Skupina bratří Mašínů

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od Žitný »

Původně jsem si myslel,že názor k tomuto tématu nebudu vůbec vyjadřovat,ovšem po článku na téma Jan Palach chci.
Téma široké a bouřlivé , kde je celkový dojem většiny národa vnímán černobíle.Neustále se opakující argumenty obou stran.Na jedné straně hrdinové(podle Topolánka či Vondry bezesporu) na druhé straně vrazi (podle pozústalých obětí bezesporu).
Proč hrdinové?Protože nasr.li pár zemědělců co nemohli dát kravám podestýlku ,páč jim 20leté přerostlé děti zapálili stoh?Mimochodem proč zrovna stoh?Proč třeba nesbírali po polích rozvežený hnůj,aby nebyla taková úroda a zasáhlo to tak naše hospodářství?Samozřejmě,škrtnout sirkou je daleko pohodlnější.
Anebo hrdinové proto,že zabili příslušníka SNB nebo pokladníka?To je taky nesmysl,protože naprosto každý režim,pokud nechce anarchii,potřebuje ozbrojené bezpečnostní složky.Vždyť Honzátko mohl např. honit zloděje.Což je činnost jistě záslužná.Byla to jeho práce.Někdo ty policajty dělat musí.O pokladníkovi ani nemluvě.
Že si nevybrali jiné kapacity?Nebylo jich málo.Jako první mohl jít K.G. A když už útěk na západ,tak proč takovým způsobem?
Nevím no,ale jejich amatérismus zanechal příliš zbytečné či nevinné krve a nese sebou pachuť vrahů.Chybí mi myšlenka,která by jasně ukázala na víru v odboj.
Rozhovor s Mašínem na téma Jan Palach jen dokazuje jeho myšlenkové vybavení. :cry:
Vyrůstal jsem mezi různými politicky smýšlejícími názory.Rodina matky - zemědělci na vesnici,kteří s režimy (okupace,válka,komunisté) neměli problém.Rodina otce -město fabrika odboj- děda otce skončil v Mauthausenu kde byl zavražděn a děda totální nasazení v Drážďanech - přežití bombardování - komunistický lágr, otec za své názory,za komančů přišel nekolikrát o práci.Takže nebe a dudy.Ovšem ne ve všem.V názorech na Mašínovic bandu si rozumějí či rozuměli a shodovali všichni. :!:
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od nalim159 »

Žitný píše: Na jedné straně hrdinové(podle Topolánka či Vondry bezesporu)
Jooo, podle Topolánka, studenta lampasáckého gymplu a prominentního disidenta řízeného StB Vondry bezesporu :D :D :D
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od Koštýř »

Hanele píše:..A kdo ještě nemá Zdeny Mašínové dost..
V žádném případě bych paní Mašínovou "nebral do úst" ... Na její bratry může mít každý svůj názor - ale paní Zdena byla perzekuována pouze proto, že "patřila do rodiny" . Čili komanči se chovali naprosto stejně jako náckové za protektorátu...
V souvislosti s Mašíny mě napadá příběh Jana Smudka - více třeba zde: http://www.fronta.cz/dotaz/jan-smudek
Není to v mnoha směrech dost podobné? Co zabití strážníka pořádkové policie W. Kniesta? Zřejmě neúmyslné zabití - podobně jako Mašínové s Rosickým..
Zajímavé, že Smudkovi lidé fandili - však také "likvidoval" Němce... sice postřelil i českého četníka, byli popraveni nevinní čeští lidé - ale to se asi nepočítá...
U Mašínů to bylo naopak - měli v podstatě podporu německých obyvatel, zatím co češi jim dodnes nemůžou přijít na jméno... Jako kdyby "vražda" německých VoPo byla v pořádku - ale "vražda" českých SNB rozhodně ne.. Zvláštní. :o
Naposledy upravil(a) Koštýř dne sob 04. úno 2012 11:07:30, celkem upraveno 1 x.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od Hanele »

