Studna

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Studna

Příspěvek od malej Míra »

Schválně jsem si tenhle rozhovor znova pustil. Vypadá to sice nelogicky, nicméně na Zemanovi je vidět, že poté co s ním vytrapoval předseda MNV, tak poněkud přešlapuje na místě. V hospodě si sedne na jedno, je jak na trní, pořád se nervózně rozhlíží po lokále a šrotuje mu v hlavě co dál. Pak se rozhodne zůstat a sehnat místního PSVB. V tomto ohledu mi to jako nesmysl nepřipadá. Prostě v každé podobné situaci hledám rozumné vysvětlení a ne naopak chybu či nedostatek... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Studna

Příspěvek od nalim159 »

Že by tak nevystupoval major pražské kriminálky, težko říct... Ale od majora z žižkovského obvodního oddělení VB můžeme čekat ledasco :mrgreen:

To, co píše kolega Míra má svoji ligiku. Mě v souvislosti s tímto úsekem tohoto dílu vždy zarazí Maštalířova věta "Hned jsem tě poznal..." Prostě byl Honza hvězda, když ho znal i poslední pomocný VBáček :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Studna

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...Mě v souvislosti s tímto úsekem tohoto dílu vždy zarazí Maštalířova věta "Hned jsem tě poznal..." Prostě byl Honza hvězda, když ho znal i poslední pomocný VBáček :mrgreen:
Prostě do Hájic, do periférky Prahy, nemohl nedorazit Honzův věhlas jednoho z nejschopnějších policistů tohoto státu... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Studna

Příspěvek od tajemník Šanda »

V souvislosti s Maštalířem mi nejde z hlavy logika jeho věty k Zemanovi: "Hned jsem tě poznal." s tím, jak se chová na veřejnosti (= v restauraci). Vždy jsem si myslel, že PSVB byla přímo podřízena SNB, a tak bych čekal z Maštalířovy strany mnohem více kázně a disciplinovanosti. Místo toho se nejen nehlásil, tj. nepředstavil, ale pil, nespolupracoval, utekl, bál... Hájice, konečná.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Studna

Příspěvek od nalim159 »

To přece mělo být Maštalířovo krytí na veřejnosti, ne...? :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Studna

Příspěvek od malej Míra »

No, sice nevím jak se chovali příslušníci PSVB vůči příslušníkům SNB, ale určitě při jejich vstupu do restauračního zařízení překotně nevyskakovali, nekáceli židel, neporáželi půllitry aby honem honem zasalutovali. To asi né... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Studna

Příspěvek od nalim159 »

Při včerejším sledování tohoto dílu mě zarazily dvě věci:

1. Zeman přijede jen s aktovkou, kde měl jen vyšetřovací spis a maximálně jedny ponožky a trenky. Když lezl do studny, tak se opíral zády o stěnu a vůbec to byl slušný sportovní výkon, v knižní předloze se tuším píše něco o vyčerpání, tedy zpocení... Ani se pak neměl do čeho převléci, ovšem ani nemusel, protože ze studny vylezl úplně čistý. Pak v pokoji nad hospodou usnul v kalhotách a košili, i boty měl... Tak to vypadá, že Honza byl s higyenou na štíru :mrgreen: . Ale to je spíš drobnost...

2. Druhá věc se týká scény z Hurytovic hrobky. Proč tam vlastně strýc Hurych hledal zlato? To mu nedošlo, že oba nebožtíky jistě odvezli na pitvu na soudní, tedy těžko by jim do rakve někdo ukryl zlato... A i kdyby na soudním ostatky nebyly, kdo by to udělal? Jediný příbuzný, který by snad mohl, byl pološílený syn... Tady nějak postrádám logiku pro Hurychovo počínání, myslím si, že rakve na pohřeb přivezla pohřební služba z patologie.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Studna

Příspěvek od děda Dejmek »

nalim159 píše:Při včerejším sledování tohoto dílu mě zarazily dvě věci:
Shodou okolností sleduju právě teď...
ad 1) vždyť tam byl snad jen 2 dny, ne, což se dá v jedněch hadrech vydržet, ikdyž domů musel jet pěkně naloženej :)
ad 2) to je samozřejmě blbost, kdo a hlavně kdy by tam co ukádal. Podle mě, spíš chtěl autor navodit horrorovou atmosféru a připravit diváka na hrůzy následující... :o
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Studna

