Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Alibi

Příspěvek od Fosgen »

Som prekvapeny, ze tu nie su Hogerove a Beckove Alibi. Tie si vzdy vychutnam.
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Alibi

Příspěvek od Honza Zeman »

No trilogie techto filmu je opravdu dobra, jen ji u me trochu degraduji neustale reprizy, zvlaste na TV Nova, i kdyz ted jsem ji dlouho v programu nikde nezahledl :D . Dvojice Tuma (Höger) a Libal (Bek) je dobra kombinace, jen mi tam trochu nesedi ta "vtipnost" nebo jak to vyjadrit, proste mam radsi kriminalky, kde se nevtipkuje a vse se drzi ve vazne linii (treba major Kalaš apod.)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Alibi

Příspěvek od Fosgen »

No mne najviac pride 105% alibi. Triska je tiez fajnovy, len ten zaciatok trosku pregasparkovali. Lohninskeho "ja vas vlastne znam z filmu 105% alibi" mi trosku kazi celkovy umelecky dojem z dobrej kriminalky. No a Alibi na vode si tiez rad pozrem, ale obsadil 3 miesto. Ani neviem preco. Asi sa mi zda, ze prisny kriminalista Tuma tam trosku moc saskuje.
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od děda Dejmek »

Arnold Hackl píše:...A tady mám další své tipy na CS Filmu tenhle měsíc : 29.01. 22:00 - Já, spravedlnost
Konečně jsem se k tomuto zajímavému dílku dostal a k mému úžasu jsem zjistil, že je převážně natáčen na Líšnu :o Je zde k vidění spousta interiérů a dokonce i několik koupelen (Willy určitě pozná tu svou :mrgreen: ) Takže komu přirostl tento nádherný zámek k srdci, stejně jako mně, doporučuji zkouknout... ;)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Bohužel nejen na Líšnu.
Takže je v tom pěkný zmatek (už v principu se mi nelíbí takový shluk stylů, který má tvořit jeden objekt).
Chce to sledovat pozorně a scény si zopakovat, aby se v tom člověk vyznal.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od xvladv »

Včera (neděle 13.2.2011) vyšlo DVD - "Bílá paní".
http://www.fdb.cz/film/4008-bila-pani.html
Satirickoduchařská komedie.
A ještě jedno DVD - "Na kolejích čeká vrah".
http://www.fdb.cz/film/13322-na-kolejich-ceka-vrah.html
Detektivka česká klasika.
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Hanele »

Jeden (snad zajímavý) tip na poslech rozhlasu:
Dnes ve 22:05 ČRo2 Praha: Anděl s ďáblem v těle - Rozhlasový portrét pedagoga, dramaturga a scenáristy doc. Drahoslava Makovičky (*1927), jehož profesní život je spjat jak s Českou televizí, tak s Filmovým studiem Barrandov.
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 338
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od tajemník Šanda »

Velmi jsem se pobavil při sledování kvalitní čs. kriminálky Diagnóza smrti. Netřeba jistě informovat o tom, že hlavní postavou je vyšetřovatel mjr. Kalaš v podání Rudolfa Hrušínského nejst. Zajímavější bylo ovšem vedle sebe vidět pány Viléma Bessra a Jana Pohana, coby příslušníky SNB. Pan Besser (Eman Zahradník a všehoschopný esesák) měl na sobě dokonce uniformu poručíka. Nebyl obdařen zrovna vlídnou tváří prvního milovníka, a tak se domnívám, že role antagonistů mu svědčily více. Bylo-li toto téma již diskutováno, nereflektuji na jeho zveřejnění, nebo dokonce na navrácení.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od nalim159 »

No a ve filmu na Kolejích čeká vrah si "zahrála" i naše známá "dobrá knajpa", kde si dával doktůrek Salaba obchodní randata :mrgreen: .
Nevíte náhodou, jak se tato restaurace jmenovala a kde v Praze byla?
Díky.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...knajpa, kde si dával doktůrek Salaba obchodní randata...Nevíte náhodou, jak se tato restaurace jmenovala a kde v Praze byla?...
Pane kolego, stačí se podívat do správného vlákna jste doma... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od nalim159 »

Tuze děkuji, pane kolego. Tušil jsem, že se to zde někde řešilo, ale nenašel jse,
Ještě jednou díky.
Ale, čože...? Na návštěve?!
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od xvladv »

Zítra,t.j. v pátek 11.3.2011 vychází DVD - Filmexport Home Video - Neporažení za 99kč.


Český celovečerní umělecký film, čerpající z událostí 14. a 15. března 1939, byl natočen podle divadelní hry laureáta státní ceny Milana Jariše „Přísaha". Malá posádka, kterou stmelila zářijová mobilizace a rozhořčení nad mnichovskou zradou, se nechce vzdát při březnové okupaci republiky nepříteli bez boje. Důstojníci stojí mimo, pokud nestojí vyloženě proti, a tak veškerá iniciativa je závislá na prostých vojácích a poddůstojnících. Těm se podaří bránit se několik hodin proti nepříteli, způsobit mu ztráty a nakonec čestně opustit bojiště. Příběh filmu se zakládá na historických skutečnostech, autoři se ovšem nedrželi přesného dokumentárního záznamu o odporu místecké posádky, aby mohli vykreslit charakterové portréty různých lidí té doby. Nositeli odporu v tomto ideologicky kovaném dílku jsou samozřejmě komunisté.



Odhodlání československé armády bránit v září roku 1938 vlast je zmarněno mnichovským diktátem. V březnu roku 1939 střeží jednotka štábního kapitána Richtera skladiště obilí nedaleko nových hranic okleštěné republiky. Jednotka je bez spojení, a proto Richter pošle nadporučíka Žáčka pro instrukce na divizi. Žáček přiveze rozkaz: nepřekážet německé armádě při obsazování země a pořídit pro Němce seznam komunistů. Richter odmítne rozkaz splnit. Je však bezradný a od desátníka Říhy žádá o stanovisko komunistů k posledním událostem. Říha navrhuje spojit se s ostatními jednotkami a rozdat zbraně dělníkům. Jeho návrh je pro Richtera nepřijatelný. V noci rozhlas vysílá zprávu o obsazování země německými vojsky a rozkaz pro všechna velitelství složit zbraně do rukou Němců. Richterova posádka pod Říhovým velením se rozhodne pro boj. Žáček chce zbraní donutit Richtera ke kapitulaci a vojáci proto Žáčka zastřelí. Německá armáda se blíží k objektu posádky. Rozpoutá se zuřivý boj. Teprve německá dělostřelecká palba přiměje posádku k ústupu. Richter se v bezvýchodné situaci zastřelí, Říha kryje ústup. Zbytek statečných obránců odváží loďka přes řeku.



Mezi 60 a 70 procenty, pro někoho příběh o nezodpovědnosti plný komunistické propagandy, pro jiné mírně patetický film o bitvě o vlastní čest
Přeneste palbu na mě.
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od xvladv »

Vyšlo v Levných knihách toto DVD : http://www.fdb.cz/film/13586-nastup.html
Přeneste palbu na mě.
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od xvladv »

Vyšlo v Levných knihách toto DVD : http://www.fdb.cz/film/15329-pan-novak.html
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Arnold Hackl »

Dnes v poledne jsem na CS Filmu viděl hodně zajímavý film Past, odehrávající se v době okupace.
Podle mě to stojí za shlédnutí.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Odpovědět