Koštýř píše:V žádném případě bych paní Mašínovou "nebral do úst" ...
Já paní Mašínovou nijak nehodnotím - jen jsem upozornila na pořad o ní. ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od Salaba »

Pokud si vrah Mašín "bere do úst" čin Jana Palacha a Zdena Mašínová nyní až hystericky hájí činy svých bratříčků nelze než jen připomínat fakta i tzv.druhé strany. Včera jsem vydržel u sledování 13.komnaty Z.Mašínové a pochopil jsem jediné, že idejemi jejími a jejích bratrů je boj - boj za svoje "cíle" a svoje "ideály" a jedině tento boj je správný a tak může vést bez ohledu na kohokoli klidně i přes mrtvoly. Ale to není přeci odboj? Nechci zde zavdávat k dalším nekonečným polemikám ale znova se ptám, co Mašínové svými činy dokázali??? Jak bojovali dál proti tolik nenáviděnému komunismu když měli tak šlechetné ideály k "boji" při kterém zabili tolik lidí???
Pane kolego Koštýři přečetl jsem si článek s odkazem na Jana Smudka. Dva mladíci vyrazili do bordelu aby ukradli zbraň strážníkovi německé pořádkové policie, při potyčce ho zabili a pak odjeli do Prahy užívat prázdnin..."Smudkův útěk však také zavinil obrovské represálie na českém obyvatelstvu protektorátu." Tak to má být opět odboj?
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od Koštýř »

Tak samozřejmě máte v něčem pravdu, kolego Salabo. A Hanele se omlouvám - špatně jsem si vyložil její příspěvek :)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od malej Míra »

Salaba píše:...Nechci zde zavdávat k dalším nekonečným polemikám...
...A proto se k tomu radši nevyjadřuji. Pouze fakta přátelé, prosím. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše:... Pouze fakta přátelé, prosím.
http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-v ... a-stb.html
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od nalim159 »

Skuteční hrdinové - blicí smajlík není bohužel v nabídce...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od Honza Zeman »

K cemu je odkaz na clanek stary pet let? Ctirad je mrtvej, Paumer je mrtvej, narod rozdelenej na sympatizanty a odpurce, tak co z toho? Me jejich pribeh zaujal. Dalsi komentare netreba.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od Salaba »

Hombre píše:K cemu je odkaz na clanek stary pet let? Ctirad je mrtvej, Paumer je mrtvej, narod rozdelenej na sympatizanty a odpurce...
Pane předsedo, mjr.Zeman je starej 39 let, věk nehraje roli. Ten článek byl jen příspěvkem k faktografii naší diskuze. Jasně, národ rozdělenej mezi Mašíni=hrdinové a Mašíni=vrazi a další názory jsou něco mezi. ;) Jestli se Vám to hodně nelíbí, tak to klidně smažte...
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od Honza Zeman »

Myslel jsem to tak, ze tohle tema je pro me uz uzavrene. Jsou mezi nami odpurci/sympatizanti, a tezko se zmenime, priklonime na druhou stranu. Jestli zde chcete zase zacit diskutovat, tak prosim, mazat nikomu nic nebudu ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od malej Míra »

Mě na tom všem nejvíc zaujal zdroj - AHA. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše:Mě na tom všem nejvíc zaujal zdroj - AHA. ;) :D
Já chápu, pane kolego, že člověk Vaší intelektuální úrovně má vždy ten správný, přesný a pravdivý zdroj informací ale já jako obyčejný čtenář knih, tisků a různých novin si musím vystačit i s těmito, pro Vás jistě nedůvěryhodnými zdroji :? ;)
Btw odkaz na ten článek nebyl výzvou k další (nekonečné) debatě, jen mne zaujala informace o možné mezi-roli Stb v kauze bří Mašínů...
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Skupina bratří Mašínů

Příspěvek od geza »

Tzv. spiklenecké teorie (za vším hledej stb; analogicky dnes za všechno můžou komunisti) z principu nesnáším, používají se obvykle, když už nelze nic jiného plácnout.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Odpovědět