Major Zeman versus skutečnost

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od xvladv »

Ještě k těm SPZ.Tady je také něco:


http://www.feudal.cz/spz/html/1960-2002.htm
:)
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Honza Zeman »

Pratele, nas fanklub byl osloven, jestli se nechceme ucastnit akce v modranskem kine, ktera se kona ted v patek, 10.12. od 20:00.

Melo by jit o komponovany vecer, kde se mimo jine bude probirat i "skutecne pozadi" dilu Mimikry, tedy vse ohledne unosu letadla.

Zde je prepis pozvani:

Zveme Vás na komponovaný večer s tématikou československého exilu,
který se koná u příležitosti mezinárodního Dne lidských práv
10.12.2010 v 20:00 hodin v Modřanském biografu

Petr Vrána představí vizualizaci památníku čsl. exilu, jenž má být umístěn poblíž modřanské radnice
modřanská harmonikářka Krystyna Skalická vystoupí se zhudebněnou poesií I.M. Jirouse
ukázky z připravovaného dokumentu o únosu letadla, který uvádí na pravou míru legendy o majoru Zemanovi
diskuse s Věrou Jirousovou, Vratislavem Brabencem,Eugenem Brikciem a dalšími významnými hosty
Bernard Šafařík promítne krátký film „Odepsaní ze života“

srdečně zve Media archiv a vinařství Spielberg

adresa : U kina 1, zastávka tram. 17, 3 Nádraží Modřany

http://www.ceskoslovensky-exil.info


Mate-li nekdo zajem, dejte vedet.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Salaba »

Škoda, že v pátek mám jiný program, diskuse se téma exilu (a příp. i známého únosu letadla do SRN) může být zajímavá...nebo to může být taky šikovně nastrčená provokačka :mrgreen: ;) Každopádně doporučuju pokud někdo vyrazí na onu akci zkouknout (případně vzít s sebou - pokud autorská práva dovolí) onen dokument, který v roce 1999 odvysílala jako rekonstrukci celé události ČT v rámci cyklu "30 návratů". Myslím, že celý případ je zde zaznamenám velmi nestranně a hlavně i v rozhovorech se svědectvím tehdy ještě žijících účastníků oné události.
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od malej Míra »

Salaba píše:...Každopádně doporučuju pokud někdo vyrazí na onu akci zkouknout... onen dokument, který v roce 1999 odvysílala jako rekonstrukci celé události ČT v rámci cyklu "30 návratů"...
Přesně tak, dám si opáčko. Aby náhodou někdo na besedě netvrdil, že letadlo unesli Voldřich s Monikou a Kájík byl ten, kdo picnul pilota, zatímco zbytek party (José s Modrákem) neúspěšně zatloukali v Bartolomějské... :mrgreen:
Pokusím se zařídit si to nějak nahonem. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Elden »

Vypadá to zajímavě, ale bohužel už mám jinou akci :(
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od malej Míra »

Tak jsem se včera (bohužel jako jediný za náš klub) zúčastnil této taškařice o ČS exilu, s tím, že se připravuje v Modřanech zřízení památníku ČS exilu. Bylo by to na dlouhé povídání, hrála se tam hudba na slova I.M..Jirouse za účasti paní Jirousové, promítal se úryvek z 30PMZ a "Mimiker" a dokument, který navázal na příslušný díl "30 návratů" o únosu letadla a přínosný byl hlavně v jedné věci, že obsahoval osobní výpověd jednoho z únosců, kterou se v r. 1999 ČT bohužel získat nepodařilo. Zajímavé je, že z 10-tičlenné party únosců již dnes asi polovička z různých příčin nežije, což je překvapivé, protože dnes by jim bylo asi 55 let.
Byla také promítnuta ukázka z našich stránek a byl jsem požádán, abych se k tomu také vyjádřil, což jsem i udělal. Vysvětlil jsem jim, že nejsme žádná levicová buňka, ale že máme upřímný zájem o historii ČS filmů, seriálů a jejich společenské a historické kontexty. Asi si mylně mysleli, že přijde nějaký pošuk, který věři všemu, co bylo natočeno. Mám slíbeno, že dokument dostanu pro naše interní účely a snad z nich vyrazím i záznam z té debaty. Byl to docela bizardní zážitek debatovat s emigranty a zapřísáhlými odpůrci 30PMZ. Hráli na mě přesilovku 4:1, ale jak to tak bývá publikum se rozdělilo na dva tábory, z nichž jeden nám fandil, což potěší. :lol: Ale je to na delší vyprávění anebo shlédnutí videa. Ještě teď to vstřebávám... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Doktor Vesely »

malej Míra píše:.....Byl to docela bizardní zážitek debatovat s emigranty a zapřísáhlými odpůrci 30PMZ.....
Mám otázky: Jak jsi to ustál, takovou přesilu? Jaké měli argumenty?