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:Při včerejším sledování tohoto dílu mě zarazily dvě věci:
1. Zeman ...byl s higyenou na štíru :mrgreen: . Ale to je spíš drobnost...
2. Druhá věc se týká scény z Hurytovic hrobky. Proč tam vlastně strýc Hurych hledal zlato?...
1. Těžko říct, v těch dobách ještě řada pražských bytů v pavlačových domech neměla ani pořádnou koupelnu, pro Prahu vody bylo málo, hygienické návyky byly jiné než dnes, kdy se každý sprchuje dvakrát denně, tehdy se mauálně pracující myli spíš v práci než doma... :) Vždy si vzpomenu na "Chalupáře", kde Klásek (Fr. Filipovský) se ptá Humla, když se Siola koupe: "Copak vona je sobota?" :mrgreen:
Uznávám, že Honza vypadá ráno dost neautenticky na to, že je stále ve stejných šatech a na to, co měl všechno za sebou. Už jsme to rozebírali i na starém fóru...
2. No tak třeba proto, že starý Brůna mohl tam to zlato schovat dávno před smrtí, když si "ji vyspravil"...
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Studna

Příspěvek od Dobesch »

S tou hrobkou se konim k nazoru Malyho Miry -- vzdat tam mohl pri oprave hrobky zridit nejakej hezkej ukryt ..a kdyz se zlato nenaslo jinde....
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Studna

Příspěvek od nalim159 »

To je fakt, Brůna mohl schovat zlato do hrobky ještě za života... Hledání zlata v hrobce bych pochopil. Ale tady jde přímo o otevírání rakví, tedy o hledání zlata v rakvích, které byly na pohřeb dovezeny... Asi mě chápate.

No a s tou hygienou (omlouvám se za chybu v předcházejícím příspěvku) - spíš jsem myslel šatstvo na převlečení; když někam jedu na dva/tři dny (ostatně jak říkal Honza v hospodě, když se ptal po možnosti noclehu), tak si asi vezmu něco na převlečení, alespoň to prádlo a košili. Však vzpomeňte, když jel v jiném díle do Brna... Ale Hájice nejsou (nebo není) Brno, to je jasné :mrgreen: . No a ve finále jsem narážel taky na to, že Honza ze studny vylezl úplně čistý, což prostě nejde.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Studna

Příspěvek od děda Dejmek »

nalim159 píše:To je fakt, Brůna mohl schovat zlato do hrobky ještě za života... Hledání zlata v hrobce bych pochopil. Ale tady jde přímo o otevírání rakví, tedy o hledání zlata v rakvích, které byly na pohřeb dovezeny... Asi mě chápate.
Přesně, žádný rozkutaný stěny, ani podlaha, jen otevřený rakve. Prostě horror :evil:
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Studna

Příspěvek od Koštýř »

Dnes (7.8) byla v TN Nova reportáž o "domech hrůzy" - místech zločinu. Jak se špatně (pokud vůbec) prodávají atd. Nechyběl domek ve Vonoklasech, pan majitel si naopak liboval ;) , hezké místo, u lesa.. Kdo neviděl, koukněte na Voyo.cz (archiv Novy atd.). Bohužel se mi přes opakované pokusy nepodařilo "rozdýchat" video :| , ani se starými zprávami-natož s tureckou telenovelou.. :lol: . Mám rychlé připojení, zkoušel jsem na rady znovu načítat stránku..k ničemu. Snad budete mít víc štěstí, nebo je to (Voyo) celé kachna.. :?
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Studna

Příspěvek od nalim159 »

Jede to normálně... Jinak velmi kvalitní reportáž :mrgreen: .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
paní Truhlářová
strážmistr
Příspěvky: 68
Registrován: stř 05. říj 2011 13:01:12
Bydliště: Karlín

Re: Studna

Příspěvek od paní Truhlářová »

Nejúžasnější dárek, který jsem dostala k narozeninám..
161020111827.jpg
161020111827.jpg (78.19 KiB) Zobrazeno 9441 x
..a byl moc dobrej :)
Proč mi ukazujete takovou hrůzu? A nebo snad, že by to byla paní Truhlářová. Proboha, kdo jí to udělal?
Odpovědět