Vrah se skrývá v poli

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od spravodajca »

Heimdallr píše:Ví někdo, jestli ty vrahy v tom poli pochytali? V díle "Štvanice" o nich taky neni ani zmínka...
No veľa šancí uniknúť nemali... Posledný záber na to pole okolo stohu ukazuje, že aké-také možnosti schovať, sa boli okolo stohu, kde bolo obilie ešte nezožaté. Ďalej už bolo obilie nejaké pováľané alebo po žatve. Takže ich asi schytili.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Fredy »

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1015 ... 058220016/ Diskuzní pořad Historie.cs aneb jak to bylo doopravdy v Babicích!
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Salaba »

Fredy píše:... pořad Historie.cs aneb jak to bylo doopravdy v Babicích!
Náhodou jsem zhlédl tento díl o Babicích... Docela zajímavé informace od historiků. Pro mě asi nejzásadnější info bylo, že agent Malý nebyl agentem STB jak nám po '89 novodobí "pravdoláskaři" sdělovali... :blbec: :best:
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od heinrich »

Salaba píše:
Fredy píše:... pořad Historie.cs aneb jak to bylo doopravdy v Babicích!
Náhodou jsem zhlédl tento díl o Babicích... Docela zajímavé informace od historiků. Pro mě asi nejzásadnější info bylo, že agent Malý nebyl agentem STB jak nám po '89 novodobí "pravdoláskaři" sdělovali... :blbec: :best:
Snad víte, že se historie překrucuje k takovému obrazu, aby vyhovoval lidem u "vesla"! :best: Známe to ještě z dřívějších dob a časů! ;-)
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Salaba »

heinrich píše: Snad víte, že se historie překrucuje k takovému obrazu, aby vyhovoval lidem u "vesla"! :best:
Máš pravdu Heinrichu, halt máš víc zkušeností...téměř ještě z dob barona Königa. :) Jinak máš u mě paklík poctivý domoviny až se uvidíme... ;-)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od spravodajca »

Kostol, fara aj škola na tom istom (centrálnom) námestí. Pred farou Žitný a Zeman s pátračkou zatýkajú farára a hned oproti zo školy sa ozve streľba... a to pomerne dlhá. Ved keby tam Honza a spol okamžite leteli, museli hajného, hostinského a toho halbmescha stihnúť ešte niekde v škole na schodoch ... Ale tí traja im jednoducho zmizli. no toto...
A aj Eman Zahradník by žil dalej. sakra
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Fosgen »

asi to mali istene zadnym vchodom, cez skolsky pozemok no a potom uz asi dali stovku pod 10, ked zistili, ze pred skolou je vyjazdovka.
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 334
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od tajemník Šanda »

Pro všechny, kdož se chtějí dozvědět více o Babickém případu (nejtragičtějším), doporučuji knihu Babické vraždy od Michala Stehlíka roku 2016. Bez ideologického nánosu popisuje skutečnosti, které předcházely celému činu, i jeho následky. A pochopitelně píše i o Honzovi.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od porláďa »

Zde mi přijde divný, jakou že to měl Blanky táta kliku, že přežil farářovo udání gestapu, výslechy a když to přežil tak jistě i koncentrák.
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od porláďa »

A ještě jsem si vzpomněl, je někde popsáno kdo to vlastně byl "páter" Lorenc (Lorenz) ? A proč se ho tak farář bál?
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Spikings »

Pokud se nepletu, je o tom zmínka v knižní předloze-povídce Ing.Jiřího Procházky.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od porláďa »

Aha, tak děkuji. Zkusím si to sehnat a prostudovat...
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Lipinski »

No, já tam našel to samý, co v seriálu - že na něj věděl ty věci z války.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
porláďa
strážmistr
Příspěvky: 78
Registrován: úte 28. kvě 2019 21:12:54
Bydliště: Kladno

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od porláďa »

Jo, tak to by dávalo smysl...
"Tohle já neprodávám, pane..." "Já to taky nekupuju, matko, já to zabavuju, z moci úřední"
Bláha
major
Příspěvky: 664
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Vrah se skrývá v poli

Příspěvek od Bláha »

Přemýšlel jsem nad jednou věcí,jak sedí Honza s Karlem v hospodě,tak jim šizuňk hostinský nese štamprle.V půli lokálu se zastaví jako by se mu něco honilo hlavou,a pak pokračuje v obsluze.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Odpovědět