Musím se připojit ke tvému názoru ze opravdu nejsme žádná levicová buňka (já jsem pravicově orientovaný, ač příjmením ZEMAN bych měl být na druhé straně barikády), film 30PMZ bereme jako vynikající seriál, včetně ostatních českých a slovenských filmů. Zrovna teď mám při práci puštěný film Přednosta stanice. Líbí se mi a neřeším, jestli byl, nebo nebyl Vlasta Burian kolaborant.

Ale můžeme být klidní: Někdo má rád holky, někdo zase vdolky. Kdo se nechce dívat na 30PMZ, tak ať se na něj nedívá, nikdo nikoho nenutí. Možnost volby je součástí demokracie.
Vzpomínám si (jistě i vy), jak jsme na internáte MUSELI dívat každý den na televizní noviny, AZIMUT a jiné televizní pořady. Na praxi jsme MUSELI nosit noviny, číst si z nich a dávat články na tabuli.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Arnold Hackl »

malej Míra píše:Tak jsem se včera (bohužel jako jediný za náš klub) zúčastnil této taškařice o ČS exilu ...
Pane kolego, děkuji za šíření našich názorů a myšlenek a velmi se obdivuji Tvé odvaze.
Já bych na to neměl.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:...velmi se obdivuji Tvé odvaze...
Děkuji za pochvalu, jen doufám, že není předčasná, ještě jsem neviděl záznam... :roll:
Jak pravil soudruh Žižka: "Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme."
Existují určité ověřené komunikační techniky, které se dají použít při obchodním jednání stejně dobře jako při takovéhle debatě, to se dá všechno natrénovat... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od plk.Žitný »

malej Míra píše:Tak jsem se včera (bohužel jako jediný za náš klub)) :D
Škoda že jsem nemohl. Ve stručnosti bych jim řekl, že politiku zde vůbec neřešíme a případné politické hlášky mají pro mne osobité kouzlo.. :lol: :lol:
Doufám, že jsi si tam nepřipadal jako ,,nahý v trní,, :lol: :lol:
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Elden »

malej Míra: Gratuluji, určitě to nebylo lehké hrát v oslabení. S brzkými úmrtími i dokumentem a vůbec, jak to celé probíhalo, se těším na vyprávění.
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od huba.buba »

malej Míra píše: Ale je to na delší vyprávění anebo shlédnutí videa. Ještě teď to vstřebávám... ;) :D
Pane kolego , můj upřímný obdiv a poděkování za skvělou reprezentaci fanklubu. Teď už jen strávit noc s Krakenem a bobříka odvahy máte za sebou...
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Naše "domácí" produkce

Příspěvek od tajemník Šanda »

Na internetu se včera, dne 28. prosince 2010, objevilo video KULT MAJORA ZEMANA, http://www.youtube.com/watch?v=ASSY-kKeSd8. Pro mě osobně je to nový snímek. Je potřeba zjistit, zda je či není obsahově závadné.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Naše "domácí" produkce

Příspěvek od Honza Zeman »

Diky za upozorneni. Tady se jedna o dokument a vlastne i naslednou besedu z tematickeho vecera, na kterem byl kolega maly Mira. Je videt i pri diskuzi v druhe casti videa na podiu. My nejsme autory, nicmene autorem je pan Vrana, ktery cely vecer zorganizoval. A myslim, ze zavadne to urcite neni :)

Prispevky presunuty do spravneho tematu...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od huba.buba »

Ještě jednou bych zde vyzdvihl skvělou reprezentaci malého Míry , já bych se asi v některých pasážích neudržel a řekl oponentům něco ,,výživného,, :D ;)
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Odpovědět