Král Šumavy a jemu podobné filmy

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Jirka
strážmistr
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:25:25
Bydliště: Centrální sklad obuvi, Gottwaldov
Kontaktovat uživatele:

Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Jirka »

Znám člověka, který, když viděl tenhle film, tak se dal k pohraničníkům, oni ho vzali a on se těšil, jaké to tam bude úžasné dobrodružství, ale ve skutečnosti to prý byla pěkná nuda :twisted:
„Šaráda pokračuje“
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Král Šumavy

Příspěvek od Willy Kleiber »

To věřím, ten člověk asi trochu prošvih dobu, o nějakých 50-60 let :lol:
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Král Šumavy

Příspěvek od Willy Kleiber »

ad Král Šumavy: mám možná trochu zkreslený pohled, protože jsem nejdřív četl knížku a až následně viděl film. Ale kniha mi přijde o dost lepší, co se týče napětí.
;) Kniha byla nicméně sepsána až podle filmu, a papír taky snese víc...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Manitoba
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: sob 31. kvě 2008 17:02:41
Bydliště: Nákladní prostor lodi Morava

Re: Král Šumavy

Příspěvek od Manitoba »

Willy Kleiber píše:ad Král Šumavy: mám možná trochu zkreslený pohled, protože jsem nejdřív četl knížku a až následně viděl film. Ale kniha mi přijde o dost lepší, co se týče napětí.
;) Kniha byla nicméně sepsána až podle filmu, a papír taky snese víc...

Já teda viděl nejdříve film a pak knížku a přišla mě taky napínavější. Měl jsi štěstí, že jsi nemusel přes čáru ty, že se hodný Rudy o tebe postaral na zámku znáš to bažiny, Paleček, Galapetr a ostatní je to o ústa ;) :D
Nebojte se točo bude
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Král Šumavy

Příspěvek od geza »

Krále Šumavy jsem zatím nečetl, jsem asi příliš závislý na filmu, ale přečetl jsem většinu Kalčíkových povídek a můžu doporučit, je to vynikající čtení, líbí se mi jeho vypravěčský styl.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Džarda
strážmistr
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 29. kvě 2008 15:44:10

Re: Král Šumavy

Příspěvek od Džarda »

Rozhodně je Kalčík čtivý i koukavý ... V Králi šumavy je mi docela líto Mařenky/Hradce ... :cry:
Uživatelský avatar
Nerajohn
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: sob 31. kvě 2008 18:35:00
Bydliště: Hellborn
Kontaktovat uživatele:

Re: Král Šumavy

Příspěvek od Nerajohn »

Film je výborný, ale knížka mi přijde ještě lepší. Má totiž mnohem delší dějovou linku, a pokud si pamatuju (četl jsem asi před dvěma lety), chycení Palečka bylo mnohem komplikovanější než ve filmu.
Za tohle chcípneš, rozumíš ?
Uživatelský avatar
A.D.Xx.
strážmistr
Příspěvky: 11
Registrován: pát 20. čer 2008 18:47:34
Bydliště: Tam, kde je mě třeba

Re: Král Šumavy

Příspěvek od A.D.Xx. »

M.j. Rudolf Kalčík napsal kromě KŠ a povídek z hranice ještě 2 (pokud je mi známo) knihy o práci SNB pod pseudonymem R. Janský - "Bezpečnost zasahuje" a "Tady Bezpečnost". Některé příběhy vydal pak pod svým pravým jménem pod názvem "Bartolomějská ulice". Vše dle skutečných událostí (Strýček Smrt - vrah Hubert Pilčík - alias díl Bestie, Teror - Mašínové - díl Strach, Ariadnina nit - padělání potr. lístků - Mědirytina atd.)
Nelži! Máš strach, protože jseš zbabělej esenbák, kterej nic nemůže, nic, nic, rozumíš?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Král Šumavy

Příspěvek od Salaba »

A.D.Xx. píše:M.j. Rudolf Kalčík napsal kromě KŠ knihy o práci SNB pod pseudonymem R. Janský - "Bezpečnost zasahuje" a "Tady Bezpečnost"...
Jj, kniha "Tady Bezpečnost" se mi dostala do rukou ještě coby dítku ZŠ povinnému... a od té doby se asi datuje moje náklonnost k strýčku ze Sence, k čipernému cyklistovi z chomutovska se svým Walther 7.65 či k poctivým a spravedlivým bratrům vraždícím hnusné SNBáky... ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Král Šumavy

Příspěvek od xvladv »

Taky přidám trochu do mlýna,p.Kalčík napsal ještě také knihu "V ruce samopal",podle té se točil film "Drsná planina",vydalo na DVD videořitka,já to mam i na VHS v originále,vydal to Barandov asi v r.1995.Jinak knížky Král Šumavy a Bartolmějská ulice výborné.O pohraničnících vycházelo hodně knih v edici ESO,do roku 1989. :)
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Král Šumavy

Příspěvek od Koštýř »

xvladv píše:Taky přidám trochu do mlýna,p.Kalčík napsal ještě také knihu "V ruce samopal",podle té se točil film "Drsná planina"
Ano, pěkný film. Samozřejmě poplatný době.. ale myslím natočený solidně.
Moje video: http://www.youtube.com/watch?v=HEoDB2fJVv8
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Král Šumavy

Příspěvek od xvladv »

Zdravím,jinak podobný film jako "Král Šumavy" jsou i tyto filmy:Ztracená stopa,Černý vlk.Obojí z prostředí státní hranice,sice jen čb,ale pro milovníky těchto filmů nevadí. :)A ještě jeden film:"Akce B".Ten také stojí za shlédnutí. :)
Jinak který film není poplatný k době vzniku,nehledám v tom politiku.
Naposledy upravil(a) xvladv dne sob 30. říj 2010 17:36:43, celkem upraveno 1 x.
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Král Šumavy

Příspěvek od Doktor Vesely »

V Králi Šumavy je perfektně a nadčasově udělaná muzika. Člověku z ní běhá mráz do zádech.
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Král Šumavy

Příspěvek od Koštýř »

xvladv píše:.. i tyto filmy:Ztracená stopa,Černý vlk..ale pro milovníky těchto filmů nevadí. A ještě jeden film:"Akce B".
Jinak který film není poplatný k době vzniku,nehledám v tom politiku.
Bohužel politika z těchto (některých) filmů přímo kape.. :| . Ale já podobné filmy nezatracuji-naopak se rád podívám. Akce B je profláklé dílko, Vlasta Chramostová skáče přes kaluže a Sovák jí sekunduje se špaginem v ruce :lol: . Prostě doba vzniku (1951) myslím mluví za vše..
Jinak mě napadl ještě další snímek "k tématu" - Boty plné vody (1976). ČB povídkový film, hrají Lábus, Hlušička, Krampol aj. Poslední (třetí) epizoda mi trošku připomíná scénu z Rubínových křížů ;) - dopadení pachatele ve vlaku. Akorát zde "záporák" zkape tuším v kupé - na rozdíl od Lipinského, který alespon vyskočil.. :P
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Král Šumavy

Příspěvek od xvladv »

Ještě jeden film z ochrany státní hranice "Na konci světa".Hraje tam spousta herců co pak hráli v seriálu 30 p.m.Z.
Jen hlas velitele PS namluvil p.Brzobohatý. :) Je zde méně politiky. :)
Přeneste palbu na mě.
Odpovědět