Major Zeman versus skutečnost

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od malej Míra »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ano, je to ta diskuse po projekci dokumentu o únosu letadla L410 v r. 1972 do Weidenu (SRN) v Modřanském Biografu, kterou pořádal pan Vrána. Jsem rád zatím alespoň za tento sestřih, ikdyž tam zaznělo hodně dalších věcí, které zde nejsou. Byl jsem tam jakoby "oponentem" zapřísáhlým odpůrcům 30PMZ, ikdyž kteří seriál patrně moc neznají. Vysvětlil jsem jim náš postoj s tím, že v zásadních názorech na onu dobu se samozřejmě nelišíme, ale je to marný, je to marný, ...je to marný. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Baresi »

Jestlipak jste si všimli kdo je nejvyšším žalobcem ? :D
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
opat Adamíra
kapitán
Příspěvky: 458
Registrován: čtv 29. kvě 2008 1:03:00
Bydliště: na "Moravě"

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od opat Adamíra »

"Co tomu říkáte, pane profesore?" Podařilo se mi sehnat celkem unikátní materiál (aspoň si to myslím). Doufám, že mi link nebude cenzurován :lol: 8-)
http://www.youtube.com/watch?v=AF4AJEl_a-g
Bůh si přeje, abychom bojovali proti společnému nepříteli. Třeba jen pomocí - když zbraně už nemohou ...
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Salaba »

Vím, že 14.únor je již i u nás řadu let zavedený jako den sv.Valentýna (nic proti jak někdo říká "importovanému" svátku, je přeci hezké příjemně slavit svátek zamilovaných ;) ) ale já bych chtěl toto datum připomenout i ve spojitosti s jinou událostí. Dovedla mne k tomu slova jednoho zákazníka, který se dnes objevil u nás ve kšeftě. Ten sympatický starý muž (m.j.přinesl k prodeji malou intarzovanou šperkovnici, kterou prý jeho předkové získali za službu u svých pánů na zámku Bergštejnu někde na Moravě - no žádný valný kousek, ale do komise jsme mu to vzali ;) ) byl v závěru našeho hovoru poněkud smutný... Povídá: "Jestlipak víte, co je dnes za den, Vy jako obchodník tady v centru Prahy?" "No jářku Valentýn...?!??" Podíval se na mě smutnýma očima pamětníka: "14.únor '45..."
:shock:... No jasně, hned jsem vzpomněl na dr.Knappa - nálet na Prahu... "Víte, na ty stovky nevinných obětí si už nikdo ani nevzpomene", řekl smutně starý pán.
Tak nejen za dr.Knappa či onoho starého muže chci, kochajíce se z oken pohledem na Uhelný trh, připomenout tuto smutnou pražskou událost...
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Koštýř »

Tak mladý Brůna po propuštění z Bohnic pracoval pro armádu.. Stanislav Jelínek v Centru biologické ochrany Těchonín (dnešní název)
http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ce ... vedec.html
Jsem bunkrolog, Těchonín znám - ale Blesk nečtu, tak kolega M.A. na to upozornil. ;)
Zásadní zlom v historii kasáren přišel počátkem 70.let. Kasárna se začala rozšiřovat, v obci Těchonín byly postaveny bytovky pro nové osazenstvo kasáren. Vznikalo zde utajeně středisko, ve kterém se zkoumaly účinky BZ a možná se zde tyto zbraně i vyvíjely.
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Dobesch »

Jen bych doplnil, ze to stredisko bylo sand jedine ve Vychodnim bloku a jedno ze dvou max. tri na celem svete. A kdyz nekdy v pulce 80-tych let vyfotil nejakej reporter areal z protilehleho kopce teleobjektivem (spis ty bytovky a zazemi, protoze vlastni laboratore byly pod zemi) a nasledne ta fotka vysle v Der Spiegl byl z toho celkem prusvih.

Jinak prave tento areal byl duvodem, proc byla tvrz Bouda zpristupnena az po revoluci. Zodpovedni lide se bali, aby se v okoli arealu nepohybovalo mnozstvi turistu miricich na Tvrz. Betonu zdar :D
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Koštýř »

Dobesch píše:Jen bych doplnil, ze to stredisko bylo snad jedine ve Vychodnim bloku a jedno ze dvou max. tri na celem svete..
Tady něco: http://www.novinky.cz/domaci/308198-uni ... -sars.html
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od nalim159 »

Jediné ve východní a střední Evropě... O důvod víc, proč to zrušit. Ale ona to spíš bude nějaká šikovná akcička, v jejímž rámci si areál převezme nějaká společnost, která pak bude výhodně pronajímat...

Btw - neví někdo, co je v bývalé tvrzi Adam? Muničák?
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Dobesch »

nalim159 píše:Btw - neví někdo, co je v bývalé tvrzi Adam? Muničák?
Podle vseho opravdu sklad munice a mozne jeste neceho
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Salaba »

"Rubínové kříže" vystrkují růžky?? :? 8-)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Hanele »

Narozdíl od Pána ze Salcburku tento případ neměl šťastný konec... :|
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od plk.Žitný »

Tak cenzura nepustila... To slovo řekla mladá Žitná když jsem to stříhal...
No Zeman se taky musel přetáčet, tak je to stylové... :mrgreen:
Snad mi projdou zpomalení svědci... :mrgreen: :mrgreen:
tak tedy..

https://www.youtube.com/watch?v=200sigI ... e=youtu.be
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
kraken
poručík
Příspěvky: 142
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:25:11
Bydliště: Praha 8

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od kraken »

včera t.j. 19.8. 2014 byla v dolní části Vaclaváku promítaná Štvanice na velkém plátně venku
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od Fredy »

Včera na TV Nova magazín Víkend.Poslední reportáž byla o Hubertu Pilčíkovi.Mihnul se tam náš kolega L.B.a řidiči dobových vozů VB,kteří byli na 80-tinách mistra Brabce.Na konci v titulkách bylo poděkování našemu fanklubu. ;) Viděl jste to někdo?
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
huba.buba
pokladník fanklubu ve výslužbě
Příspěvky: 1068
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:20:37
Bydliště: Psojedy

Re: Major Zeman versus skutečnost

Příspěvek od huba.buba »

Jistě :lol: - byl jsem přímo na natáčení...
,,ŠKOLY MÁM ČESKÝ, ALE HUBU VÍDEŇSKOU,,
Odpovědět