Televizní tvorba z archivu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Byli jednou dva písaři

Příspěvek od huba.buba »

Holka z letiště píše: mlýn leží v letovém přistávacím koridoru
Všichni účastníci výročních schůzí si jistě vzpomenou , je to cca 500 metrů od hotelu - místa našich výroček. Mimochodem téměř naproti se točila i scéna do dalšího filmu pana Sequense ,,Ta chvíle , ten okamžik,, kdy R.Jelínek s F.Němcem utíkají potokem před esesáky.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Byli jednou dva písaři

Příspěvek od Eman Zahradník »

huba.buba píše:
Holka z letiště píše: mlýn leží v letovém přistávacím koridoru
Všichni účastníci výročních schůzí si jistě vzpomenou , je to cca 500 metrů od hotelu - místa našich výroček. Mimochodem téměř naproti se točila i scéna do dalšího filmu pana Sequense ,,Ta chvíle , ten okamžik,, kdy R.Jelínek s F.Němcem utíkají potokem před esesáky.
inu bývalý saniťák se nezapře,myslím "Jirku".. :) ,ten volant u ní je mu nějak souzený,ikdyž zmíněný film má možná jiné téma,nebo sekci,zastavím se u něj-také mě nedávno zaujal,apropo sapra... :mrgreen: ,oni ty role nějak "tam ti Zemanovští herci"nějak kopírují,co třeba L.Munzar.. 8-) ,je jich tam dost-abych zmínil i mou "maličkost",já povýšil už i na doktora :) .Ale tohle je již fakt mimo...
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Tak nějak bez našeho povšimnutí proběhla v červnu repríza televzního kriminálního filmu z r. 1984 Rubikova kostka. Je vidět podle archivu vysílání ČT, že se reprízuje co 3 roky. Režie Jiří Svoboda je jistou zárukou kvality u tohoto žánru a ani tady tomu není jinak. Zajímavé jsou už první scény příletu německého státního příslušníka na letiště v Ruzyni v podání Jaroslava Tomsy, který je pak následně zavražděn. Obsazení je i pro fanoušky 30PMZ více než atraktivní, když vyšetřování vedou společně Willy Kleiber a Pavel Bláha, náčelníkem OS SNB je James Spellman... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Michálek »

Tak tak, je vidět, že v Zemanovi hrál velice kvalitní "ansámbl". Viz moje poznámka o filmu Kdo přichází před půlnocí, tam je i několik velice hezkých paradoxů postav ve vztahu k 30pMZ (uvedeno v sekci Česká tvorba všeobecně)
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak dalsi dva serialy se oficialne dostavaji na DVD: Synove a dcery Jakuba Sklare (13DVD) a Dobra voda (7DVD).
Obrázek Obrázek
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od xvladv »

Hezký den,včera t.j.19.10.11 dávala ČT1 ve 22.20 "Plášť Marie Terezie". Natočeno v roce 1982.Co mě tam upoutalo,role plk.Žitného (F.Němec) a por.Stejskal (L.Mrkvička).Prostě je nazývam po jejich roli v 30 PMZ. :)
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Salaba »

xvladv píše:včera dávala ČT1 ve 22.20 "Plášť Marie Terezie". Natočeno v roce 1982...
TV film byl tak trochu vzpomínkou na Milenu Dvorskou, zhlédl jsem ho jedním okem v práci (měli jsme zrovna s Mejlou nějakou oceňovačku :D ). Překvapil mne plk.Žitný skrytý za plnovous, jinak jsem opět musel ocenit, jak se v letech 80-tých točily kvalitní příběhy ze života. Děj, kdy žena středního věku po těžké operaci přichází z nemocnice domů a náhodně potká mladšího muže, který prožívá krizové období a problémy řeší alkoholem (plukovníku ještě že výrazně pod obraz jste byl jen v jedné scéně - skoro jsem Vás za to chtěl "dostat do polepšovny" :mrgreen: ), se rozhoduje zda mu sama ve svém osamění má pomoci. Relativně jednoduché ale skvěle psychologicky ztvárněné a zahrané... ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Fredy »

Ještě se v této inscenaci také mihnul plánický pan farář Ota Sklenička.....
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od plk.Žitný »

Dnes jsem viděl na Barrandově zajímavý čb film Lekce z roku 1971
viz
http://www.fdb.cz/film/11297-lekce.html
kde hrál Vladimír Brabec roli ,,detektiva,, a továrník Čadek /plukovník/ mu hrál nadřízeného :lol: :lol: :lol:

Kdo zmeškal, ať se podívá zde...
http://www.youtube.com/watch?v=KRtkd1FqFA8
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od malej Míra »

Eman Zahradník píše:Před chvíli jsem dosledoval tv detektivní inscenaci-http://www.csfd.cz/film/213174-ctverec-mizeni/
opět holič "Seydl"tam konal své holičské povolání:) ikdyž jen ve vedl.roli,navíc více protagonistů 30 MPZ tam bylo "v akci".. ;)
Výborná detektivka se spoustou nám dobře známých herců. Alberto Mestrey tentokrát na straně zákona... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Eman Zahradník »

opět mě dnešní detektivka Sedm bílých plášťů nezklamala 8-) ,začínám si na ty nedělní pozdní večery již zvykat-Mirek Stejskal dnes coby pachatel ;)a naopak Rudy Mauer vyšetřovatel ,dále Inge,p.Hejná..,jejda těch tam zase bylo.. :lol:
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Žitný »

Dobrý den.

Nevím kam svůj příspěvek či prosbu zařadit.Říkám si snad sem.Takže o co jde.Chtěl bych se zeptat,kde by se dal sehnat krátkometrážní film -Běda tomu, skrze něhož přichází pohoršení. :!:

Děkuji
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Hanele »

Pane kolego, sehnat ten film není vůbec snadné, už jsme o tom diskutovali zde... ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Žitný
poručík
Příspěvky: 102
Registrován: stř 29. dub 2009 14:42:21
Bydliště: Štěchovice

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Žitný »

Hm. Děkuji za zprávu.Tušil jsem že to nebude taková sranda.Už jsem to zkoušel hledat asi před 5lety a nepodařilo se. Nyní jsem si řekl,že někdo odtud by snad mohl.......
No jinak já bych ty peníze za to i dal.Můžete mi prosím poradit,kam se mám obrátit se svým požadavkem,v případě že se rozhodnu,že za film dám 1200,-kč.Děkuji
"Hleďte si svýho vy svazáku a hlídejte si toho ohaře ,ať vám s ním neuletí kos"
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Honza Zeman »

Vcera v podvecer na CT1 bezel pro me neznamy televizni film Horolezci. Docela se mi to libilo, spojeni dokumentu a hrane inscenace, exteriery z tehdejsi expedice z roku 69 a ostatni bud nekde v Tatrach nebo ve studiu. Atraktivni herci i tematika, mne se to libilo ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět