Muž na radnici a další komo seriály

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od geza »

Na seriál Velitel nemám žádný názor, protože jsem ho nikdy neviděl (vyjma asi 30-sekundové ukázky z nějakého střihového pořadu) a nebo pokud jsem jej kdysi viděl v premiéře, která byla zároveň derniérou, tak si z toho nepamatuju ani ň.
Já jsem jen dalek nálepkovat něco co neznám jen proto, že to někdo poplival (tuším zrovna ten Procházka?) nebo je to teď v kursu. Váš názor Vám neberu. Postoj kohokoliv: něco jsem viděl před 35 lety a byla to sračka neuznávám, to je jen póza. A kdo může říct, že to viděl teď?

Zákony pohybu jsem dával do pléna, nebyla to výtka Vám.

K Hlásce - hledejte na vojensko.cz
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Aaron Goldstein »

geza píše:Postoj kohokoliv: něco jsem viděl před 35 lety a byla to sračka neuznávám, to je jen póza. A kdo může říct, že to viděl teď?
Nenapsal jsem, že to byla sračka, ale že kvalita je diskutabilní.... Což dle mého není totéž... (Ostatně, kdybych byl přesvědčen, že je to sračka, tak bych se po něm nepídil.... A rád bych ho shlédl, abych mohl tvrzení tehdy dospělých potvrdit a nebo vyvrátit )
geza píše:K Hlásce - hledejte na vojensko.cz
Podívám se... Děkuji moc... :pivo:
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Muž na radnici a další komo seriály - Útek zo zlatej krajiny

Příspěvek od Lipinski »

Celkem zajímavej seriál byl Útek zo zlatej krajiny, mam ho taky spojenej s nedělním dopolednem - stejně jako 30PMZ. Neni teda komunistickej tématicky, ale vzniknul v "komunistickym" režimu. Kromě těch profesních - triviálních - námětů vznikaly někdy docela dobrý věci.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Muž na radnici a další komo seriály - Už jsme prý dospělí

Příspěvek od Lipinski »

Zato Adamcovy opusy Zkoušky z dospělosti a Bylo nás šest patřej mezi slavný průšvihy. Přiznávám se, že jsem nečet různý ty studie o normalizačních seriálech, ale myslim, že některejma dílama ČST hodně ztrácela kredibilitu. Všechno bylo tak vzdálený vod života, že měl člověk fakt chuť hodit televizi z vokna. Jinak - Bylo nás šest mě po letech překvapilo mladým Ivanem Trojanem při scénách z DAMU.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Muž na radnici a další komo seriály - Gottwald

Příspěvek od Lipinski »

Chci se jen zamyslet, proč se třeba tenhle seriál nestal v devadesátejch letech kultem jako 30PMZ. Už je to teda dýl, co sem pětidílnou ságu o Klémovi viděl, ale pokud můžu srovnávat s 30 případama, nemá Gottwald nic - neni to ani karikatura ani přehnaná glorifikace, je to nemastný neslaný, drtivá většina se odehrává na jednáních, schůzích a konferencích, ohromná nuda. Prostě to nemá potenciál přitáhnout diváky nějakou absurditou, bizarností, pitoreskností, dekadencí.

Vlastně vůbec nechápu, proč někoho 30 let po XX. sjezdu ÚV KSSS napadlo dělat seriál o Gottwaldovi a proč jinýho napadlo dát Gottwalda na bankovku, když padesátý léta byly i u nás dost zrevidovaný. I my sme se před Listopadem učili o kultu osobnosti. Ale je fakt, že ačkoli Gorbačov nastolil nový myšlení, tady se jelo ve starejch kolejích...
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Muž na radnici a další komo seriály - Bambinot

Příspěvek od Lipinski »

Musim ten seriál připomenout, pozoruju jedno z nejkvalitnějších obsazení - Abrhám, Adamíra, Kopecký, Brejchová, Čepek, Janžurová, Bohdalová, Sovák (ten třeba v "blbejch" seriálech snad vůbec nehrál), Filipovský, Rösner. Samozřejmě je lehčí dělat totální fikci než portrétovat Gottwalda, ale tak to bylo a je. Vybavuju si, že jako dítě sem to moc nechápal, ale někdy v devadesátejch letech to dávali znova a přišlo mi to dost vtipný.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne čtv 20. říj 2016 23:14:13, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Muž na radnici a další komo seriály - materiály

Příspěvek od Lipinski »

Ještě se chci zmínit o rozdílnosti materiálů, na který byly seriály (i filmy) točený. Sokolovskýho veledíla maj už jen krůček k tomu, aby to byly takový šedo - hnědo - béžo rozmazaný skvrny, zato u 30PMZ se jedná o filmovej materiál, dokonce se značkama kvůli prolínání. Nedalo by se zjistit, jakej materiál byl použitej a kolik eventuelně metrů seriál má?
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muž na radnici a další komo seriály - Gottwald

