26. díl - Studna

Chyby a úlety, kterých se dopustili tvůrci, herci apod.
Odpovědět
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Hamrus »

Nevím, zda-li se jedná o chybu, ale je zřejmé při odjezdu autobusu, že Případ Hájice stál Honzíka klobouk :lol:
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od nalim159 »

Jo! Asi přenechal klobouk jako cennou relikvii Hájickým :mrgreen: .
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od malej Míra »

Hamrus píše:...Případ Hájice stál Honzíka klobouk...
Zajímavý postřeh... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Hamrus »

Jako "generál po bitvě" bych řekl, že to nebyl tak složitý případ na zasklení. Všude muselo být plno otisků prstů i jiných stop, např. sekyra, pila, břitva, stopy krve Brůnové na Brůnovi atp. Zase nelze dělat ze šedesátých let kriminalistický pravěk. Určitě spoustu věcí zakryl požár, ale Brůna nezabíjel s úmyslem vše zamaskovat a nahrát to na vraha z venčí...
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Baresi »

Může se to brát i tak že většinu důkazů zničil oheň a pak také že se páni vyšetřovatelé upnuli na "živého" přímého svědka a jeho výpověď je vedla jiným směrem...
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
Baresi
poručík
Příspěvky: 168
Registrován: stř 01. pro 2010 19:13:08
Bydliště: Cep 7 ,Třeboň

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Baresi »

nalim159 píše:Řekl bych, že vylézt z jakékoliv studny je celkem kumšt. Spíš jsem se divil, že z ní mladý Brůna vůbec vylezl...
No já si to loni v létě vyzkoušel hned několikrát a zase takový problém to není .Tedy pokud je studna kamenná....
Někdo má rád černý a někdo zase blondíny ale mezi náma v barvě vlasů to není..
Uživatelský avatar
Koštýř
kapitán
Příspěvky: 355
Registrován: ned 05. dub 2009 16:06:54
Bydliště: Hájecký hřbitov

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Koštýř »

Menší nedostatek, sotva postřehnutelný. Nic zásadního, jen trochu ilustruje postupy při natáčení..
Hned v úvodu dílu máme paní, co ztropila výtržnost v krámě :) , na pultu má sítovku s nákupem. Je vidět chleba a taky olej. A právě ten olej se záhadně pootáčí.. Ze začátku má etiketu rovně (ke kameře) a pak ji má vpravo. Navíc se taška ve finále nakloní, i když do ní ta dáma během chvilky nemohla "drcnout"..

Etiketa rovně
salát.jpg
salát.jpg (14.89 KiB) Zobrazeno 7621 x
Etiketa doprava - Zeman zavolá službu.. I když jde o jiný úhel kamery, je znát posun-navíc je taška celá pootočená..olej (etiketa) také.
olej.jpg
olej.jpg (22.67 KiB) Zobrazeno 7625 x
A ve finále máme "šikmou věž" - Tak mě můžete ten novej OP vystavit-
nakřivo.jpg
nakřivo.jpg (26.61 KiB) Zobrazeno 7626 x
Rozhodně to lépe vynikne při přímém sledování ukázky, než na fotkách. Berte to jako zajímavost, takové "historky z natáčení" ;)
Na hřbitově se stalo něco strašnýho...
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Willy Kleiber »

Koštýř píše:Menší nedostatek, sotva postřehnutelný. ...
Výborně, pane kolego - přesně jste to vystihl - dokumentuje to filmový způsob natáčení seriálu. Narozdíl od dnešních veskrze televizních :roll: postupů natáčení...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Michálek »

Žitný píše:Byl zde mnohokrát zmiňovaný nákladní vůz IFA.Jen chci říci,že tento vůz byl přezdívaný celkem běžně jako "pomsta za Sudety"...
Nechci nikterak zpochybňovat tvrzení pana kolegy, ale že se "Pomsta za Sudety" říkalo spíš autobusům Robur, ve kterém jsem se díky nevlastnímu otci něco najezdil, dokazuje i dokumentární foto. Uvedený bus totiž vlastnila skupina Olympic ve svém raném období, leč že byl výrobek soudruhů z NDR kvalitní dokazuje i fakt, že s ním byli až na Slovensku (snímek pochází z knihy Olympic, chvíli po ránu a zase spolu napsané Pavlem Chrastinou).
Sudety.jpg
Sudety.jpg (135.17 KiB) Zobrazeno 6903 x
Tím se ale nijak nezpochybňuje fakt, že se v díle Studna prohánějí Hájicemi jak Robur (ty skříňové, podobné jako hasiči, měli i pošťáci, postrach to okresních silnic), tak IFA, Tatra 148 a také jedna téměř skrytá Avie se žlutou plachtou.
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Michálek »

JUDr. Vršecký píše: Při vší úctě k mistru holiči, z předchozích záběrů od něj z provozovny je evidentní, že se Zemana břitvou ani nedotkl...
Tento nedostatek nebo chybičku či hnidu bych až tak vážně nebral - víme přeci, že někteří zástupci jistých profesí mají tendencí zveličovat. A ctěný pan holič Seydl by tvrdil, že pana majora holil i kdyby mu jenom nakoukl do oficíny. Jako daleko větší lapsus, i když spíše úsměvný, vidím fakt, že nám produkce nenechala Jeníka Zemanovic aspoň trošku zarůst, protože na Seydlovo křeslo usedá s tvářičkou jak dětská zadélka. Pak je pochopitelné, že se ho břitva ani netkla - co by chuděra mohla zdrásat?
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Uživatelský avatar
Michálek
strážmistr
Příspěvky: 57
Registrován: pon 11. črc 2011 15:17:55
Bydliště: Praha

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Michálek »

Vážení, nevím, zda tohle brát jako nedostatek, leč se o něj podělím. Zeman vyzve dr. Brůnu, aby mu ukázal, kde je kbelík, s nímž šel údajně pro vodu. Ten ho vytáhne zpod schodů, zcela zdeformovaný a ohořelý. No jo, jenže okolí patří zrovna mezi ta místa (zejména pak dřevěné schody), která jsou ohněm dotčena nejméně. Pochopil bych to, kdyby byl kyblíček z plastu, leč to evidentně není ta správná cesta, a že by plecháč hořel ochotněji než dřevo? Quatsch!!!
Spálili jsme s panem farářem to ďáblovo poselství!
Hamrus
strážmistr
Příspěvky: 67
Registrován: úte 12. led 2010 20:48:31

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Hamrus »

Co říkáte na takovou drobnou nelogičnost? "Případ Hájice" se odehrál slovy plk. Žitného v únoru letošního roku čili 1969. Honzík je tam vyslán, aby vyřešil případ, který Pražská kriminálka i se svejma šéfama uzavřela. Z rozhovoru s Č. Řandou v hospodě vyplývá, že bude zřejmě duben (1969). Celé to tedy znamená, že prověřování dvojnásobné vraždy netrvalo ani dva měsíce? :roll: Tímto tedy opravuji svůj názor na vyhazov Stejskala z před několika let :oops:
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Lipinski »

Od tohodle dílu se v závětečnejch titulkách z plk. Žitnýho stává pplk. Žitný, a to i v následujících dvou dílech RzBV a PzNZ. V dalším dílu v pořadí - Mimikry - je už zase plk. Žitný a v posledním dílu RpZ zase pplk.

Mně se tyhle věci líběj, všechny chyby a nedostatky dotvářej to oscilování mezi pravdou a lží a předstíráním - v ději i v kontextu doby vzniku. Už sem psal, že je to nechtěný český Twin Peaks, ale vlastně - Twin Peaks hadr.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 26. díl - Studna

Příspěvek od Lipinski »

Michálek píše:
JUDr. Vršecký píše: Při vší úctě k mistru holiči, z předchozích záběrů od něj z provozovny je evidentní, že se Zemana břitvou ani nedotkl...
Tento nedostatek nebo chybičku či hnidu bych až tak vážně nebral - víme přeci, že někteří zástupci jistých profesí mají tendencí zveličovat. A ctěný pan holič Seydl by tvrdil, že pana majora holil i kdyby mu jenom nakoukl do oficíny. Jako daleko větší lapsus, i když spíše úsměvný, vidím fakt, že nám produkce nenechala Jeníka Zemanovic aspoň trošku zarůst, protože na Seydlovo křeslo usedá s tvářičkou jak dětská zadélka. Pak je pochopitelné, že se ho břitva ani netkla - co by chuděra mohla zdrásat?
Já bych to bral tak, že tím namydlením už vlastně začal proces holení - úkonu, položky, za kterou by Zeman zaplatil. Vid je v pořádku - kdyby řek "oholil," už by to nemělo logiku. Ale chápu, je to diskutabilní.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: 26. díl - Studna - kolo

Příspěvek od Lipinski »

Kolo, na kterým se prohání budoucí starostka - to jako fakt, dá se to někde ověřit? - je skládačka, asi Eska.

Mimochodem nejdřív Robur míjí Maštalíře hned po tom, co vyleze z hospody. Na návsi před smíšeným zbožím manévruje IFA, zřejmě mrazírenská - má takový to modrý logo Československejch mrazíren na dveřích a chladírenskou úpravu skříně.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět