Filmy Jaroslava Soukupa

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Pěsti ve tmě

Příspěvek od nalim159 »

Asi před třemi měsíci jsem si koupil film Pěsti ve tmě a musím říct, že mě hodně dostal. Je to dobovka natočená v 80. letech, ale atmosféru to má suprovou. Taky mě překvapilo, že Vilda Jakub skutečně existoval, a sice pod jménem Vilda Jakš. Znáte tento film? A co na něj říkáte? PS: kam se hrabe Rocky ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od Honza Zeman »

Jednoznacne paradni film a muj oblibeny, jen se mi nechce davat ty nekrestansky prachy za vydani od Bontonu, snad se brzo objevi jako pribal stejne jako dalsi filmy...
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od nalim159 »

Já čekal dlouho předlouho, nakonec jsem nevydržel a koupil to. Takže to za měsíc vyjde jako příbal :D Podobně jako Atentát, měl jsem jen kopii, říkám si, ten film nutně potřebuju v originálu a letos 18.6. jsem ho měl. No a za pár týdnů... Ale co už...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od nalim159 »

Vašut je tam vynikající, stejně tak i Nový... Je vidět, že si před natáčením fakt mákli, tak kondice je ve filmu znát.

Jinak je velmi zajímavý osud skutečného Vildy Jakuba (Jakše). On pilot RAF, jeho bratr a otec zemřeli v koncetračním táboře (oba byli členové KSČ, domácí odbojáři)...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od Dobesch »

Tak jak pisete --tenhle film je užasne tou "předminichovsko" atmosferou napětí - kupodivu v průběhu a koncem 80.let vzniklo nekolik filmu prakticky ze stejne doby (tesne pred Minichovem) a skoro vsechny staly za to --at uz atmosferou tak misti i peknym psychologickym vykreslenim postav krom Pesti ve tme povazuju za velmi pekna dilka treba Clovek proti zkaze nebo nebo Laska mezi kapkami deste (byt ta je z roku 1979) --z filmu te doby co se odehravaji uz v dobe valky je samozrejma Ta chvile ten okamzik a rozhodne k zahozeni neni ani Oznamuje se laskam Vasim ... proste ta atmosfera strachu a psychologie tech postav --podobne jako takove misty temne ladeni je v techto filmech uzasne
Možno tou dolinou ide ten voz.........
baxz
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 24. čer 2008 20:32:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od baxz »

taky pro me je to jeden z nejoblibenejsich ceskych filmu.jak pise pan černý,ta scena kdy se rozsviti sal a vsude hakenkrajce,s te me az mrzi!celkova atmosfera filmu je vyborna,proste mistrovsky dilo u kteryho se az divim,ze to mohl natocit reziser Soukup do deste,ale tak kazdy ma svetlejsi a tmavsi okamziky :) jinak pro ty co nemaji doma kopii a maji CSFilm tak 16.8 v 18:00 Pěsti ve tmě ;)
Uživatelský avatar
Flintůvka
strážmistr
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15. srp 2008 21:34:47
Bydliště: Pension Bornschütz, Hellborn

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od Flintůvka »

Pro mě modla 80 let. Atmosféra, kterou se tvůrcům filmu podařilo navodit je naprosto bezkonkurenční na tehdejší dobu a troufám si tvrdit, že i na dnešní.
Podtrženo ještě navíc parádním "soundtrackem"... Je mi šumák, že to vyjde jako příbal, nelituju té plné ceny :) za kterou jsem to kupoval. Tohle jsem prostě musel mít.
Doporučuji opravdu všem.
Odejde všechno, co má pavoučí nohy...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od Honza Zeman »

