Rubínové kříže

Třicet dílů detailně rozebraných
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Rubínové kříže

Příspěvek od opat Adamíra »

Kolegové, chtěl bych se Vás zeptat. Když sedí trojice na hřbitově a Zeman alias Lipinský si hází kamenem, je v jednu chvíli pohled kamery zaostřen na starší dvojici u hrobů. Zřejmě manželé. Možná je to nesmysl, ale už déle přemýšlím, jestli je to někdo z civilních SNB, jestli se někde jinde v seriálu vyskytovali, či jestli je to moje zbytečné fantazírování. Děkuji
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Honza Zeman »

To je prece major Slar z pateho oddeleni ministerstva, ktery si nechal predvolat na zacatku Zemana na stanici. Aspon tedy v obliceji poznavam herce Gustava Heverleho, ktery ho hral.... Je trochu divny, ze by primo takhle vysoka sarze sla "za nimi", ale asi to bylo nenapadnejsi nez nejakej samotnej nohsled :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hombre píše:To je prece major Slar z pateho oddeleni ministerstva, ...
Určitě je to Šlár-Heverle, zřejmě s manželkou, ale taky mi to vždycky při sledování tohoto dílů vrtá hlavou, proč se tam šel motat, když stejně Zeman-Lipinský podával pravidelné zprávy...
I když teď mě napadá, jak mohla bezpečnost (Kalina, Šlár, Veselý) připravit pivovar na "vyloupení", když od setkání na hřbitově se od sebe trojice Mauer-Kleiber-"Lipinský" neoddělila ??? Jak dal "Lipinský" echo, co se večer připravuje :shock: To je teda nedostatek scénáře, podle mě!
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od opat Adamíra »

Děkuji kolegové, to mě teda vůbec nenapadlo.
Já si hlavně myslím, že ten den by musel bejt pekelně dlouhej - aby to všechno stihli. Ale to je myslím v nedostatcích uvedeno.
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od tajemník Šanda »

Když Rudi příjíždí pohřebním vozem k vyloupenému objektu, hovoří s "Lipinskim" a ptá se, kolik ukradli. Až se dozví sumu, říká "Lipinskému": "Nasedat!" nebo "Nasrat!"? Nějak mi to splývá.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od opat Adamíra »

Též nad tím přemýšlím, jestli je to "Sakra-nasrat" nebo nasedat. Jen nevím, jestli je tam zvuková chyba, nebo střih?
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Bába kořenářka »

No vzhledem k tomu, že se celý seriál snaží být v tomto směru "nezávadný", bych si tipla, že je to rozhodně "nasedat"... Mohli bychom sestavit seznam sprostých slov a nadávek v tomto seriálu, byl by to zajímavý průřez eufemismy té doby :)!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Honza Zeman »

Ja tam slysim "nasedat", je to logictejsi, ale kdo vi, jak to bylo na place. Mam totiz dojem, ze pri postsynchronech rekl pan Hanicinec neco jineho, nez na place. Honza totiz pohybem reaguje o neco pozdeji na to, co rika Rudy.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
porucznik Zubek
čekatel SNB
Příspěvky: 2
Registrován: pát 04. bře 2011 13:43:53

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od porucznik Zubek »

Jake to bylo vozidlo - karavan?.Mne se ukazi co te je byl GAZ - 69 po predelavti. A je moznost co je pohranicnicy mohli strelat s samopalov vz.26 v 1947 roku?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Dobesch »

Co se tyce tech samopalu - tyhle vzory 24/26 mohly klidne mit (a dokonce je to vcelku logicke) -- dokonce se tyhle vzory v nasi armade vyskytovali jeste v 60.tych letech
Možno tou dolinou ide ten voz.........
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od jasny.sokol »

Zdravím, chci ze zeptat, jestli se 4 díl Rubínové kříže natáčel v roce 1974 nebo v roce 1975. V závěrečných titulcích je u 3 dílu rok 1974 ale u 4 dílu 1975. Tak nevím, i když první klapka padla právě na Líšnu v roce 1974. Poraďte prosím. Dělám si takovou dokumentaci jak se místa změnila a potřeboval bych vědět rok. ;)
Díky Petr
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Willy Kleiber »

jasny.sokol píše:... natáčel v roce 1974 nebo v roce 1975. ...
Točilo se to napřeskáčku, určitě se začalo v roce 1974, ale možná se něco natočilo i zkraje 1975 - těžko říct...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od Dobesch »

Osobne bych to videl,ze rok uvedeny v titulkach je rok dokonceni--tedy doba kdy byl dokoncen zaverecny strih dilu. At uz se zabery natacely kdykoli -- viz treba jako posledni byla (dle vroceni) natacena Stvanice (1979), ale tady slo asi o dotacky a pretacky a dlouho debatovane zaverecne vyzneni dilu
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od malej Míra »

Nevím kdo z vás tady kouká na Cirkus Bukowsky, ale zkuste si v tomhle dílu najit čas 19:03. Nádherný kousek, myslím, že Willy Kleiber by se zaradoval... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Rubínové kříže

Příspěvek od tajemník Šanda »

Při včerejším sledování Rubínových křížů mi padl do oka jeden detail. Když je Honza v pivovaru, je vidět, že nemá oholenou tvář (není divu). Je to jen nasvícením, že jeho vousy vypadají šedivě? Vousy mají šedivý odstín i ve více situacích. Nechce se mi věřit, že když už si SNB dalo dost práce s tím, aby se Honza podobal vrahu Lipinskému, barvili by mu vousy. Pochopil bych změnu účesu, ovšem vousy? Je to pro mě alej vroubená otazníky.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Odpovědět