Agenti rozvědky

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
charles
strážmistr
Příspěvky: 21
Registrován: úte 03. čer 2008 21:16:28

Agenti rozvědky

Příspěvek od charles »

Škoda že v seriálu více neobjasnili, ve který státech působili čeští agenti rozvědky. Zajímalo by mě totiž, jestli by tam jmenovali USA, kde skutečně jeden český agent tenkrát působil v CIA. Jmenoval se Karel Koecher. Po prozrazení byl vyměnět zpátky do ČSSR a pak krátce pracoval v Prognostickém ústavu.
Uživatelský avatar
Jirka
strážmistr
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:25:25
Bydliště: Centrální sklad obuvi, Gottwaldov
Kontaktovat uživatele:

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od Jirka »

Státní tajemství by asi jen tak v seriálu neprozrazovali, i kdyby šlo o staré informace. A scénárista určitě nebyl žádný šéf rozvědky, o takových věcech mohl sotva kdo něco tušit. (Ale jinak byli českoslovenětí agenti určitě všude 8-) )
„Šaráda pokračuje“
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od Dobesch »

Tak me napadlo, ze kdyby se netocily ty jihoamricky dily ale melo se tocit nekde bliz jestli by nahodou neposlali super agenta Hradce vyhodit do vzduchu Svobodnou Evropu. A hned nam tu vyvstal dalsi agent -- kpt. Minařík :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Jing
čekatel SNB
Příspěvky: 9
Registrován: úte 15. črc 2008 20:15:21

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od Jing »

V daždivom Londýne Václav Jelínek alias Erwin van Haarlem.

A hneď aj dotaz. Vraj najdlhšie a najlepšie fungujúcim naším agentom v BND bol Jan Fleissig. Nejaké podrobnosti majú byť v Respekte č.1/1992.
Bohužial majú spoplatnený archív. Nemáte niekto k dispozícii tento článok resp. nejaké ďalšie informácie ?
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od Anglie »

Dobesch píše:Tak me napadlo...
WTZ, pokud by se pokračovalo dalšími díly, tak by se hodně vnucoval díl, který by zpracoval osudy Minaříka v Mnichově (a ano, nejspíš by to dali Hradcovi).
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od Dobesch »

Anglie píše:
Dobesch píše:Tak me napadlo...
WTZ, pokud by se pokračovalo dalšími díly, tak by se hodně vnucoval díl, který by zpracoval osudy Minaříka v Mnichově (a ano, nejspíš by to dali Hradcovi).
A tady se naskyta zajimava myslenka ZEMREL HRADEC doopravdy ...videl nekdo z Vas jeho telo :?: Nebo smrt Hradce byla jen zpravodajska hra plk. Zitneho aby zapad uveril ze toto zpravodajske eso nezije a Hradec mohl s novou identitou plnit dalsi ukoy ;)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od geza »

No já myslím, že Spellman střílel dobře.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od Arnold Hackl »

V seriálu zemřel, ve filmu nezemřel.
V tomto smyslu se údajně vyjádřil i pan režisér s tím, že se mu víc líbí ta filmová verze.
Mě se taky líbí víc ta filmová verze.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od Dobesch »

V serialu mel pohreb ;) Zname tajne sluzby --proste byl postrelen a tak ho Zitny pochoval aby ho mohl pod novou identitou poslat znovu do akce -- treba proti vysilacce Svobodne evropy
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od kraken »

Arny Hackl píše:V seriálu zemřel, ve filmu nezemřel.
V tomto smyslu se údajně vyjádřil i pan režisér s tím, že se mu víc líbí ta filmová verze.
Mě se taky líbí víc ta filmová verze.
A proto znovu ožije,Arny ty už s Hankou těžko. :cry:
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od malej Míra »

kraken píše:...A proto znovu ožije,Arny ty už s Hankou těžko. :cry:
Krakene, to se na mě nezlob, ale ožívající hrdinové, to snad patří do seriálů typu "Dallas" apod., kde se herec potřeboval na příští sérii ulejt, protože dostal lepší kšeft a pak se chtěl zase vrátit a diváci po něm toužili taky. To bych sem fakt nezanášel... :?
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od Arnold Hackl »

kraken píše:A proto znovu ožije, Arny ty už s Hankou těžko. :cry:
No to je bohužel pravda. :(

malej Míra píše:Krakene, to se na mě nezlob, ale ožívající hrdinové, to snad patří do seriálů typu "Dallas" apod., kde se herec potřeboval na příští sérii ulejt, protože dostal lepší kšeft a pak se chtěl zase vrátit a diváci po něm toužili taky. To bych sem fakt nezanášel... :?
Tak s tímhle bych souhlasil, ovšem s jedinou vyjímkou a tou je právě Jirka Hradec.
V jeho případě bych si opravdu dokázal představit, že ho Žitný skutečně někam zašil a pohřeb jen fingoval.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od malej Míra »

Arny Hackl píše:...Jirka Hradec. V jeho případě bych si opravdu dokázal představit, že ho Žitný skutečně někam zašil a pohřeb jen fingoval.
To by snad ještě šlo. ;) Záleží také, jak by se do děje vrátil. Určitě ne hned, ale v nějakém vhodném překvapivém momentu. Ale nikoho jiného bych na milost nevzal... :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od Arnold Hackl »

malej Míra píše:... Záleží také, jak by se do děje vrátil. Určitě ne hned, ale v nějakém vhodném překvapivém momentu...
Něco právě nosím v hlavě, ale nechci to sem zatím dávat.
Rád bych to v dohledné době hodil na papír (nebo spíš do PDF), teda jestli na to budu mít čas.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od malej Míra »

Momentálně je v trafikách k mání pro fanoušky tohoto tématu za 45 Kč zajímavý časopis: Epocha SPECIÁL léto 2008 - 33 nejslavnějších špiónů v dějinách světa.
Listoval jsem si v tom v Albertu ve frontě u pokladny a ikdyž to není úplně moje parketa, tak jsem neodolal a koupil si to. :P
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět