Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

geza píše:Pro staromilce doporučuji film Zelená léta (1985), na který jsem na jednom nejmenovaném úložišti velmi dlouho čekal a který se teď dá stáhnout!
Je na mé srdeční téma vojenské služby u ČSLA. Je to výborné retro, doporučuju - snad jen poslední povídka je trochu slabší.
A pro zemanovce bonus: jedna velmi známá tatranská chata s horolezcem, který v Alpách nikdy nebyl, tentokrát v ryze zimním provedení.
Pustil jsem si to take, ale je to celkove slabota. Povidky dejove nezazivne a nudne. Jedine co se mi libilo byly skutecne zabery tehdejsi bojove techniky pri cvicenich apod. Vtipne by mohlo byt vzpominani tehdy mladiku Dejdar, Vasut, Kopta, no a Ledecky jako svudnik, ktery se vyspi s Dejdarovou holkou byla teda svanda :P . A nakonec teda, jak utece dcera tatinka vojaka, ktery na ni nema cas a az ji najdou tak rika, ze sla do Nemecka rict tem co tam maji ty rakety, at toho nechaji, to jsem se pobavil teda :D .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Hanele »

Teď se s těmi historickými tématy nějak roztrhl pytel - další nový film by měl být o Miladě Horákové...
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Hanele píše:...další nový film by měl být o Miladě Horákové...
Ano, také jsem o Tom četl a jsem na to zvědavý. Je docela ostuda, že tohle téma čeká na realizaci tak dlouho a navíc způsob, jak těžce pan Mrnka na to schání peníze. Nedávno v nějakém rozhovoru zmínil, že právě na takovéhle projekty existuje v Hollywoodu jakási burza scénářů, ale že se mu tam nechce, protože nemá sílu odpovídat na dotazy potenciálních "producentů" typu - jestli by se Milada Horáková mohla ve filmu svléknout a jestli musí na konci opravdu zemřít... :roll:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Elden
kapitán
Příspěvky: 353
Registrován: pát 27. čer 2008 21:32:45

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Elden »

Na DVD se chystá k vydání seriál Škola za školou s Petrem Nárožným jakou učitelem. Na 3 dvd je 13 dílů a cena necelé tři stovky. Ukázka je na YouTube.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

To mi nějak nic neříká, ale kouknu na to. :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Honza Zeman »

A taky se chystá k vydání na DVD seriál Dobrodružství šesti trampů, kde hrál i pan Jelínek.

A jen pro pořádek, nedávno vyšel oficiálně i seriál Chlapci a chlapi :bingo:
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Dobesch »

Trampove - serial, ktery ve finale vzniknul malem na zaprenou .. Tak to uz je opravdu "konec" Jen bych upravil datum vzniku co je v odkazu - urcite ne 1963 ale 1969. Mimochodem snad jedina "hlavni" role pana Skopecka
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Lipinski »

Dobesch píše:Trampove - serial, ktery ve finale vzniknul malem na zaprenou .. Tak to uz je opravdu "konec" Jen bych upravil datum vzniku co je v odkazu - urcite ne 1963 ale 1969. Mimochodem snad jedina "hlavni" role pana Skopecka
Dík za info, mam to jako rozhlasovou četbu z r. 1964, je to dobrý, seriál si seženu. Je to podle Jaroslava Žáka.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Dobesch »

Je to podle Rady - Zaka, ale takovy hodne pozkracovany. Proste je videt, ze to vznikalo hekticky a byl nedostatek materialu (filmoveho), a tak se kratilo kde se dalo . Mimochodem v titulkach je uveden treba Jan Vycital, ktery se vsak v serialu neobjevi. Zda vlivem strihu, nebo proto, ze ho dali do titulek jinam nez se melo ..
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

O seriálu jsem nic nevěděl, ale kdysi jsem četl celou tzv. Bohatýrskou trilogii (Vzpoura na lodi Primátor Dittrich, Dobrodružství šesti trampů a Z tajností žižkovkého podsvětí). Poslední díl se mi líbil nejvíc... :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Dobesch »

Ony ty Tajnosti žižkovskeho podsvětí jsou takovy nadčasovy a hodně založeny na jazykovych hratkach - Dva černoši bílého původu očerněni bulvárním tiskem. Vzpoura a Dobrodružství je spíše založeno na znalosti dobových realií, a už v tom společnem vydaní z roku 1959 bylo opatřeno hojnymi poznamkami, aby se vubec vědělo na co autori naráží. A nemluvě o skutečnosti že z vydání z roku 1959 vypadlo pár "stranek".

Pokud chcete od dvojice Rada-Zak (nebo spise jen ZAK) neco snaze uchopitelneho a ve vysledku možná ještě lepšího doporučuji knihy Na úsvitu nové doby a Ted kdyz máme co jsme chtěli - dění v únoru 1948
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od malej Míra »

Hombre píše:
geza píše:Pro staromilce doporučuji film Zelená léta (1985) ...známá tatranská chata s horolezcem, který v Alpách nikdy nebyl...
Pustil jsem si to take, ale je to celkove slabota... A nakonec teda, jak utece dcera tatinka vojaka, ktery na ni nema cas a az ji najdou tak rika, ze sla do Nemecka rict tem co tam maji ty rakety, at toho nechaji, to jsem se pobavil teda :D .
Tak na tenhle film jsem se chystal už dlouho a konečně jsem ho zdolal. Je fakt špatnej, když pominu ukázky z bojových cvičení. Ale dvě zajímavosti se přeci najdou. Bilíkova chata na rozdíl od 30PMZ je vidět nejen zvenku, ale i zevnitř, tedy nikoliv "fake" jako v našem seriálu... :DD No a ta malá Katka, kterou na konci hledají v lese, není nikdo jiný, než Monika Haasová, která o nějakých 10 let později hrála dceru zubaře v seriálu Konec velkých prázdnin... :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Tak jsem shlédl Masaryka a jsem z toho (bohužel opět) velmi zklamaný... Fabulace vydávaná za skutečný příběh, násilná implantace homosexuální otázky... I časová orientace pouze na "Mnichov" mě velmi zklamala...

Za mě rozhodně "palec dolů"...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Lipinski »

aarongoldstein píše:Tak jsem shlédl Masaryka a jsem z toho (bohužel opět) velmi zklamaný... Fabulace vydávaná za skutečný příběh, násilná implantace homosexuální otázky... I časová orientace pouze na "Mnichov" mě velmi zklamala...

Za mě rozhodně "palec dolů"...
Za mě taky, kdysi jsem viděl na ČT2 dvoudílnej dokument o Janu Masarykovi, kterej se mi zamlouvá mnohem víc. Tady v tom filmu jsem se skoro do konce nebyl schopnej zorientovat v těch časovejch skocích, resp. v tom, jakej to má smysl. Třeba ve filmu Člověk proti zkáze se podobnej způsob vyprávění - období Mnichova a druhý republiky plus retrospektivy - vydařil mnohem, mnohem líp.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Česká produkce všeobecně (filmy, DVD, TV)

Příspěvek od Lipinski »

aarongoldstein píše: násilná implantace homosexuální otázky...
Není v Četnickejch humoreskách to samý - homosexuální lékař, co utíká, nebo chce utýct z nacistickýho Německa? Možná tim chtěj scénáristi nějak zhuštěně sdělit, co všechno bylo představovalo vadu na kráse Třetí říše. Mně nevaděj ani homosexuálové, snad nakonec ani intelektuálové, spíš takovejhle polopatismus a vlastně asi agitka, no...
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět