý kraj... :)
Mám pocit, že se to vzájemně nevylučuje. Co jsem tak slyšel, za komančů byly tyhle ústavy většinou někde v pustině. Tady to navíc hrálo roli, protože ten ústav byl kousek dál od vesnice a tu noc byla mlha, takže požár nebyl vidět. A k tomu ty zamčený telefony...
Naposledy upravil(a) heerec123 dne sob 31. říj 2009 15:33:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Měděnec

Příspěvek od heerec123 »

Ověřeno, potvrzeno. Opravdu to bylo v Měděnci. Zpustlá zahrada, pár cihel, rozpadající se plot,... Je to i po letech docela působivý místo. Navíc se tam právě buduje pomník. Víc něž dvacet let poté...
Naposledy upravil(a) heerec123 dne sob 31. říj 2009 15:37:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Měděnec

Příspěvek od Anglie »

Jenom je nutno uvést na pravou míru jeden omyl. Bývalý měděnecký Ústav sociální péče není (resp. nebyl) na samotě, ale uprostřed vesnice.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Měděnec

Příspěvek od heerec123 »

Je to divný, no. Reportáž Josefa Klímy tenhle omyl totiž obsahuje. "Chtěly telefonovat, jenže číselník byl na zámek...jedna začala rychle evakuovat holky, druhá běžela pro pomoc do vsi...byla mlha a ze vsi nikdo požár nezpozoroval."
Naposledy upravil(a) heerec123 dne sob 31. říj 2009 15:39:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Měděnec

Příspěvek od malej Míra »

heerec píše:Ověřeno, potvrzeno. Opravdu to bylo v Měděnci. Zpustlá zahrada, pár cihel, rozpadající se plot,... :( Je to i po letech hodně působivý místo. Navíc se tam právě buduje pomník. Víc něž dvacet let po tragédii... :(
Pane kolego, děkuji za fotky zbytku objeku, v pořádku mi došly. ;)
Mám ti ukázat jak plave?
egerberk
čekatel SNB
Příspěvky: 1
Registrován: pon 29. pro 2008 9:36:19

Re: Měděnec

Příspěvek od egerberk »

heerec píše:...o to podivnější je, že reportáž Josefa Klímy tenhle omyl obsahuje. :shock: :?: Citace z reportáže: "Chtěly telefonovat, jenže číselník byl na zámek...jedna začala rychle evakuovat holky, druhá běžela pro pomoc do vsi...byla mlha a ze vsi nikdo požár nezpozoroval." :shock: :?:
rad bych na sve stranky www.zanikleobce.cz pridal tento vyhorely objekt. bohuzel nikde nemuzu najit nic k dane udalosti. o jake reportazi to hovoris? je to film nebo kniha? dik.
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Měděnec

Příspěvek od Anglie »

Název knihy je Brutalita (sbírka reportáží Josefa Klímy) a ten film, o kterém se tu hovoří, je Renčův režijní debut Requiem pro panenku.
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Měděnec

Příspěvek od heerec123 »

Hm, tak ani Josef Klíma si dneska není úplně jistej. Takže kdo ví...
Naposledy upravil(a) heerec123 dne sob 31. říj 2009 15:52:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Měděnec

Příspěvek od Inge Schellerová »

Requiem jsem dlouho neviděla, ale teď jsem si ho dokoupila v příbalu, tak budu mít o něco lepší zážitek s těmi informacemi ;) Vyšlo v dubnu 2008 za příjemných 42 K.
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Měděnec

Příspěvek od Doktor Vesely »

Jen tak na okraj: Sociální ústav, kde se natáčel film "Requiem pro panenku" se natáčel na našem zámečku v Lešné u Valašského Meziříčí, kde jsem se 20.6.2009 šťastně oženil.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Měděnec

Příspěvek od Arnold Hackl »

Pane doktore, správný zemanolog se žení 3. listopadu a bere si za ženu Blanku.
A to sousloví "šťastně oženit" už mi samo o sobě zní jako protimluv.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Měděnec

Příspěvek od Doktor Vesely »

Arnold Hackl píše:A to sousloví "šťastně oženit" už mi samo o sobě zní jako protimluv.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Když bude nejhůř, tak si pustím video ze svatby pospátku. Tak uvidím, jak sundávám svoji ženě prstýnek z ruky a za veselého mávání svatebčanů nasednu do auta a odjíždím pryč. :mrgreen:
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Měděnec

Příspěvek od Honza Zeman »

Nekolik fotografii a informaci o skutecnem pripadu vyhoreni ustavu v Medenci znazornenem ve filmu Requiem pro panenku v dnesnim BLESKU.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět