Ostatní herci ve vedlejších rolích

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od heinrich »

Miroslav ROUS (* 7. 11. 1924 Proboštov, okres Teplice, † 19. 11. 1984 Praha)  – herec; otec herce D. Rouse. Základy herectví si osvojil v dramatické škole M. Markové-Nekolové (1945) a na profesionální bázi je pak rozvíjel v oblastních divadlech v Ústí nad Labem (1945–46), Karlových Varech (1946–47), Teplicích (1947–49), Kladně (1949–53), Benešově (1953–57) a Mladé Boleslavi, kde již nepřetržitě hrál až do své smrti. Jeho skromná filmografie obsahuje pouze několik epizodních rolí, např. radisty horské služby (Vánice, 1962), funkcionáře (Zločin v Modré hvězdě, 1973), strážného (Vítězný lid, 1977), kapitána lodi Morava (Rukojmí v Bella Vista, 1980), okresního tajemníka (Na koho to slovo padne…, 1979) a naposled školního inspektora (Má láska s Jakubem, 1982). Na obrazovce si zahrál v seriálu 30 případů majora Zemana (1974–79) a v historickém tv. filmu Královské usínání (1974).

Moc toho o něm není!
Ttttatata tabák dáš?
long.michael
čekatel SNB
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 03. srp 2017 9:30:12
Bydliště: Bavorov

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od long.michael »

malej Míra píše:
Eman Zahradník píše:Víte na copak si za boha,kdyby jste mi hlavu utrhli nemůžu vzpomenout? :o Jak se jmenuje herec,co ztvárnil v díle Vrah se skrývá v poli postavu toho agenta
Němeček. Myslím, že měl rakovinu hrtanu. :cry: Jinak začátkem devadesátých let účinkoval v jedné reklamě na Škodu Forman s heslem "auto do každé rodiny" a byla o mafiánech, kmotra hrál Filipovský, dále Srstka a myslím, že i Effa... ;) :D

Jen pro doplnění myslím že nemoc hlasivek měl Stanislav Fišer. Ten hrál Velenského ve vyznavačích ohně. tajemného kapitána (haltmeš) Hraje Jiří Němeček.
Bláha
major
Příspěvky: 664
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Bláha »

Halbmensch.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Obrázek

Kalina byl za války u Wehrmachtu... (On i Zdeněk Štěpánek v roli německého důstojníka je jev docela raritní... ) :)
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Bláha
major
Příspěvky: 664
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Bláha »

Štěpánek tam vypadá jak Jean Gabin.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Hanele »

long.michael píše:
Jen pro doplnění myslím že nemoc hlasivek měl Stanislav Fišer. Ten hrál Velenského ve vyznavačích ohně. tajemného kapitána (haltmeš) Hraje Jiří Němeček.
Rakovinu hrtanu měli oba. Jiří Němeček i nadále hrál a "sípal" (viz i role Šeptal ve Velké filmové loupeži), Stanislav Fišer bohužel po operaci hraje už jen němé role...
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od jasny.sokol »

Nevím, kolik lidí o této informaci ví, ale když jsme měli besedu se Svatoplukem Matyášem, tak se promítala ukázka ze seriálu Kamenný řád. Věděli jste, že režisérem tohoto seriálu byl pan Wolf z Třetích houslí (Alois Muller, shodou okolností narozen ve stejný den a rok jako pan Vladimír Brabec). To jen pro informaci.
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od heinrich »

Alois Muller hrál včera ve Svatbách pana Voka.
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Čarda
poručík
Příspěvky: 117
Registrován: úte 10. čer 2008 8:15:04

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Čarda »

Vážení přátelé, asi jsem rozklíčoval další figurku a to cestujícího v bílé košili ve vlaku na začátku Rubínových křížů

Obrázek

mělo by jít o Otakara Dadáka, obrázek vlevo je z filmu Kdo hledá zlaté dno Jiřího Menzela

pokud tomu tak je, pak mě napadá otázka, proč režisér Sequens (a možná i jiní) používali pro němé figurky herce z divadel a ne kompars...
... já su nějáké Wénigr, z Trbóšan...
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od jasny.sokol »

Až dneska jsem zjistil, že mě celé dva roky učí ve škole tance vdova a partnerka po našem již zesnulém hostovu Karlovi Hlušičkovi Libuše Králová. Zjsitil jsem to zcela náhodně až dnes :-)
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Dnes byl Petr Jákl st. u Krause... 83 let a vypadá výborně...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Honza Zeman »

Aaron Goldstein píše: stř 08. čer 2022 23:59:42 Dnes byl Petr Jákl st. u Krause... 83 let a vypadá výborně...
Díval jsem se, ale Kraus ten rozhovor totálně zazdil. Čekal jsem, že se Jákla bude ptát co dělá teď, nebo vzpomínky na nějaká natáčení, historky z filmů, jak se třeba dostal ke kaskadérství apod. A on tam mlel víc o sobě než že by ho zpovídal. Navíc popletl jméno pana Tomsy, prý "Karel" :blbec: . Ani tam nepadlo v jakém vlastně sportu byl pan Jákl tak dobrý..... No ostuda. Možná na to měl vliv i střih pořadu, že něco zajímavého vypadlo. Ale každopádně u pana Šípa ve Všechnopárty bych se určitě dozvěděl víc.

Asi budeme muset setkání s panem Jáklem uspořádat my a vyzpovídat ho pořádně. Ten chlap musí být studnice zážitků :bingo:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Je pravda, že Kraus si z něho bohužel udělal jen kulisu... Ale udělalo mi radost jak dobře vypadá... :)
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Přemek77
strážmistr
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od Přemek77 »

Na Seznamu přibyl článek o Renatě Doleželové....
" Pohnutý osud herečky, který vyplul na povrch v období, kdy se média začala intenzivně zabývat kontroverzním seriálem, mnohé fanoušky seriálu překvapil. Renáta Doležalová nebyla v seriálu dlouho, ale diváci si ji oblíbili.

Navíc, její role skromné a tiché učitelky, která zemře nešťastným řízením osudu v mladém věku a zanechá po sobě malou dcerku, ani nikoho popudit nemohla. Lída Zemanová hrála především ženu a mladou maminku, bez politických ambicí a její osud byl dojemný a smutný."

https://www.kinotip2.cz/clanky/30-pripa ... -7466.html
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Ostatní herci ve vedlejších rolích

Příspěvek od jasny.sokol »

Minulou neděli byl hostem na rádiu Blaník herec Daniel Rous a kromě seriálu Přátelé zavzpomínal i na natáčení Majora Zemana (část o Zemanovi je asi v trictvrte času podcastu)
Celý rozhovor
K poslechu zde
https://radioblanik.cz/podcasty/nedelni ... frohlichem
Odpovědět