Knižní major Zeman

Všeobecná diskuze o seriálu
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od Honza Zeman »

Kniha by mela vyjit 10.11.2014 viz odkaz.

A dokonce soutez o knihu.
Přílohy
zeman.jpg
zeman.jpg (48.11 KiB) Zobrazeno 7561 x
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od Honza Zeman »

Ukazku z knihy si muzete precist na webu v sekci Zajimavosti.

Kniha by podle webu nakladatelstvi mela vyjit v techto dnech, tak uvidime, jestli to tak bude.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak kniha uz je udajne na pultech, zkusim ji dnes sehnat, abych si udelal pevni dojem. Verim, ze bude pozitivni. Jen je trochu skoda, ze na obalce je spatne zbarvena (resp. nevybarvena) cast uniformy. Jedna se o vylozky, ktere maji byt cervene a lem u brigadyrky rovnez. Tady si myslim, ze autori vychazeli z cernobile fotky z fotoalba a nikoho nenapadlo to srovnat s barevnym Honzou v dilu Vyznavaci ohne. Verim, ze to bude jedina piha na krase.... ;)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od Hanele »

Dejte když tak vědět, pane předsedo, kde jste ji sehnal, protože k nám na venkov zatím ještě nedorazila... :?
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak kniha je doma, dostal jsem ji, trochu dopredu, k svatku :) . Blanka ji sehnala v Neoluxoru na Narodni, ale uz tam snad meli jen jednu, vic jich maji mit u Andela. Zatim jsem stacil jen prolistovat a vypada to dobre, hodne informaci o hercich, rozhovory, o fanklubu, nove barevne fotky pana Brabce (takove ty stylizovane, ktere nejsou z deje - viz uvodni znelka serialu, zde jich je vic), hodne cernobilych fotek (byt malych) a samozrejme pozadi vzniku serialu. Pro fandu serialu urcite povinnost do sbirky.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od Hanele »

Díky za info, já jsem si ji nakonec rezervovala v Luxoru na Václaváku a zítra před srazem si ji krásně stihnu vyzvednout! ;)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od děda Dejmek »

Já o ni napsal synu božímu, snad jich bude mít dostatek ;)
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od plk.Žitný »

děda Dejmek píše:Já o ni napsal synu božímu, snad jich bude mít dostatek ;)
Ten na tebe akorát pošle ,,bič boží,, :mrgreen:
Musím bohužel konstatovat, že některé ČB fotografie tam vyšli dost bídně... :x
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od malej Míra »

plk.Žitný píše:...fotografie tam vyšli dost bídně...
Fotografie vyšly, viz shoda přísudku s podmětem. Ale jinak souhlasím a asi to byla úlitba nízké výrobní ceně, holt lesklý papír něco stojí. Obsahově musím knihu pochválit, obavy typu "copy - paste" rozhodně nebyly na místě, autoři si dali hodně práce se sběrem informací a pohled je úplně z jiného úhlu než Růžička. Za mě pochvala... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od Honza Zeman »

Tak zatim procitam knihu a narazil jsem na nekolik nepresnosti - napr. podle knihy zahyne Lida v 15 dile, nebo treba podle knihy zavrazdi Jirinu Drahotovou kuchar Vlado... No, to jsou chyby teda :roll: :P .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od plk.Žitný »

Hombre píše:Tak zatim procitam knihu a narazil jsem na nekolik nepresnosti - napr. podle knihy zahyne Lida v 15 dile, nebo treba podle knihy zavrazdi Jirinu Drahotovou kuchar Vlado... No, to jsou chyby teda :roll: :P .
ano taky jsem si všiml několika nepřesností,které zbytečně kazí celý dobrý dojem..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od Salaba »

plk.Žitný píše:
Hombre píše:..zatim procitam knihu a narazil jsem na nekolik nepresnosti... to jsou chyby teda :roll: :P .
ano taky jsem si všiml několika nepřesností,které zbytečně kazí celý dobrý dojem..
Jj, taková je doba, rychle napsat - rychle vydělat :? :roll:. Docela by mě zajímalo, jestli autoři seriál o kterém napsali knihu skutečně viděli celý ;) . Ale abych připojil i pochvalu, OK jsou retuše barevných fotek (jak zmínil na srazu p.Nekvapil dalo to prý docela práci) a celkově chválím i vyznění knihy - takový pokus o "Herbář 30PMZ" :D . Kdybych jel na dlouhou cestu kolem světa či na opuštěný ostrov rozhodně beru spolu s "plackama" (DVD) seriálu s sebou... :D ;)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od plk.Žitný »

No myslím, kdyby to dal soudruh redaktor nám jako předsednictvu ke schválení,jako se to za starých časů dělávalo,mohl na tom jen vydělat....

..a ne s tím hned vyletět do arény jako bejček../můj oblíbený citát z Okresu na severu/
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od malej Míra »

No je to škoda, že jinak opravdu pozoruhodné a celkově přínosné dílo brká o takovéhle nepřesnosti. Jakoby Autor neměl trpělivost dokoukat jednotlivé díly do konce, anebo naopak, obsah dílů psal s časovým odstupem po shlédnutí... ;) :D
To Pavlásek byl větší pečlivka, když scénář filmu neustále porovnával se spisem... :lol:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Borivas
čekatel SNB
Příspěvky: 1
Registrován: úte 23. dub 2013 15:07:29

Re: Knižní major Zeman

Příspěvek od Borivas »

Ahoj všem majorům.
Jelikož jsem ještě nenapsal na toto báječné forum ani řádku, činím dnes a to s toho důvodu, že mi Ježíšek nadělil tuto knihu " 30 případů majora zemana - Příběh legendárního seriálu a jeho hrdinů" Knihu jsem si přál a zatím je pro mne opravdu zajímavá. Seriál mám moc rád a fórum průběžně pročítám. Je tu tolik informací, že už pomalu není šance na něco přijít, aby to tu už nebylo. Proto ta má absence v diskuzi.
Odpovědět