Mno, takze jsem na krame zahlid disk s filmem za "lidovou" cenu 299, tak jsem nevydrzel a koupil, kde je moje presvedceni ze pockam na pribal :D . Ale co, takove filmy se vyplati, a priznam se, ze jsem se touhle debatou nechal trochu zviklat a prestal cekat :lol: . Kazdopadne jsem to okamzite zalozil do notase a prehral, naprosto bez chyby, famozni. Uplne se mi vybavily chvile, kdyz jsem tehdy sel na premieru do kina a uzasle na to cucel ze sedacky.
Jako bonusy jsou fajn rozhovory se vsemi tremi pany, kazdopadne jsem cekal, jestli tam nahodou nekdo nezmini moznost, ze jde vlastne o takoveho ceskeho Rockyho. Jestli se treba autor nametu nenechal i trochu inspirovat....Kazdopadne je ohromna skoda, ze pred nejakym casem jsme kolem sebe v metru prosli s panem Tomsou a me az po hodne dlouhe chvili doslo, ze jsem ho mel zastavit a oslovit. Pokecat o Zemanovi a zminit i Pesti ve tme, by bylo fajnove, aspon soudim potom, co jsem shlidnul jeho vypraveni v bonusech u tohoto filmu. Snad ho zase nekdy potkam :)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
heerec123
poručík
Příspěvky: 128
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:59:12
Bydliště: periferka Prahy

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od heerec123 »

Zavři oči, ukážu ti pěsti ve tmě... Myslím, že tenhle film trochu popírá pozdější tvrzení režiséra, že si musel vybrat, jestli točit "umění" nebo divácký filmy. Aspoň podle zdejších ohlasů to asi diváckej propadák nebyl a přitom nebylo nutný krást Dagmary atd.
Hajný Bosák
strážmistr
Příspěvky: 32
Registrován: pát 27. čer 2008 15:34:34

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od Hajný Bosák »

Přestože se film odehrává v období první republiky, atmosféru navozující šlágry (zpívané O.Havelkou) jsou z doby poněkud pozdější. Určitě se nemohla zpívat například písnička "Oči čokoládové", neboť film Přítelkyně pana ministra, kde ji zpívá O.Nový s A.Mandlovou, byl natočen až v roce 1940.
To jste nemusel, pane Mutl ...
Uživatelský avatar
Vondra
strážmistr
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 14. srp 2008 14:42:00

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od Vondra »

Kdo chce všechny české filmy, které byly oficiálně vydány na DVD, a ještě nevyšly v příbalech za 40-50 Kč, včetně
Pěstí ve tmě, tak doporučuji zajít do půjčovny DVD a CD Musicworld (za Kotvou) v Praze.... tam je naprosto
všechno, půjčovné 30 Kč...
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od Inge Schellerová »

Tady musím dodat, že i když atmosféra a celkové tempo filmu je velice slušné a vyvážené, výprava je ale na pětku* Ta 80. léta tak čpí, až je to smutné, jediný, kdo vypadá trochu dobře je snad jen ta Balzerová a to je hodně málo... :(
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od nalim159 »

Inge Schellerová píše:Tady musím dodat, že i když atmosféra a celkové tempo filmu je velice slušné a vyvážené, výprava je ale na pětku* Ta 80. léta tak čpí, až je to smutné, ... :(
Hm, to nemohu souhlasit. Jediné, co mi tam vadí, je hudba (ne hlavní hudební motiv, ale třeba ta, když Vašut trénuje). Na druhou stranu je nutné vyzdvihnout, že i když film vznikl na konci 80. let, zmiňuje (ač jen v závěru), že Vilda Jakš byl letcem v Anglii. Docela by mě zajímalo, jaký by byl Jakšův životní osud, kdyby se z Anglie vrátil. Jeho bratr a otec byli komunisti, oba zahynuli v německém koncentráku. Ani bych se nedivil, kdyby Vildu zavřeli po 48 pro změnu do komunistického lágru. Absurdní drama jako hrom.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Inge Schellerová
poručík
Příspěvky: 147
Registrován: pon 20. říj 2008 18:48:09
Bydliště: Pražské Horoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od Inge Schellerová »

Není důvod nesouhlasit, o to se nikdo nepře. Vadí mi pouze, že jsou to 80. jak na divadle převlečená za retro. V jiných věcech se shodneme zcela ;)
"Nebuďte kruťas, kamaráde, mějte rozum!" aneb jak se seznámili Honza s Jirkou :D
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Pěsti ve tmě

Příspěvek od huba.buba »

pan Černý píše: tak jsem si vytvořil placku
Pane kolego, ať hledám jak hledám, tenhle film fakt nemám. Myslete na mě v pátek s jednou kopií.
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Odpovědět