Případy 1. oddělení

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Salaba »

Tak co říkáte na dnešní díl? No pro mě snad asi zatím nejlepší z dosud odvysílaných..."Sladký vyděrač" aneb jak starý mazák mjr.Plíšek za dopomoci por.Sršně vypálili všem včetně ÚOOZ rybník 8-) ;) A hlavně po letech "STARDUST" opět na příjmu!!! :) Hanka Bízová opět ve skvělé formě - skvěle zahrané a skvěle obsazené. Díky i za dějovou reminiscenci (nádraží Praha-Smíchov) se sledovačkou z restaurace - "Romance o (ne)nápadné paní" - Hanka skutečně je po letech více než nápadná ;) Zkrátka BRAVO!!! Paráda, takhle se točí krimi - napětí, skvělej scénář, skvělí herci, kamera, střih, režie...za mě 105% bodů alibi a jen tak dál! ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

Salaba píše:za mě 105% bodů a jen tak dál! ;)
Přesně tak. Jen ten Korejs je fakt na ránu. Stardustovi to přeju, hrála výborně, prostě když to umíš, tak se to většinou (Hanzlík) nezapomíná.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od geza »

Za mě: dnešní díl, oproti třeba minulému, velmi slabý až trapný a to díky scénáři, který podřídil vše jedinému cíli. Plusem jedině Regina R. - je to pořád kočka. Jen ta mluva nebyla úplně dokonalá, holt léta bez filmové práce jsou znát.
A musím taktéž vypíchnout už asi potřetí zopakovaný kiks, kdy jsou předloženy fotografie potenciálních pachatelů a mezi nimi je jen jediný herec - a to je hledaná osoba. Divákům u televize to je jasné ale detektivové asi populární herce neznají. To nemůžou být předloženy podobenky různých herců (že by potom také chtěli tantiémy za účast)?
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

geza píše:ale detektivové asi populární herce neznají
A jakáže to hvězda hereckého nebe hrála dnešního pachatele...? :shock:
Našel jsem, že to je jistý Lněnička, ale že by byl zrovna populární? Na druhou stranu tak nějak držíte linii, pane kolego - vždy proti proudu :)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Salaba »

nalim159 píše:... že to je jistý Lněnička...

Pane kolego jako byste neznal Lněničku! :) Jeho role v "Šťovík, pečené brambory" nebo "Plešatá zpěvačka" (o životě a díle Petra Jandy) patří k těm vydařeným :mrgreen: Někde jsem četl, že možná bude hrát hlavní roli v připravovaném filmu F.Renče podle známého scénáře - "Hraboši slaví svátek" :mrgreen:
Ale teď vážně, "epi" zahrál Lněnička docela dobře. A jak jsem četl komentáře na stránkách ČT a hodnocení ČSFD ze seriálu se postupně stává fenomén... ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Dobesch »

No myslim, ze pani Regina byla skvela. Pri tech jejich umravnovani vyderace sem uplne cekal, ze v tom jede s nim.
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

Myslím, že není už co dodat, všechno jste napsali za mě. Snad bych jen obecně dodal, že moc děkuji autorům seriálu, že se nebáli dát tu menší (a asi i v rámci zdravotního stavu a kondice přiměřené panu Brabcovi, ale i třeba Skamene), tu větší (paní Rázlová) role hercům, na které by se rozhodně nemělo zapomínat. Paní Rázlová se toho zhostila skvěle, je to paní herečka. Kdo to v sobě má, ten to prostě nezapomene... ;) :D
nalim159 píše:...Našel jsem, že to je jistý Lněnička, ale že by byl zrovna populární? Na druhou stranu tak nějak držíte linii, pane kolego - vždy proti proudu :)
Tak nějak. :mrgreen: Často mám z jeho komantářů pocit, že jsem koukal na úplně něco jiného než kolega Geza, ale to je věc osobního vkusu... :D
Lněnička se mi jako herec docela líbí, ikdyž jeho nejvýraznější TV role byla zatím asi ředitel domova důchodců, ale hrál také třeba v Tobruku... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

Asi už bych se po včerejším dílu v superlativech opakoval, proto jen napíšu jak se slzou v oku odpočítávám, že nám zbývají už jen poslední tři díly... :(
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

Zajímavý motiv - jak si chodí pro radu k někomu, kdo je v podstatě mimo službu. Co nám to připomíná...? ;)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...Co nám to připomíná...? ;)
Prostě major Václav Plíšek je takový kříženec emeritního inspektora Mrázka s Rudlou Pekařem... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

Máme za sebou další díl, s neustálou chválou bych se už opakoval, tentokrát bych tedy chtěl upozornit na upoutávku ohledně dalšího dílu. 13. díl bude zřejmě inspirován případem vraždy střihače TV Nova Michala Velíška...
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Jiljí
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: ned 29. čer 2008 9:25:05

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Jiljí »

tentokrát mě to nějak nechytlo. celou dobu tam bylo moc náznáků, že se kuchnul do pajšlu sám.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od nalim159 »

Jiljí píše:tentokrát mě to nějak nechytlo. celou dobu tam bylo moc náznáků, že se kuchnul do pajšlu sám.
Souhlasím, pro mě taky slabší díl. Musím se zpětně podívat ještě na první, o kterém jsem si dosud myslel, že byl tím ve velkých uvozovkách nejslabším.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...o kterém jsem si dosud myslel, že byl tím ve velkých uvozovkách nejslabším.
Také už mě napadla tato otázka, který že z dílů byl nejslabší. Jistě je to věc osobního vkusu, mě zatím asi nejméně oslovil díl Laborant a to přesto, že tam hraje můj oblíbenec Adrian Jastraban. Ale i tak se mi ten díl líbil, to skutečně kdybych už opravdu musel něco vybrat... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Případy 1. oddělení

Příspěvek od Salaba »

malej Míra píše:...který že z dílů byl nejslabší. Jistě je to věc osobního vkusu...
Pravdu díte pane kolego ;) Ono je to jako asi u 'Zemana'...třeba takový "Š'tastný a veselý"...jak si ho teď rád 'fouknu' o Vánocích :) ;) Hrabák...no jasně, Martin Hrabák! :mrgreen:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Odpovědět