Král Šumavy a jemu podobné filmy

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Doktor Vesely
poručík
Příspěvky: 241
Registrován: stř 20. říj 2010 10:17:19
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Doktor Vesely »

Ve středu 21.12 v MF dnes vyšel článek o Králi Šumavy, se kterým se chci podělit. Jelikož jsem ho na serveru idnes.cz nenašel, tak přikládám scan.
Přílohy
Kral_Sumavy.JPG
Kral_Sumavy.JPG (195.8 KiB) Zobrazeno 6415 x
Hergot chlapi, vy jste opravdu jako nemluvňata. Fakt! Ve službě se nechlastá. Je vám to známo?
Tohle mám ouředně povolený!
Uživatelský avatar
Eman Zahradník
kapitán
Příspěvky: 352
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:27:45
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Eman Zahradník »

Dnes ve 22.00 na Cs filmu-http://www.csfd.cz/film/26965-na-konci-sveta/
Přiznám se že jsem doposavaď určitě ještě neviděl a s chutí shlédnu 8-)
Pomoc!!Vrazi jsou tam....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od malej Míra »

Minulý pátek mi v letadle šoupli do ruky Lidovky s barevnou přílohou, v které byl obsáhlý rozhovor s panem Josefem Hasilem, skutečným Králem Šumavy. Sám se tomuhle tématu nijak systematicky nevěnuji, ale tohle jsem přečetl jedním dechem a určitě by to tady mohlo někoho zajímat. Nascanoval jsem to a uložil zatím tady... ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Honza Zeman »

Cetl jsem to taky. Ale nejsou tam nijak zavratne veci, ktery bych uz necetl jinde. Spise doporucuji tenhle dokument - Po stopach tretiho odboje - Kral Sumavy
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Bláha
major
Příspěvky: 664
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Bláha »

Dnes byl Král Šumavy na Prima Max,bylo to nějaké upravené,světlejší,vše bylo dobře vidět oproti dřívějšku.I ve zvuku byly úpravy.Jak hráli na zábavě Do lesíčka na čekanou,vždy tam byl slyšet skok,a teď to nebylo přerušené.A dali celý film bez reklam!
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Bláha píše: čtv 30. lis 2017 22:15:52 Dnes byl Král Šumavy na Prima Max,bylo to nějaké upravené,světlejší,vše bylo dobře vidět oproti dřívějšku.I ve zvuku byly úpravy.Jak hráli na zábavě Do lesíčka na čekanou,vždy tam byl slyšet skok,a teď to nebylo přerušené.A dali celý film bez reklam!
Dle tohoto seznamu http://nfa.cz/cz/obchod-a-distribuce/di ... ilmy-v-hd/ prošel digitalizací (a tedy i vyčištěním a opravami)...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Honza Zeman »

Ano, také jsem se divil, jednak uvedení bez reklam a té kvalitě rovněž :best: .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Lipinski »

aarongoldstein píše: čtv 30. lis 2017 22:50:15Dle tohoto seznamu http://nfa.cz/cz/obchod-a-distribuce/di ... ilmy-v-hd/ prošel digitalizací (a tedy i vyčištěním a opravami)...
Musím Vás opravit, digitalizace znamená pouze převedení na formát DCP (digital cinema package), aby film mohla hrát dnešní digitální kina, protože distribuce na 35mm kotoučích už vlastně neexistuje. Digitálně restaurovaných snímků je zatím málo, protože jde o náročný proces, hlavně technicky a časově. To je jen těch několik, u kterých je to uvedeno. Tohle vím, protože jsem vedl kino a jezdil promítat na festival do Varů, kde jsme tohle jednou rozebírali s i Michalem Bregantem, šéfem NFA.

Zase úplně nevím, jak to mají v televizích, jestli třeba ten film trochu nezesvětlili nebo tak něco. Já se na tv nedívám vůbec, ale shodou okolností jsem si Krále Šumavy nedávno pouštěl a řekl bych, že něco jako kazy, škrábance atp. tam nejsou, takže možná stačilo skutečně jen upravit jas nebo kontrast.

Ten film dost oceňuju, má skvělou a uvěřitelnou atmosféru, ideologie tam není tak moc, považuju ho za jednu z velkých výjimek.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Lipinski píše: pát 01. pro 2017 14:51:33
aarongoldstein píše: čtv 30. lis 2017 22:50:15Dle tohoto seznamu http://nfa.cz/cz/obchod-a-distribuce/di ... ilmy-v-hd/ prošel digitalizací (a tedy i vyčištěním a opravami)...
Musím Vás opravit, digitalizace znamená pouze převedení na formát DCP (digital cinema package), aby film mohla hrát dnešní digitální kina, protože distribuce na 35mm kotoučích už vlastně neexistuje. Digitálně restaurovaných snímků je zatím málo, protože jde o náročný proces, hlavně technicky a časově. To je jen těch několik, u kterých je to uvedeno. Tohle vím, protože jsem vedl kino a jezdil promítat na festival do Varů, kde jsme tohle jednou rozebírali s i Michalem Bregantem, šéfem NFA.
Je to možné... Na druhé straně v tom seznamu chybí např. Vynález zkázy nebo Ikárie XB-1, které prokazatelně restaurovány byly...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Lipinski »

aarongoldstein píše: pát 01. pro 2017 18:18:56Je to možné... Na druhé straně v tom seznamu chybí např. Vynález zkázy nebo Ikárie XB-1, které prokazatelně restaurovány byly...
Taky se dívám. Vynález zkázy má jiný distributor (AČFK), ale Ikarii by měl mít NFA. Není tam ani Adelheid, která restaurovaná byla a má ji taky NFA. Zvláštní...

Oprava - jsou tam - ten původní link byl na filmy v hd, tady je seznam filmů k distribuci v restaurované podobě, ale moc nerozumím tomu, že některé filmy patří do obou seznamů. Možná ten první není aktualizovaný, kdo ví...

http://eea.nfa.cz/cz/filmy/
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Bláha
major
Příspěvky: 664
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Bláha »

Akorát se divím že ve výčtu herců např.na Fdb není člověk co ztvárnil Kyliána,asi komparsista,ale role dost podstatná.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od spravodajca »

Zajtra po obede dáva slovenská Jednotka... Krále Šumavy a na teletexte ho predstavujú ako špionážny film.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2527
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Honza Zeman »

Obrázek

Dnes jsem si v rychlosti v obchodě prohlížel tuto knihu a vypadá to zatím jako kvalitní rozbor filmu Král Šumavy. Obsahuje jednak množství fotografií, ale i plno zajímavého textu a informací. A navíc je to první kniha v nové edici České kino, kde by později měla vyjít i kniha věnována filmu Atentát pana Sequense. Je to řádná "bichle", má to 596 stran, tak snad to nebude jen nafouklé nic. Každopádně možná zajímavý tip na první vánoční dárek (y)
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 260
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Antonín Drábek »

Na konci sveta. Nechci pro ten film zakladat nove vlakno, ale napisu prispevek sem, protoze tady ten film byl drive zmineny.
Jedna zajimava nebo usmevna vec. Hodni sanitaci z 8. dilu Strach, Richter (Milos Vavra) a Turek (Jiri Zahajsky), jsou ve filmu Na konci sveta za padouchy, a naopak Risa ze Strachu (Oldrich Vizner) je na strane filmoveho dobra. Samopalem na ty dva miri, zatimco ve Strachu to bylo presne opacne.
Ja snad bych si dovolil uvazovat, ze to nebyla uplne nahoda, ze to bylo neco jako filmovy revans. Coz samozrejme muze byt naprosta blbost. Trochu k pousmani to ale je.
Rozhodne je k zasmani scenka, kdy se vojaci ptaji svobodnika Marysky, v civilu rectinare, jak se recky rekne hovno. Tak nejblize by tomu bylo... pragma faulon.
Vsichni se smeji, na pokoj prijde strazmistr Danek (Karel Augusta) a vojin Puchmeltr (Petr Svojtka) si pred nim naoko postezuje, ze z drive domluvene zabavy v hostinci asi bude pragma faulon.
Coze?!
Nerikejte, ze nevite, co to je...
Co bych nevedel... :DD
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Král Šumavy a jemu podobné filmy

Příspěvek od Lipinski »

Augusta je tam výbornej.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět