Nejoblibenejsi dil serialu

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět

Nejoblibenejsi dil serialu

1 - Smrt u jezera
1
1%
2 - Vyznavaci ohne
6
6%
3 - Loupez sladkeho >i<
1
1%
4 - Rubinove krize
5
5%
5 - Hon na lisku
8
8%
6 - Bestie
9
9%
7 - Medirytina
3
3%
8 - Strach
0
Žádná hlasování
9 - Lod do Hamburku
4
4%
10 - Vrah se skryva v poli
3
3%
11 - Krizova cesta
1
1%
12 - Kleste
2
2%
13 - Romance o nenapadne pani
0
Žádná hlasování
14 - Konec velke sance
1
1%
15 - Kvadratura zeny
8
8%
16 - Dama s erbem
2
2%
17 - Proklete dedictvi
3
3%
18 - Bile linky
4
4%
19 - Treti housle
0
Žádná hlasování
20 - Modra svetla
7
7%
21 - Pan ze Salcburku
3
3%
22 - Tatranske pastorale
12
12%
23 - Stastny a vesely
1
1%
24 - Klauni
2
2%
25 - Stvanice
0
Žádná hlasování
26 - Studna
7
7%
27 - Rukojmi v Bella Vista
1
1%
28 - Poselstvi z nezname zeme
2
2%
29 - Mimikry
3
3%
30 - Ruze pro Zemana
1
1%
 
Celkem hlasů: 100

Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od Arnold Hackl »

Bába kořenářka píše:Chebu, pane kolego! "Historické jádro Chebu musí být zachováno!" :)
Jasně babičko.
Náš ústav se vám mými ústy omlouvá za tento politováníhodný omyl, který se stává maxilálně jednou za pět let. :mrgreen:
Díky za opravu.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:...politováníhodný omyl...
My to chápeme, prostě od Špilasu je to už moc daleko... :mrgreen:
Jinak když už tady děkáme tu inventuru těch skvělých minirolí, moje velmi oblíbená je scénka s dentistou Houdkem v dílu Bestie: "To jste řek Vy, ne já. ...a jakej von to byl pracháč a vona taková nóblesa... A kdo bude dědit snad ne ta stará Rebeka Sochorová... Ten by se s ní ještě dočka pěééknejch konců. No naštěstí pro něj umřel včas." :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Gargela
strážmistr
Příspěvky: 20
Registrován: sob 12. kvě 2012 10:18:44
Bydliště: na Kladně

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od Gargela »

Jestli to někoho ještě bude zajímat...Moje oblíbené díly (alespoň podle frekvence, jak si je pouštím)-
1) Prokleté dědictví - asi to nikoho nepřekvapí, my na Kladně nemůžeme volit jinak, atmosféra, napětí, příběh
2) Šťastný a veselý - pro někoho blbost, pro mě díl se skvělou silvestrovskou atmosférou
3) Rubínové kříže - ponurá atmosféra poválečných událostí, státní hranice, akce
4) Tatranské pastorále - skvělá detektivka bez politického balastu
5) Kvadratura ženy - opět dobrá napínavá detektivka, politika jde celkem stranou, psychlogické aspekty

Určitě bych našel další oblíbené díly - Smrt u Jezera, Loupež sladkého I, Vyznavači ohně, Loď do Hamburku, z pozdějších Rukojmí z Bella Vista a Poselství z neznámé země, Růže pro Zemana, Studna...

A nejhorší díly dávám do příslušné sekce.
Vodseděl jsem si svý, teď jsem čistej jako jinej...
Uživatelský avatar
Sestra Marie
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: ned 24. úno 2013 15:20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od Sestra Marie »

Osobně mám nejraději díly zobrazující realitu 40. a 50. let, takže do dílu č. 13 mám kromě Lodi do Hamburku nejoblíbenější všechny, zvlášť prvních pět. No a z pozdějších jasně Studna...
... Bůh tomu chtěl...
Uživatelský avatar
torst
kapitán
Příspěvky: 316
Registrován: pon 23. úno 2009 10:54:08
Bydliště: Kateřinská Hora

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od torst »

Chtěl jsem hlasovat, ale opravdu nevím. Těch tipů je víc a porůznu se mi mění preference. Jako kdyby měl rodič říct, které dítě má raději ...
Tak řekni jak to tenkrát bylo ! Mluv za nás, Honzo !
Uživatelský avatar
Sestra Marie
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: ned 24. úno 2013 15:20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od Sestra Marie »

torst píše:Chtěl jsem hlasovat, ale opravdu nevím. Těch tipů je víc a porůznu se mi mění preference. Jako kdyby měl rodič říct, které dítě má raději ...
Je to složité, to jest pravda. Já jsem byla dnes a včera uchvácena Tatranským pastorálem. Z Vysokých Tater mám spoustu obrázků, tak jsem hledala, kde to znám a kde jsem již byla. Aspoň vím, po jakých stopách se v létě vypravit a co kromě kamzíků v těch výšinách fotit, ať se pak taky pochlubím 8-)
... Bůh tomu chtěl...
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od huba.buba »

Sestra Marie píše:a po jakých stopách se v létě vypravit
... třeba s námi...
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Sestra Marie
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: ned 24. úno 2013 15:20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od Sestra Marie »

Plánuje se nějaký společný výšlap tam k súsedom? :) Na Hrebienok pěkně pěšo a pak na chatu Šuhaj je to kósiček. A dolů pak můžeme na koloběžce ;) http://kaos.rajce.idnes.cz/Vysoke_Tatry ... G_8267.jpg
... Bůh tomu chtěl...
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od huba.buba »

To byl tenkrát pěknej vejšlap... http://www.majorzeman.eu/index.php/sraz ... ervna-2010
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Uživatelský avatar
Sestra Marie
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: ned 24. úno 2013 15:20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od Sestra Marie »

To je úžasny!!! :shock: :) To by bylo skvělé to zopakovat. Z Moravy by se připojila skupina C a jelo by se ;)
... Bůh tomu chtěl...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od malej Míra »

Sestra Marie píše:To je úžasny!!! :shock: :) To by bylo skvělé to zopakovat. Z Moravy by se připojila skupina C a jelo by se ;)
Vážená nová kolegyně. Jak jste se zajisté dočetla, naše skupina "A" se cestou tam občerstvovala v olomoucké Olympii maje náskok před skinou "B". Vidím, že jste z Olomouce... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Sestra Marie
strážmistr
Příspěvky: 25
Registrován: ned 24. úno 2013 15:20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od Sestra Marie »

ano, ano, město to krásné, hodné návštěvy, takže neváhejte po cestě se zastavit na štamprlu domácí slivovice, než se pojede dál! ;)
... Bůh tomu chtěl...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od Lipinski »

Každej díl má něco do sebe a záleží na každym, co ho víc oslovuje. Mě asi nejvíc výchozí situace, kdy je nějaký místo pohlcený tísnivou a dusnou atmosférou strachu z neznámýho nebo tušenýho nebezpečí a postupně se vynořujou různý temný skutky a osudy - Vyznavači ohně, Křížová cesta, Studna. V Kleštích se to částečně spojuje s obrazem určitýho úpadku kdysi luxusního lázeňskýho města, po kterým zůstalo takový semeniště zla. Dekadencí jsou taky prostoupený oba "berlínský" díly, což mě vede i k oblibě na sebe navazujících epizod - hodně bondovský latinskoamerický díly a Vrah se skrývá v poli/Švanice, i když hysterie a paranoia způsobená výkonnou a soudní mocí 50. let je tady víc akcentovaná až v pokračování.
No a supertemnej díl jsou pochopitelně Rubínový kříže a dost drsnej díl Prokleté dědictví - ta "nová" generace recidivistů vyprodukovaná hornickejma oblastma je myslim trefená skvěle.
Bestie, Kvadratura a Pastorále jsou taky výborný, já mam jen problém, že vrahové jsou právě jen ty nejtrapnější postavy, nenesou nic navíc, žádnou myšlenku, estetickou kvalitu, charisma.
Hodně dělá hudba, to je tak výrazná složka seriálu, že nemá cenu o tom tady diskutovat, ale jen bych řek, že každej díl má svý kouzlo i díky ní a někdy
i z velký části právě díky ústřední melodii nebo songu. Konec velké šance, Růže pro Zemana atd.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne ned 19. úno 2017 12:02:01, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od Lipinski »

danman píše:
Inge Schellerová píše:Vyznavači slunce, ale obecně hlavně první desítka. Škoda, že mé oblíbené ženy jsou až později ;)
Ehm, byli to Vyznavaci Ohne - vyznavaci slunce zni spise jako nejaka asijska sekta, nez jako fasisticti pomatenci.
Tenhle problem mam taky, ruzny dily jsou v ruznych kategoriich , takze je problem rozhodnout o nejlepsim.
rekl bych frakcne:
akce - Vyznavaci ohne, Rubinove krize
humor - Treti housle
dramaticnost: Vrah se skryva v poli, Stvanice
zenske obsazeni - jednoznacne Muz ze Salzburgu
hudba - Lod do Hamburgu
a pak babo rad! (Nic proti Babe korenarce, teda krome toho ze prej falsuje stravni listky :D)
Vyznavači slunce je náhodou docela dobrý - svastika je přece symbol slunce.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
joza ledvinka
strážmistr
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 02. dub 2020 15:57:37
Bydliště: PŘÍBOR, ŠTRAMBERSKA

Re: Nejoblibenejsi dil serialu

Příspěvek od joza ledvinka »

U mne je to Vrah se skryva v poli,Strach, Kvadratura zeny. Suprovni Eman Zahradnik, miluju ho za tu harmoniku, tak uz mame co jsme chteli.....Strach, vrah sanitaku, nejvetsi sadista, doufam, ze dostal opratku!
Naposledy upravil(a) joza ledvinka dne pon 25. kvě 2020 8:36:54, celkem upraveno 1 x.
Kdysi me ucili,ze za penize muzes koupit vsechno, i dabla, ale pak me zivot doucil, ze za vetsi peniz ho muzes i prodat! B-)
A jestli si tu historku s Blahou na nas kompletne vymyslel a zbavil se ji sam, Pan Bicek s nim.
Odpovědět