Případy 1. oddělení

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše:Ten mladý protekční hoch Ondra mi je celkem sympatický...snad se ještě vrátí místo toho idiota Štrompfa, co vynášel informace televizi.
No nevím pane kolego, Štrompf byl v pozici policejního technika/fotografa a stážista Ondra nastoupil jako operativec...ale uvidíme. Herecky OK, jen právě moc nemusím hošánky nebo slečinky za jejichž kariérou stojí vysoce postavený mamínek nebo papínek :cry: ;) Jinak opět také ***** ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Honzin123
strážmistr
Příspěvky: 31
Registrován: úte 22. črc 2008 13:01:52
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Honzin123 »

Seriál se mi taky líbí, ale...

Ale ve čtvrtém dílu se mi nepozdává, že by kriminalisté při vyšetřování trojnásobné vraždy v domě, kde se v přízemí nachází tetovací studio, ani toto tetovací studio nenavštívili, aby se tam poptali nebo aby se třeba zabývali myšlenkou, zda s tou vraždou někdo se zákazníků či zaměstnanců tohoto studia nemá něco společného. Toto mi přišlo docela nepřirozené...

Ale jinak se mi seriál také líbí.
Uživatelský avatar
Chozé Borůvka
strážmistr
Příspěvky: 60
Registrován: pát 29. lis 2013 14:16:35
Bydliště: Olomouc

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Chozé Borůvka »

Máme spicha v osm v diskoklubu, kdo tě poslal sem?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

Honzin123 píše: Toto mi přišlo docela nepřirozené...
Mně se zase nezdálo, že se neopřeli více na prarodiče a nakonec i na syna. Jak se říká, že 80 % mordů udělá někdo z rodiny nebo z blízkého okolí, tak zde tuto starou pravdu nechali trochu ladem. I když Pražák po mladým šel, než zasáhl ten psychológ... Ale chápu, že arabská stopa se zdála celkem jasná.

Ono je to ale upraveno pro účely seriálu. Je jasné, že ve skutečnosti se pracuje s více verzemi, takže ve skutečnosti se šlo po prarodičích, synovi, tetovacím salónu... Ale jednak by to bylo v seriálu trochu nepřehledné, a taky asi nebudou v seriálu prozrazovat, jak přesně pracují ve skutečnosti.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Dobesch »

Honzin123 píše:Seriál se mi taky líbí, ale...

Ale ve čtvrtém dílu se mi nepozdává, že by kriminalisté při vyšetřování trojnásobné vraždy v domě, kde se v přízemí nachází tetovací studio, ani toto tetovací studio nenavštívili, aby se tam poptali nebo aby se třeba zabývali myšlenkou, zda s tou vraždou někdo se zákazníků či zaměstnanců tohoto studia nemá něco společného. Toto mi přišlo docela nepřirozené...

Ale jinak se mi seriál také líbí.
Tetovaci studio me HOODNE pobavilo -- Otviraci doba 8:00-16:00 -- to je presne doba, kdy tam vsichni mirej
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

Salaba píše:...právě moc nemusím hošánky nebo slečinky za jejichž kariérou stojí vysoce postavený mamínek nebo papínek...
...Právě tohle se mi na tomhle seriálu líbí, že je jako ze života. Není tam takový ten schématismus protekční dítě = blbeček. Nic není ani jen černé ani jen bílé. Tenhle hošík určitě není špatný, ale už se na něj dopředu pohlíží jako na protekční tele. Ano, udělal hned v prvním případu velkou botu (kdo z nás v životě ne?), ale určitě by se vynasnažil to napravit. Sám jsem viděl spoustu skvělých potomků od naprosto nemožných rodičů a naopak... Když zůstaneme u herců, tak si velice dobře vzpomínám, jak v 70-tých letech generace mých rodičů pomlouvala začínající Simonu Stašovou, že je herečka jen proto, že je dcerou Bohdalové. A dneska? Jaká je z ní hvězda, ikdyž hraje úplně jinak a jiné typy rolí než její máma. ;) :D
nalim159 píše:...Ono je to ale upraveno pro účely seriálu. Je jasné, že ve skutečnosti se pracuje s více verzemi...
Přesně tak. Nesmíme zapomínat, že formát je 53 minut na jeden případ včetně dramatrické zápletky a rozuzlení, takže jedna špatná verze a pak správné řešení, víc se do jednoho dílu bohužel nevejde...
Honzin123 píše:...při vyšetřování trojnásobné vraždy v domě, kde se v přízemí nachází tetovací studio, ani toto tetovací studio nenavštívili...
Také si myslím, že se tím tetovacím studiem zabývali, ale s případem to nesouviselo. Myslím, že tam padla zmínka, že to tetovací studio je v pronájmu. Jinak chápu, že spíš pátrali v té arabské komunitě a snažili se zjisti, co má zavražděný společného s těmi třemi hospodami, které měl provozovat...
Dobesch píše:...Tetovaci studio me HOODNE pobavilo -- Otviraci doba 8:00-16:00 -- to je presne doba, kdy tam vsichni mirej
No to je asi blbost. Sice nejsem klientem těchto zařízení, ale předpokládám, že pracují spíš 14:00 až 22:00, nebo dle domluvy. Faktem ale taky je, že když si někdo nechává dělat něco velkého, tak si na to bere dovolenou a nejde tam jen tak na skok po práci... ;) :D
Naposledy upravil(a) malej Míra dne stř 29. led 2014 10:00:03, celkem upraveno 1 x.
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Hanele »

