Knihy

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: Knihy

Příspěvek od Le6n »

Zdar soudruzi,
zacl jsem si cist prvni dil knizky 'Tricet pripadu majora Zemana' (Hon na lisku, Vrah se skryva v poli, Konec osameleho strelce, Bile linky) vyd. Cesty, 1999, jehoz druhe pokracovani mam ve sbirce take (Klauni, Hrdelni pre, Studna, Lisky meni srst) a zajimalo by mne, jestli bylo vydano take treti (Vyznavaci ohne, Medirytina) a ctvrte pokracovani (Mrtvy u jezera, Tatranske pastoral, Rukojmi z Bella Vista) jak bylo naznaceno na prebalu knizky?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knihy

Příspěvek od Honza Zeman »

Ne, dalsi svazky nevysly, ale ty dily, ktere mely vyjit jsou vlastne ty, ktere lze sehnat v edici Magnet, jejichz prehled mame i na webu.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Le6n
strážmistr
Příspěvky: 28
Registrován: stř 01. říj 2008 10:36:52

Re: Knihy

Příspěvek od Le6n »

Hombre píše:Ne, dalsi svazky nevysly, ale ty dily, ktere mely vyjit jsou vlastne ty, ktere lze sehnat v edici Magnet, jejichz prehled mame i na webu.
Jj, uz sem nektere objednal z antikvariatu. Ja sem to tusil, ale pro jistotu sem se zeptat musel. Dyzt to voni tak bohorovne narvali na tu posledni stranku...
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Knihy

Příspěvek od Fredy »

http://www.kosmas.cz/knihy/166486/kinem ... zapomneni/ Zde jsem něco našel,co by mohlo být zajímavé-tip na dárek....
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Knihy

Příspěvek od Fredy »

http://www.pilotshop.cz/knihy-tiskoviny ... 1945-1992/ Pravděpodobně zde bude i zmínka o únosu z dílu Mimikry....aneb jak to bylo doopravdy.....
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knihy

Příspěvek od Honza Zeman »

Kniha Major Zeman - Jak to vidim dnes je momentalne na Aukru v aukci, kdo ma zajem...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Knihy

Příspěvek od tajemník Šanda »

Nevím, do jaké míry spadá můj příspěvěk do této kategorie a zda by neměl spíše být zařazen do kategorie SKUTEČNOSTI, ale přesto to zkusím. Dostala se mi do rukou kniha Agenti-chodci na popravišti, Kurýři západních zpravodajských služeb, popravení v letech 1949-1958 . Autorem se široce uznávané duo Ivo Pejčoch, Prokop Tomek. Velmi čtivou formou je zde popsáno to, co hlásá podtitulek. Pochopitelně tam není zmíněn agent Bláha, ale třeba Ladislav Malý, strůjce případu Babice (této krvavé plánické pomsty, jak Vy tomu říkáte, pane svědku), už ano. Vřele doporučuji k prostudování. Samotného mě překvapilo, kolik agentů národněbezpečnostní složky skutečně chytili. Není tedy divu, že se tomuto tématu tak věnovali v celém seriálu.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Knihy

Příspěvek od nalim159 »

Bláha byl přece ale agent střelec, jejichž doba ještě nepominula - hned chtěl střílet :mrgreen:
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Knihy

Příspěvek od Přemek77 »

Fredy píše:http://www.kosmas.cz/knihy/166486/kinem ... zapomneni/ Zde jsem něco našel,co by mohlo být zajímavé-tip na dárek....
Vynikající kniha! Nelze než doporučit!
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Knihy

Příspěvek od Fredy »

http://www.kosmas.cz/knihy/134293/james ... jor-zeman/ Kamarád mi poslal tento tip,ale nevím,co si mám o tom myslet.... :?: Znáte to někdo?
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Knihy

Příspěvek od nalim159 »

Níže o knize více. Je to počin "mladých literárních badatelů". Nečetl jsem, ale čekám spoustu ideologického balastu, tentokrát v opačném gardu. Trochu znám skupinu "mladých literárních badatelů", ne přímo těchto z FF UK, ale z jiného pracoviště. A na ně pozor, často, aby si vysloužili ostruhy, jdou až příliš za hranu.

http://www.pistorius.cz/Tituly/978-80-87053-06-5.html
Naposledy upravil(a) nalim159 dne čtv 27. zář 2012 8:47:28, celkem upraveno 1 x.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knihy

Příspěvek od Honza Zeman »

Mam to doma, muzu zapujcit, ale je to celkem zbytecne dilko, nic noveho pro nas...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Knihy

Příspěvek od Lída »

Včera jsem v knihkupectví narazila na hodně zajímavou knihu - Jan David Žák - Návrat Krále Šumavy. Je to životopisný román o Josefu Hasilovi, což byl skutečný převaděč...Už jsem dala příbuzenstvu tip na dárek pro mě ;)
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knihy

Příspěvek od Honza Zeman »

Ja uz to mam delsi dobu doma, jakmile doctu nynejsi knihu, tak jdu na tuhle.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knihy

Příspěvek od Honza Zeman »

Jinak mam jeste dva tipy na zajimavou cetbu:
Obrázek Obrázek

Az na to budu mit cas, tak to zacnu cist :P
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Odpovědět