Vladimír Brabec

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...mě překvapilo, že plukovník znal Mistra 15 let. Nepřidal jste si trochu, plukovníku? ;)
Na to umí odpovědět jen plukovník, protože tak dlouho Mistra neznali ani zakládající členové klubu, což ani já nejsem... ;-)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
hrabě Kaunitz
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. pro 2016 20:45:27

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od hrabě Kaunitz »

Opravdu jsem byl velmi dojat smutečním setkáním před zlatou kapličkou(i když jen z článků na netu),kolik kolegů nejen z majora Zemana se přišlo z mistrem rozloučit.Bylo by nošením dříví do lesa je všechny tady jmenovat.Skoro mě bylo do pláče jak se hezky zachovali. (y) Snad je někde k dispozici nějaké video z téhle důstojné akce.
Víte co je to halbmensch?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Hanele »

Vydavatelství Radiotéka připravilo ke stažení či ke koupi na CD nejrůznější rozhlasové nahrávky pana Brabce... Doporučuji všem, kdo si chtějí připomenout jeho jedinečný hlas v nejrůznějších rolích a podobách :best:
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od malej Míra »

Přesně jak píše soudruh hrabě Kaunitz, bylo to velmi vkusné, decentní... Měl jsem tu čest zúčastnit se večerního setkání (jako osobní řidič pana Grubera). Mám pocit, že jediný, kdo s tím měl problém, byl jeden nejmenovaný kolega od "příslušníků", který si patrně chtěl zahoukat ve Strašnicích před krematoriem a dohnal to tak daleko, že odeslal protestní nótu paní Heleně Brabcové... Nebojte, Huba Buba to není... :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od malej Míra »

Zajímavý rozhovor s vnučkou pana Brabce tady. ;-)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Martina Budínka
strážmistr
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16. říj 2017 8:05:45

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Martina Budínka »

Rozhovor je přesně takový, jak na mě působí sama Lena. Decentní, přesto hodně osobní. Ač Lena tvrdí, že je spíše introvert, je brán hodně "ze široka". Pokud má takové vlohy, že umí vytvořit cokoliv, co se lidem líbí, není to přeci nic proti ničemu. Když jsem studovala na vysoké, docent, který nám přednášel vypadal jako velký puritán. Řekli byste, že nepřipustí nic jiného, než vystudované malíře, sochaře... Divili byste se, s jakým nadšením a noblesou nám přednášel o starých malířích, ale zároveň o lidech, kteří tvoří dnes a mnohokrát mají bez škol takový naturální talent, že z toho sám byl nadšený jako malý klučík. Když to v člověku je tzv. od pána boha... ;-) Myslím, že se nabízí citát: "Není člověk ten, aby se zalíbil lidem všem." ;-)
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od malej Míra »

Je to tak, zejména v umění je spousta lidí, kteří jsou úspěšní a nemají na to vzdělání (teď mě například napadá pan architekt Petr Nárožný) a bohužel to platí i naopak... :)
Paní Lena, jak jsem ji měl možnost letmo poznat je velmi sympatická a vzhledem nezapře dědečka...
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Hanele »

malej Míra píše: pát 10. lis 2017 19:10:03 ... spousta lidí, kteří jsou úspěšní a nemají na to vzdělání (...) a bohužel to platí i naopak... :)
Aneb, jak s oblibou říkával můj tchán: Inteligence není dána stupněm vzdělání... ;-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od malej Míra »

Hanele píše: pát 10. lis 2017 21:20:13Aneb, jak s oblibou říkával můj tchán: Inteligence není dána stupněm vzdělání... ;-)
Aneb jak pravil Karel Čapek - Vzdělání je to, co nám zůstane, když všechno zapomeneme.. :)
Mám ti ukázat jak plave?
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 332
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od tajemník Šanda »

Teprve nedávno jsem zjistil, že Mistr sehrál zajímavou úlohu v seriálu Doktor z vejminku, díl Půjčka. Scénář mu přisoudil roli, kterou jsme mohli vidět v našem seriálu: částečně burleskní v Kvadratuře ženy (bráchanec), částečně mentorskou až filozofující v díle Šťastný a veselý.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Salaba »

Dnes si poprvé připomínáme smutné výročí, kdy nás pan Brabec navždy opustil... Díky skvělému mjr. Zemanovi a osobním setkáním ale na něho máme krásnou vzpomínku.
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Lipinski »

V trochu mdlý, ale ne úplně špatný inscenaci Daleko od stromu z r. 1982, co teď dávala ČT, se znova můžeme přesvědčit, jak dobrej herec byl Vladimír Brabec.

Protože tam hraje taky Jiří Štěpnička, napadlo mě, jestli někdy někdo zpracoval stigma jedný role - třeba právě u V. Brabce, J. Štěpničky nebo Jana Šťastnýho.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Lipinski »

Vynikající pan Brabec jako sir Arthur Conan Doyle, vynikající!

https://dvojka.rozhlas.cz/doylovo-dilem ... em-8364587
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Salaba »

Daneš vzpomíná na Honzu Zemana... @}---
https://dvojka.rozhlas.cz/uzasne-zivoty ... #player=on
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Vladimír Brabec

Příspěvek od Lipinski »

Na Vltavě dávali zrovna Zápisky z blázince od Miroslava Macháčka (jaro 1975). Kromě toho, že je to celý výborný, je taky zajímavá Macháčkova kritická reflexe ND i 1. dílu 30PMZ, a hlavně zpráva o tom, že si V. Brabec zlomil nohu a Macháček si dělá naděje, že by po návratu z Bohnic moh zaskakovat právě za V. Brabce v Cyranovi. Celkem se na to připravuje a učí se to, dozvídá se, že Brabec se vrátí dřív, než Macháčka pustěj, ovšem snad na prvním představení po úrazu dostává Brabec infarkt po prvním jednání Cyrana. Korunu všemu nasadí vedení ND, když se vyjádří, že Macháčka nikdy, že obsaděj Josefa Mixu, o němž se ví, že to úplně génius herectví není.

Taky v souvislosti s V. Brabcem dodává, že ho infarkt ani nepřekvapil, že ho sám jako režisér ND poslední dobou neobsazoval, protože byl strašně přepracovanej.

Ty skutečnosti o panu Brabcovi samozřejmě víme, je to jen zajímavý svědectví od významnýho umělce.

https://vltava.rozhlas.cz/miroslav-mach ... ho-8557018
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět