9. díl - Loď do Hamburku

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

A este jedna vec. Krampol vymeni kolegu, ako kuriera ktoreho zrejme robil dlhsi cas. Pride pre pas do namornickej krcmy a hned na prvy raz mu zveria ako kontrabant agenta? Mnnno, ja teda neviem, ale o profesionalite Pirka to moc nesvedci.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od nalim159 »

Fosgen píše: a ani sa s "partakom" z lode nepozdravili ani nehodili rec?
Vzhledem k tomu, jaký úkol měl Šimek, mi to přijde celkem logické. Měl se s někým setkat a něco vyřídit, ne házet řeč... Ale hlavně, a jak už bylo řečeno, v tu chvíli Bláha Hradce vůbec neznal, takže nemohl tudíž vědět, jestli Šimek Hradce zná nebo ne a nemohlo mu tudíž přijít divné, že "nehodili řeč". Kolego, posuzujete události z hlediska všeznalého diváka (terminus technikus), ovšem děj je třeba nahlížet trochu jinak :)
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od nalim159 »

Fosgen píše:A este jedna vec. Krampol vymeni kolegu, ako kuriera ktoreho zrejme robil dlhsi cas. Pride pre pas do namornickej krcmy a hned na prvy raz mu zveria ako kontrabant agenta? Mnnno, ja teda neviem, ale o profesionalite Pirka to moc nesvedci.
Podle mě nesl peníze, které měl vyměnit za šmuky. Až pak se zmínil o lécích, takže všichni aktéři na německé straně se domnívali, že je o celé věci dobře a řádně informovaný.
To, že dostal kromě šmuků taky živý náklad mohlo být napoprvé rizikem, ale uvědomte si, že ho Pírek vlastně vydíral - měl všechno natočené a kdyby se Šimek cukal, tak by ho udal. To je samo o sobě dosti velkou motivací akci provést.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

Neviem, ale asi ma nalim159 spravne nepochopil, alebo som to napisal nesikovne. Blahovi nemalo byt samozrejme divne, ze sa Simek a Hradec nepozdravili v knajpe, ALE mohol neskor na lodi zbadat Hradca a mohol si vybavit, ze ho videl aj v knajpe. Takze dodatocne by mu mohlo dojst, ze ako je mozne, ze sa dvaja namornici z tej istej lode stretnu akurat v tej istej krcme a ani sa nepozdravia?
Predsa agenti su trenovani na pamat a ksichty.
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Fosgen »

To, že dostal kromě šmuků taky živý náklad mohlo být napoprvé rizikem, ale uvědomte si, že ho Pírek vlastně vydíral - měl všechno natočené a kdyby se Šimek cukal, tak by ho udal. To je samo o sobě dosti velkou motivací akci provést.[/quote]

To, ze ho Pirek vydieral je pekne, ale to je na zvysenie tlaku na Simeka k spolupraci. Lenze prepasovat agenta je urcite riziko. Ak sa prevali pas so smukami, nic sa nedeje, ale prezradenie agenta je primarne jeho ohrozenie a nasledne odtrubenie celej akcie. Takze take riziko by spravodajska sluzba nepodstupila, teda podla mna. Ved videli Simka prvy raz a nemohli vediet kto je, co je.
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od nalim159 »

Fosgen píše:a mohol si vybavit, ze ho videl aj v knajpe.
Pochopil, nebojte se, kolego.
To by si Bláha v tom případě musel pamatovat všechny návštěvníky hospody, aby si pak jednoho konkrétního (jednoho z několika desítek) mohl porovnat (za určité podmínky) na lodi.
Naposledy upravil(a) nalim159 dne stř 13. říj 2010 11:28:41, celkem upraveno 1 x.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od nalim159 »

Fosgen píše: Ved videli Simka prvy raz a nemohli vediet kto je, co je.
Tak to bychom museli v seriálu nějakých pět až osm dílů sledovat, jak Šimek převáží šmuky, a postupně si tak získává důvěru, než je pověřen důležitějším úkolem. A to by mě, i přes téměř fanatickou oblibu seriálu, moc nebavilo :mrgreen:
Prostě se jedná o jistou zkratku, ostatně i v jiných dílech jich je... Bez toho by se moc scénářů neobešlo.
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Čarda »

Vážení přátelé, nemůžu se nějak zbavit dojmu, že by se tento díl měl jmenovat spíše Loď Z Hamburku, vzhledem k tomu, že nejvíc událostí se děje vždy při cestě lodi Z než DO Hamburku. Co si o tom myslíte?
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od malej Míra »

No, řekl bych, že záleží na úhlu pohledu. Z hledisky našeho hlavního hrdiny příběh začíná nálezem mrtvého Berky a následně se řeší co dál s ohledem na skutečnost, že loď se chystá na další plavbu a padne rozhodnutí infiltrovat a vyslat s posádkou Jirku Hradce. V tomto ohledu tedy nenám s názvem dílu problém. Prostě Jirka jede lodí do Hamburku... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od Čarda »

Jo to jo, Jirka jede... do Hamburku, ALE :!: Jirka s Bláhou jedou.. Z Hamburku :!: , ten kontraband kvůli kterýmu zahynul Berka se pašoval Z Hamburku... Prostě je vždycky nějaké očekávaní, když se loď vrací. Ale jinak máš Míro pravdu, že záleží na úhlu pohledu ;) .
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od White Lines »

Koštýř píše: Je to asi samočistící model - nikde v něm není ani za nehet popela :) A to se vyskytuje třeba ještě v Kvadr. ženy, Dámě s erbem, Klaunech..
Teď zrovna koukám na Strach a tam v 39:35 do něj Kalina tipá cigaretu potom co mu Stejskal řekl že láhev od chloroformu pochází z dodávek firmy Bayern ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od malej Míra »

White Lines píše:...láhev od chloroformu pochází z dodávek firmy Bayern ;)
Ta firma se jmenuje Bayer. Nemá nic společného s Bavorskem, sídlí v Leverkusenu (Severní Porýní-Vestfálsko). To jenom tak pro pořádek... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
White Lines
poručík
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16. led 2011 10:47:08
Bydliště: Vila Mimóza, Karlovy Vary

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od White Lines »

malej Míra píše:
White Lines píše:...láhev od chloroformu pochází z dodávek firmy Bayern ;)
Ta firma se jmenuje Bayer. Nemá nic společného s Bavorskem, sídlí v Leverkusenu (Severní Porýní-Vestfálsko). To jenom tak pro pořádek... ;) :D
Omlouvám se, tušil jsem, že to mám špatně ;)
...já mám všechno spočítaný...život i smrt a nebojím se ani jednoho ani druhýho, tak na to nezapomeň...
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od děda Dejmek »

;)
Obrázek

Obrázek
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: 9. díl - Loď do Hamburku

Příspěvek od jasny.sokol »

Kde je chyba??? :o
Odpovědět