Taky jste si při sledování 4. dílu říkali, odkud znáte hereckou představitelku vrahovy babičky...?
Schválně, kdo na to přijde - já jsem si to musela vyhledat ... ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

Výborná práce, paní kolegyně.

PS: Taky jsem si musel dohledat ;). U Samotářů jsem věděl hned, ale u našeho seriálu mě ta podoba netrkla, však ono je to taky let...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

Bingo, paní kolegyně! Ale že si Standa Zindulka uměl vybrat, zamlada to byla kost. Ještě necháme někoho dalšího hádat, nebo to prozradíme? ;) :D
Jak říkám, neokoukané tváře... 8-)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše: Ale že si Standa Zindulka uměl vybrat...

Copak pan Zindulka ale hlavně můj milej Holánek měl vkus... :D ...stejně ten čas je neúprosnej, tenkrát 33 ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Hanele »

Považujme tedy tímto hádanku za vyřešenou - ano, Jana Gýrová alias Irena Lhotová 8-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

KOlegyně, kolegové, vy budete mít třeba více pochopení a budete mi moct říct - jak může být por. Sršeň (bzzz) členem eltiní mordparty, pro boha...? :mrgreen:
Že by fakt jen poskok s lejstrama?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Salaba »

Tak co říkáte na dnešní díl - "téměř poslední sado-maso 'Pepika' Hnátka"? 8-) U mě opět za 5...tedy myslím hvězdiček ;).
Jinak téma hodně smutné, připomínka jednoho z nejotřesnějších případů (bohužel 'pomníčku') - vraždy Dity H. z léta 1992. Mám na ten případ i osobní vzpomínku, v ten den kdy byla Dita H. naposledy viděna (rande na zastávce MHD v Praze u Koh-i-noorky s neznámým blonďákem) a pak ji snad viděl ještě později kolega z práce na Újezdě, jsem zrovna maturoval (a bylo to taky na den přesně 50.let od atentátu na Heydricha). Takže naštěstí mám alibi ;). Jinak je to ale opravdu hrůzný případ...a je zajímavé, že právě pachatelé takové tragédie (paralela s Vranskou) dokáží někdy uniknout. Někdo ukradne "housku na krámě" a mají ho hned a tady nic... Ale věřím, že funguje svědomí...spolu se Skácelem: "A nepřijde-li trest hned vzápětí, musíš si vinu odžít životem...".
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

Jo, díl opět povedený, prostě Víťův případ :mrgreen: :mrgreen:
Ten pomníček je věc nemilá, ale bohužel, stává se. Navíc si myslím, že tady se Skácelem moc nepochodíme. Vinu životem si odžívají spíš lidé, kteří něco provedou tak trochu omylem, což podle mě neodpovídá této sadistické vraždě.

Btw - nevíte někdo, zda náhodou seriál nevyjde na DVD? Určitě bych ho zařadil do sbírky hned vedle Pitavala na čestné místo ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...nevíte někdo, zda náhodou seriál nevyjde na DVD? Určitě bych ho zařadil do sbírky hned vedle Pitavala na čestné místo ;)
Přiznám se, že poslední dobou už moc placky nekupuju, nebo si hodně vybírám, ale tady rozhodně učiním vyjímku... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Odpovědět