Příspěvek od malej Míra »

Lipinski píše:Chci se jen zamyslet, proč se třeba tenhle seriál nestal v devadesátejch letech kultem jako 30PMZ...
Víte, na tohle já mám svoji teorii. To už prostě byla taková doby, ten konec 80-tých let, kdy už to všechno jelo tak nějak jen vlastní setrvačností. Ten seriál byl prostě v plánu, všichni oslovení tak nějak museli, ikdyž nechtěli (obzvlášť hlavní role Jiřího Štěpničky v kontextu historie jeho rodiny působí absurdně) a výsledek tomu odpovídá. A to ještě nikdo ani náhodou netušil, že to za chvíli rupne... :)
Lipinski píše:...jakej materiál byl použitej a kolik eventuelně metrů seriál má?
Myslím, že tady porovnáváme neporovnatelné. Seriály z hloubi 70-tých let - 30PMZ, Chalupáři, Byl jednou jeden..., atd., které se točily v koprodukci s Barrandovem klasicky na barevný film nelze po technické stránce srovnávat se seriály čistě ČST, jsou prostě lepší. Už jen Nemocnice asi jako jedna z prvních na nové TV technice má takové barvy, jako by to někdo koloroval vodovkami. Údajně na díly 14-20, které vznikly z popudu západoněmecké televize, dokonce zákazník dodal kvalitnější techniku, aby to k něčemu vypadalo...
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Muž na radnici a další komo seriály - Gottwald

Příspěvek od Hanele »

malej Míra píše:To už prostě byla taková doby, ten konec 80-tých let, kdy už to všechno jelo tak nějak jen vlastní setrvačností... A to ještě nikdo ani náhodou netušil, že to za chvíli rupne... :)
Já právě myslím, že tyhle dvě věci spolu docela souvisí a je mezi nimi příčinná souvislost ;-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muž na radnici a další komo seriály - Gottwald

Příspěvek od malej Míra »

Hanele píše:...Já právě myslím, že tyhle dvě věci spolu docela souvisí a je mezi nimi příčinná souvislost ;-)
Ano, jen to v tu chvíli nikdo ještě netušil. Mám to opravdu v živé paměti. Když Maďaři stříhali v létě 89 ostnatý drát směrem do Rakouska, tak jsem si říkal, to se u nás nemůže nikdy stát. Stejně tak tehdejší volby v Polsku. Ale to jen tak na okraj. :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
FANYNKA AGENTA BLÁHY
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: úte 29. lis 2016 1:20:00
Bydliště: Jihlava

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od FANYNKA AGENTA BLÁHY »

Já ujížděla vždy na My vsichni školou povinni o:)
"HONZA ZEMANU " tam hraje záletného pana Jokla a straní své milence která s chovává jeho dětičkám jablíčka :DD
A nebo seriál Chlapci a Chlapy. Rychlej vtipnéj, jako vždy -"co neumí muška to dokáže tužka "
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.... A byly jsme krajani se Standou...
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od xvladv »

Seriál Velitel s p.Procházkou v hlavní roli si pamatuji a i jsem se úplnou náhodou dostal k tomu,když se natáčel kousek za Vyškovem v noci,kde byla scéna noční výjezd.Pak jsem jej viděl v televizi,pátral jsem,zda to někdo nemá.Nikde nic.Nebo našel někdo tento seriál?Je to seriál o Čsla,o vojácích jak základní služby,tak o vojácích z povolání.
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Aaron Goldstein »

xvladv píše: čtv 31. kvě 2018 9:27:50 Seriál Velitel s p.Procházkou v hlavní roli si pamatuji a i jsem se úplnou náhodou dostal k tomu,když se natáčel kousek za Vyškovem v noci,kde byla scéna noční výjezd.Pak jsem jej viděl v televizi,pátral jsem,zda to někdo nemá.Nikde nic.Nebo našel někdo tento seriál?Je to seriál o Čsla,o vojácích jak základní služby,tak o vojácích z povolání.
Už ho sháním několik let a bezvýsledně... A stejně tak nemůžu sehnat "Zákony pohybu"...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od malej Míra »

Byl jsem upozorněn pánem, který nám vloni zaslal sponzorský dar, že se bude na JOJ family vysílat seriál Zákony pohybu, další odkaz tady. První díl 30.11. 2018.
Pokud máte někdo možnost, prosím archivovat. Nicméně doufám, že po odvysílání už bude na internetu běžně "k nalezení"... :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Muž na radnici a další komo seriály

Příspěvek od Aaron Goldstein »

:-DD
Už jsem se pomalu začal smiřovat s tím, že už ho nikdy neuvidím....

Obrázek Děkuji za avízo...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Odpovědět