Bíle linky

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Bíle linky

Příspěvek od Hanele »

Takže já bych si na Rujanu měla vzít něco bleděmodrého? ;) :mrgreen:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Lída
kapitán
Příspěvky: 443
Registrován: úte 08. úno 2011 7:47:06

Re: Bíle linky

Příspěvek od Lída »

Třeba ;) ...ještě měla takovou tu hůlku (nejsem si úplně jistá, ale nějak se mi to vybavuje) - v tom případě by posloužilo mé ukazovátko (mám rozkládací ;) )... :lol:
Děcka pustnou, učitelé se snaží...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bíle linky

Příspěvek od malej Míra »

Význam "hrdelní soutěsky" se podle tohoto článku asi do budoucna výrazně sníží. Pod Krušnými horami možná povede dlouhý železniční tunel... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
raddie
čekatel SNB
Příspěvky: 1
Registrován: stř 10. úno 2016 16:26:11

Re: Bíle linky

Příspěvek od raddie »

Dobesch píše:Muzete mi nekdo objasnit uvodni slovo ???? cituji zkracene V roce 1938 tudy jezdili z Berlina lide s temnym poslanim --jejich cilovou stanici nebyla Praha, ale Mnichov. Vzhledem k tomu, ze se mluvi o tom ze ta trasa trate se temnym pismem zapsala do historie republiky. NEJAK nechapu proc by lide co se snazili rozbit republiku jezdili z Berlina do Mnichova pres PRAHU --dyt hrozilo nebezpeci se je tady zhaftne ceska policie???
Jsou dvě varianty:
a) byli to lidé s diplomatickým krytím a tudíž měli diplomatickou imunitu a československá policie je prostě jen tak zhaftnout nemohla
b) byli to špioni, který jeli v utajení a československá policie o nich nevěděla
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bíle linky

Příspěvek od Lipinski »

raddie píše:
Dobesch píše:Muzete mi nekdo objasnit uvodni slovo ???? cituji zkracene V roce 1938 tudy jezdili z Berlina lide s temnym poslanim --jejich cilovou stanici nebyla Praha, ale Mnichov. Vzhledem k tomu, ze se mluvi o tom ze ta trasa trate se temnym pismem zapsala do historie republiky. NEJAK nechapu proc by lide co se snazili rozbit republiku jezdili z Berlina do Mnichova pres PRAHU --dyt hrozilo nebezpeci se je tady zhaftne ceska policie???
Jsou dvě varianty:
a) byli to lidé s diplomatickým krytím a tudíž měli diplomatickou imunitu a československá policie je prostě jen tak zhaftnout nemohla
b) byli to špioni, který jeli v utajení a československá policie o nich nevěděla
Nemůže se tím Mnichov myslet ta konference? Řiká se přece před Mnichovem a po Mnichovu, ovšem není to myšlený zeměpisně, ale obrazně. Cíl byl zábor Sudet, tedy Mnichovskej diktát, tedy Mnichov.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Bíle linky

Příspěvek od malej Míra »

Také jsem to tak vždy chápal, že se jedná o Mnichovskou konferenci... (y)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Bíle linky

Příspěvek od Dobesch »

No pokud by se to vzalo tak, ze nasledky jejich jednani vedly k Mnichovske konferenci.... no budiz, i kdyz je to VELKA " zkratka ci opis ci jak to nazvat". Nikdo prece nepredpokladal, ze vyvoj tech let skonci v Mnichovem a ze prave v Mnichove - uz jen kdyby sme se podridili uz po po 15.9. k Mnichovu by nikdy nedoslo
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bíle linky

Příspěvek od Lipinski »

Dobesch píše:No pokud by se to vzalo tak, ze nasledky jejich jednani vedly k Mnichovske konferenci.... no budiz, i kdyz je to VELKA " zkratka ci opis ci jak to nazvat". Nikdo prece nepredpokladal, ze vyvoj tech let skonci v Mnichovem a ze prave v Mnichove - uz jen kdyby sme se podridili uz po po 15.9. k Mnichovu by nikdy nedoslo
To úvodní slovo má vyprávěcí perspektivu vševědoucího vypravěče, ten už o Mnichovu ví. No a je to trochu zkratka nebo spíš snaha o obrazný vyjádření - toho je v těch úvodních komentářích hodně. proto mě to vlastně s tim Mnichovem napadlo, no.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
FANYNKA AGENTA BLÁHY
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: úte 29. lis 2016 1:20:00
Bydliště: Jihlava

Re: Bíle linky

Příspěvek od FANYNKA AGENTA BLÁHY »

Co se týče tématu aktivit cizích špiónů na českém území, doporučuji český film Dlouhý tah pěšcem s K. HEŘMÁNKEM hraje tam i "slečna Kamila" J. PAULOVÁ. Dochází zde ke zmíněným sabotážím mezi vědeckými pracovníky a rezident cizí kontrarozvědky zde schovává zašifrované zprávy do kůry stromu!!! :-o
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.... A byly jsme krajani se Standou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bíle linky

Příspěvek od Lipinski »

FANYNKA AGENTA BLÁHY píše:Co se týče tématu aktivit cizích špiónů na českém území, doporučuji český film Dlouhý tah pěšcem s K. HEŘMÁNKEM hraje tam i "slečna Kamila" J. PAULOVÁ. Dochází zde ke zmíněným sabotážím mezi vědeckými pracovníky a rezident cizí kontrarozvědky zde schovává zašifrované zprávy do kůry stromu!!! :-o
Hlavně tam má hezkou scénu S. Bartošová.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Bíle linky

Příspěvek od Honza Zeman »

Jen pro přesnost je to Druhý tah pěšcem, ale to je maličkost. Ten film mám taky moc rád, neohrožený Karel Heřmánek se mi tam dost líbí a asi tuším, kterou scénu má pan kolega na mysli :best: A hodně se mi líbí i hudba. A to jsem myslel, že je od Karla Svobody a on jí složil Ondřej Soukup, tak to jsem překvapen.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Bíle linky

Příspěvek od Lipinski »

Hombre píše: Ten film mám taky moc rád, neohrožený Karel Heřmánek se mi tam dost líbí...
Mně taky, takhle bych si představoval Michala Exnera, ne jako v o rok mladším snímku Dialog pro klarinet, cimbál a bicí - to už píšu ve svý sekci věnovaný zdramatizovanejm exnerovkám, že je tady Karel Heřmánek úplně tragickej a nechápu proč.

Ale už jsme trochu off topic.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
FANYNKA AGENTA BLÁHY
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: úte 29. lis 2016 1:20:00
Bydliště: Jihlava

Re: Bíle linky

Příspěvek od FANYNKA AGENTA BLÁHY »

Hombre píše:Jen pro přesnost je to Druhý tah pěšcem, ale to je maličkost. Ten film mám taky moc rád, neohrožený Karel Heřmánek se mi tam dost líbí a asi tuším, kterou scénu má pan kolega na mysli :best: A hodně se mi líbí i hudba. A to jsem myslel, že je od Karla Svobody a on jí složil Ondřej Soukup, tak to jsem překvapen.
Ano Druhý!! To je ten našeptavač co mám v mobilu....
Hudba samozřejmě pěkná taky "osmdesátkovej synthpop" :)
Jinak další co bych připomněla je film PŘÍPAD MRTVÉHO MUŽE ten se odehrává už v roce 1955 hraje tam pan MOUČKA a cizí agent předstírání ztrátu paměti, taky pěknej film na téma agenti operující na našem území!
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.... A byly jsme krajani se Standou...
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Bíle linky

Příspěvek od spravodajca »

Zaujali ma tieto slová dr.Salabu obchodného cestujúceho z Textilany Liberec:

"My tady deláme v Berlíne náramnej vobrat ...patří firme Benson & Benson. Berou od nás kilometry látek ..echt liberecký výrobky, daj na to anglický označení a pak to jde spátky domú... V Tuzexu se o to môžou lidi poprat. A tech valut, co z toho stát má..."

Aj v náväznosti na inú tému, takto to fungovalo? Alebo malá propaganda? :)
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Bíle linky

Příspěvek od heinrich »

spravodajca píše:Zaujali ma tieto slová dr.Salabu obchodného cestujúceho z Textilany Liberec:

"My tady deláme v Berlíne náramnej vobrat ...patří firme Benson & Benson. Berou od nás kilometry látek ..echt liberecký výrobky, daj na to anglický označení a pak to jde spátky domú... V Tuzexu se o to môžou lidi poprat. A tech valut, co z toho stát má..."

Aj v náväznosti na inú tému, takto to fungovalo? Alebo malá propaganda? :)
Ano, takto fungovalo u více výrobků, džíny se šili na Slovensku a v Itálii dostaly nášivku a prodávaly se právě v Tuzexu. Například ETA Hlinsko plnila zbožím katalog Neckermanna o 106 atd. Je o tom v pořadu Retro (ČT archiv) snad celý jeden díl. Stejné to bylo i s hokejovou výzbrojí, vyrobeno v ČSSR, ale nášivka byla ze Švédska, Finska.
Valut měli komouši málo, tak se jich snažili dostat do ČSSR co nejvíce, jak se dalo. ;-)

1.12. jsem vydal knihu na toto téma - DAREXOVÉ A TUZEXOVÉ POUKAZY - součást historie Československa
Je tam popsaná historie Tuzexu od vzniku v roce 1957 až do 1992. Stejně i historie Darexu, který už moc lidí nepamatuje (1949 až do měnové reformy v 1953, která ho komoušům zrušila) (y)
Obrázek
Jestli je to spam, tak to smažu!
Ttttatata tabák dáš?
Odpovědět