Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Srazy a setkání fandů seriálu
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2526
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od Honza Zeman »

Hanele píše: pon 18. pro 2017 9:58:54 Kolegové,
na výroční schůzi jsem zmiňovala fanouška seriálu a našeho webu z Popradu, pana Pavla Kacvinského, který nám chtěl zaslat nějaké peníze na fungování webových stránek. Ty peníze, které nám takto nečekaně přislíbil, nejsou ledajaké - jde o 100 EUR! (y)
Chci p. Kacvinskému na tomto místě veřejně poděkovat za takovouto velkorysost - moc si toho příspěvku vážíme! Ještě jednou díky! @}---
Tak to tedy opravdu koukám taky s překvapením a rovněž pánovi děkuji :friends: . Občas se holt vyplatí podívat se do našeho infomailu a mezi tuny spamu najít takovýto sympatický mail :) .
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od malej Míra »

100 EUR od pana Kacvinského skutečně dorazily, poplatky za transakci neřeším, to mi proplatí firma, takže převedu na účet fanklubu částku dle aktuálního středového kurzu 25,71 Kč/EUR, tedy 2.571 Kč. Panu Kacvinskému ještě pošlu osobní poděkování mailem. ;-)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od Salaba »

Pan Pavel Kacvinský je frajer...charakter, křemen!!! :best: Díky! (y) ;-)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od Spikings »

Ještě krátce ke kvízu - mně kvíz přišel relativně lehký, protože kdyby tam byly otázky jako „Jakou SPZ měl automobil … ve scéně … v epizodě …“ nebo „Kolik hodin ukazovaly hodiny na stěně ve scéně … v epizodě ….“, tak bych si ani neškrt.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od Lipinski »

V kvízu mám 11 a půl, plus nějaký částečný odpovědi (písmena banky v Curychu jsem měl až na jedno písmeno, ve švestkách jsem se sek o dvě atp), ale to nepočítám. Co nevím, je Koukl a Kropáček a pan Matyáš a Teminal 3, jinak jsem vždycky věděl, kde si co najít. Ale dlouho jsem se na seríál nedíval, tak jsem nebyl moc ve formě.

Dívám se na čs věci, co jsem ještě neviděl, a hledám bundu Zeman - Vondřich, to mě teď zajímá nejvíc.

Jak dopadli ostatní?
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od malej Míra »

Napovím, že Koukla s Kropáčkem zmiňuje matka Zemanová ve výčtu těch, kteří za války zahynuli, když se Honza vrátí domů z koncentráku.
Terminál 3 a pan Matyáš, kdo byl na besedě s ním, tak ví. Pro ostatní napovím, že potřebné pojítko naleznete třeba kombinací profilu pana Matyáše na csfd s tématem historie Letiště Praha na Wikipedia. Napovím hodně, že se to týká manželky pana Matyáše... ;-)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od Lipinski »

Tak to mam dobře, napsal jsem, že zahynuli v nacistický věznici. Jen jsem pak hledal dialogy s Prágrem, že už ho nečekali a zařvalo tam hodně lidí. Díky. A na pana Matyáše se mrknu, abych věděl něco novýho.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od malej Míra »

To není dobře, paní Zemanová zmiňuje jednu konkrétní věznici, kde oba zahynuli... :(
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od Lipinski »

Aha, tak nic. Aspoň jsem byl blízko. A mimochodem jak maminka zmiňuje, že Vokáč zůstal v Dachau, tak to zároveň vylučuje jednu z možností, ve kterým KZ Zeman byl, protože tohle by jinak věděl.

A letiště jsem si už zjistil, architekt Benš, zřejmě tchán, že?
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od malej Míra »

Zbývá už jen dodat, že zahynuli v Kauničkách, tedy Kaunicovy koleje v Brně.
Ano, architekt Adolf Benš byl skutečně tchán pana Matyáše, ten dnes bydlí v jeho vile v Dejvicích. :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od Aaron Goldstein »

malej Míra píše: pon 01. led 2018 9:37:20 Zbývá už jen dodat, že zahynuli v Kauničkách, tedy Kaunicovy koleje v Brně.
Já tedy rozuměl paní Zemanové, že zahynuli v Kouničkách... Ale vzhledem k tomu, že se používal název Kaunicovy i Kounicovy (koleje), tak je to vlastně jedno... (A to nevylučuji, že jsem slyšel špatně... :) )
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od Lipinski »

aarongoldstein píše: pon 01. led 2018 13:00:11Ale vzhledem k tomu, že se používal název Kaunicovy i Kounicovy (koleje)
Jo, používalo se obojí, hrabě Kounic byl Německy Kaunitz. Já mám doma mimochodem velkou nástěnnou školní mapu Protektorátu Čechy a Morava a sledovat ty dvojjazyčný názvy je zajímavy - jsou teda jen v P ČaM, třeba Liberec je jen Reichenberg apod, protože Sudety patřily k Německu. Ale to je známá věc.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2051
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od Lipinski »

malej Míra píše: pon 01. led 2018 9:37:20 Zbývá už jen dodat, že zahynuli v Kauničkách, tedy Kaunicovy koleje v Brně.
Ano, architekt Adolf Benš byl skutečně tchán pana Matyáše, ten dnes bydlí v jeho vile v Dejvicích. :)
Díky za kvíz, trochu mi to připomínalo písemku z F. L. Věka, kterou jsme psali na gymplu s obávaným , ale dost respektovaným profesorem, kterej měl ještě klasický gymnázium a dost dbal na detailní znalosti díla. Např. co znamená výrok "Neumřelať, ale spí", v podstatě musel člověk vědět, jakej kabát měl na sobě pátej pán při mši na tý a tý stránce (podobným způsobem i zkoušel), když to přeženu. Den předtim jsem přečet skoro 1000 stran - písemka byla z 1. a 2. dílu - tak jsem myslim dostal za 1, ale ve stressu byli i ty nejlepší studenti, a to já rozhodně nebyl. Příště se podívám na všech 30 dílů i po nocích, při kafi a cigaretách, a bude to lepší. Dal bych si 3 s vodřenejma ušima. To je tak, když to jeden fláká a neučí se.

Btw. podobnej kvíz byl kdysi i nějakejch fan stránkách Tlučhořovejch, tehdy jsem vůbec nevěděl nic, ale už roky dokola poslouchám "prvních" cca 700 dílů, tak bych si byl teď mnohem jistější.

Pro zajímavost tady:

http://old.radio.cz/cz/html/tlucsoutez.html
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od Hanele »

Lipinski píše: stř 27. pro 2017 19:22:06 V kvízu mám 11 a půl, plus nějaký částečný odpovědi (...) Jak dopadli ostatní?
Pane kolego, oceňuji Váš výkon! (y)
Já jsem jako vítězka kvízu měla myslím 19 nebo 20 bodů, ale přiznávám, že jsem si těsně před srazem dala ještě "oprašovací kolečko". Stejně jsem ovšem nestihla vidět všechny díly a i u těch, které jsem stihla, jsem neměla vše správně... :stud:
Ale zase jsem jako jediná věděla architekta Benše, protože se o tom pan Matyáš zmiňoval na besedě, kterou jsem s ním měli ;-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Výroční schůze fanklubu 2017 a zároveň vánoční sraz

Příspěvek od heinrich »

Lipinski píše: stř 27. pro 2017 19:22:06 V kvízu mám 11 a půl, plus nějaký částečný odpovědi
Jak dopadli ostatní?
Dopadl jsem ještě hůře, 10 a půl bodíku! :''-(
Spikings píše: pon 25. pro 2017 14:38:54 Ještě krátce ke kvízu - mně kvíz přišel relativně lehký, protože kdyby tam byly otázky jako „Jakou SPZ měl automobil … ve scéně … v epizodě …“ nebo „Kolik hodin ukazovaly hodiny na stěně ve scéně … v epizodě ….“, tak bych si ani neškrt.
Vy musíte být zemanolog tělem i duší! (y) Nejlepší výsledek v "live" vyplňování píší 19 až 20 bodů! :raport:
Ttttatata tabák dáš?
Odpovědět