Nejlepší česká žijící herečka

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od Lipinski »

Myslim, že tohle bude zajímavý téma.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od Lipinski »

U mě Jana Brejchová.

Strašně rád bych napsal i Jiřinu Bohdalovou, v šedesátejch letech měla skvělý role, jenže je jí nějak moc. Člověk má tendenci jí skoro nesnášet, ale musim říct, že jsem ve Varech dělal rozhovor se všema třema "holkama" ze Světáků najednou a J. Bohdalová byla snad nejlepší - pozorná, skoro až pokorná, měla obrovskej přehled, krásně při rozhovoru spolupracovala. J. Jirásková i I. Janžurová byly tak výborný a zapálený, ale nejvíc Bohdalka. Hrozně mě to překvapilo a bylo mi líto, že narozdíl od ostatních dvou dam, který snad nikdy neúčinkovaly v uřvanejch reklamách, viděj všichni J. Bohdalovou jako potrhlou bábu.

Ještě by se dalo založil téma nejlepší nebo nejkrásnější československá herečka, ale tam by bylo asi dvacet Slovenek na prvních místech. Valentová, Kocúriková, Hasprová, Vášáryová, Vášáryová, Turzonovová, Čunderlíková... I když vlastně - právě Jana Brejchová, Marta Vančurová nebo Marie Málková by tam byly taky.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od spravodajca »

U mňa Iva Janžurová a najmä Jana Hlaváčová .. to je úžasná herečka :)
Postavy Jany Brejchovej mi prišli nejaké utrápené...a to mi vadí..

Ak najkrásnejšia? Eva Vančurová, Ivona Krajčovičová, Jana Preissová... a k by sme dali aj už nebohé, tak Eva Jakoubková. Krásna žena..
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
FANYNKA AGENTA BLÁHY
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: úte 29. lis 2016 1:20:00
Bydliště: Jihlava

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od FANYNKA AGENTA BLÁHY »

Nejlepší snad Hanička Maciuchová a pokud by slo o nejhezčí tak nejprve zabehnu na slovensko já vždy obdivovala Z. STUDÉNKOVOU a taky BRIGITU HAUSNEROVOU!!
A v Češku O. SCHOBEROVÁ a L. BENEŠOVÁ :-o
Já jsem z Jihlavy, jestli to víte.... A byly jsme krajani se Standou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od Lipinski »

spravodajca píše:U mňa Iva Janžurová a najmä Jana Hlaváčová .. to je úžasná herečka :)
Postavy Jany Brejchovej mi prišli nejaké utrápené...a to mi vadí..

Ak najkrásnejšia? Eva Vančurová, Ivona Krajčovičová, Jana Preissová... a k by sme dali aj už nebohé, tak Eva Jakoubková. Krásna žena..
Nemyslíte Martu Vančurovou? Jinak jo, Eva Jakoubková byla krásná. Mám rád film Kam zmizel kurýr, i když je to prapodivný dílo, E. Jakoubková je tam dost výrazná.

U Jany Brejchový asi záleží na filmu, resp. na období, od 80. let ty role byly takový uzoufaný (V zámku a podzámčí, Citlivá místa), ale myslim, že na přelomu 60. a 70. let byla řek bych česká superstar. Zrovna teď jsem viděl Hodíme se k sobě, miláčku a tam Jana Brejchová úplně září.
A jako herečka třeba v Útěcích domů s Tomášem Holým je skvělá.

Ale jasně, je to vyrovnaný, Jana Preissová i Iva Janžurová jsou špičkový herečky, záleží na každým, jak moc ho ta která umělkyně uhranula.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od Lipinski »

FANYNKA AGENTA BLÁHY píše:Nejlepší snad Hanička Maciuchová a pokud by slo o nejhezčí tak nejprve zabehnu na slovensko já vždy obdivovala Z. STUDÉNKOVOU a taky BRIGITU HAUSNEROVOU!!
A v Češku O. SCHOBEROVÁ a L. BENEŠOVÁ :-o
To jo, Olga Schoberová byla vzhledově světová, škoda že herecky tak úplně nevynikla. Já mám rád starý ef jedničky a existuje třeba film z roku 1970 Formula 1: Nell'Inferno del Grand Prix, ve kterym třeba taky hraje, akorát to neni úplně povedený dílo, a to ani ty ostatní zahraniční filmy, v kterejch hrála. Velká škoda.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne stř 14. pro 2016 21:46:36, celkem upraveno 1 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od spravodajca »

Lipinski píše: Nemyslíte Martu Vančurovou? Jinak jo, Eva Jakoubková byla krásná. Mám rád film Kam zmizel kurýr, i když je to prapodivný dílo, E. Jakoubková je tam dost výrazná.

Ale jasně, je to vyrovnaný, Jana Preissová i Iva Janžurová jsou špičkový herečky, záleží na každým, jak moc ho ta která umělkyně uhranula.
Ano správne, je to Marta Vančurová.
S Janou Hlaváčovou mám takú spomienku.. Je z filmu Terezu bych kvůli žádné holce neopustil... Hlaváčová s temperamentom jej vlastným ich tam za čosi pucuje až jej zrak padol na tú smutnú šimpanzicu a bola hotová... výborná scénka..:)

Ivona Krajčovičová si zahrala Sverákovú partnerku vo filme Co je vám, doktore. Na strednej sme do nej boli platonicky zamilovaní... :)
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od Lipinski »

spravodajca píše:Ivona Krajčovičová si zahrala Sverákovú partnerku vo filme Co je vám, doktore. Na strednej sme do nej boli platonicky zamilovaní... :)
Nejen tam, taky ve filmu Jako jed. Obojí režíroval Vít Olmer. Oba filmy rezonujou s Kachyňovejma snímkama Dobré světlo a Kam, pánové, kam jdete? Poměrně úspěšnej muž řeší krizi středního věku. Zmiňoval jsem je i v sekci Filmy o dobe socializmu - nejde tam přímo o nějakou pilitickou angažovanost, ale určitej marasmus tam je.

A Ivona Krajčovičová taky patří k nejkrásnějším herečkám, to podepisuju. A byl do ní zamilovanej i Z. Svěrák během natáčení, bohužel ona do něho ne...
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od Lipinski »

spravodajca píše:S Janou Hlaváčovou mám takú spomienku.. Je z filmu Terezu bych kvůli žádné holce neopustil... Hlaváčová s temperamentom jej vlastným ich tam za čosi pucuje až jej zrak padol na tú smutnú šimpanzicu a bola hotová... výborná scénka..:)
Já ji mám rád v Kam čert nemůže, tam má taky temperamentu přehršel.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od spravodajca »

Zo slovenských herečiek, ktoré patrili v 80.rokoch k tomu šarmantnému na plátne patrila aj Táňa Kulíšková (v Láska z pasáže je veľmi atraktívna) alebo napr. Ľubica Mruškovičová neskoršia Pašeková (manželka Dušana Pašeka) (vid napr. Dlouhá míle). Ako herečka však patrila skôr k priemeru, tak veľa príležitostí nedostala.

Ale aby som nezabudol, k výborným herečkám radím aj Jaroslavu Obermaierovú. ktorá patrí k tým hercom, čo dokážu zahrať ako komediálne úlohy, tak aj tie vážnejšie. Obľúbil som si aj Danielu Kolářovú, partnerku Jaromíra Hanzlíká v niekoľkých televíznych snímkach.

Atraktívne a výborné herečky boli aj Ivana Chýlková a Jana Šulcová. Prvá skôr divoška, druhá elegantná.
A samozrejme Libuše Šafránková.... :)
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od Fredy »

Pro mě např.Iva Janžurová (Pane,vy jste vdova,Marečku,podejte mi...,Arabela,Zítra to roztočíme a další) :)
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od Lipinski »

Fredy píše:Pro mě např.Iva Janžurová (Pane,vy jste vdova,Marečku,podejte mi...,Arabela,Zítra to roztočíme a další) :)
Tak vona i Stella nebyla marná - slepicím dala, lidi do bažin zavedla, já myslim taky dobrý!
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Fredy
kapitán
Příspěvky: 366
Registrován: stř 06. črc 2011 19:39:33
Bydliště: Kiliánka (před požárem)

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od Fredy »

Jo,jo.Copak moje Bertička,na tu já vzpomínám jedině v dobrém...... :''-(
"Každou chvíli se na mýtině objeví světlo,vyjdete ven a půjdete rovnou za světlem,až uvidíte strejčka....."
Uživatelský avatar
hrabě Kaunitz
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. pro 2016 20:45:27

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od hrabě Kaunitz »

Dle mého názoru nej.české žijící herečky jsou Jana Štěpánková,Hana Maciuchová(Inge) ;-),Jaroslava Obermaierová,Janžurka,a...a samozřejmě Ivana Andrlová (y)
Víte co je to halbmensch?
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Nejlepší česká žijící herečka

Příspěvek od spravodajca »

Práve u nás ide "Eva tropí hlouposti". a herečku, ktorá hrá Elišku Záhorskú, by som s určitosťou zaradil k tým najšarmantnejším (najkrásnejším). jej meno je Jiřina Sedláčková. @}--- :)
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Odpovědět