Seriál Velitel 1981

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Anglie »

geza píše: ned 01. bře 2020 22:35:48 Takže co má Česká televize ještě v trezoru (kromě stovek inscenací)? Dlouhou bílou stopu a Matku?
Co vlastně zbylo z Matky? Jednotlivé scény?
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od geza »

To netuším. Na ČSFD se nikdo nezmiňuje, že by to mělo být zničené. Ztracená by měla být Ctná paní Lucie od režiséra Tučka. Ten má vůbec smůlu, kromě Dlouhé bílé stopy od něj ještě existuje nereprízovaný Muž, který nesmí zemřít.

Dále jsem ještě narazil na Poručíka Petra.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od malej Míra »

Myslel jsem si, že se k tomuto "dadaistickému" seriálu z vojensko-komunistického prostředí už nebudu vracet. Svoje jsem k tomu napsal na začátku reprízy, ze studijních důvodů a ze zvědavosti jsem seriál "dojel až do cíle", ale nic nového jsem v něm už neobjevil a názor jsem tudíž nezměnil. Krom pozoruhodných autentických scén z vojenských cvičení a ojedinělých ukázek mistrovského herectví, třeba takový Vinklář asi nadchne vždycky, opravdu není co zmínit.
Dnes jsem ale narazil na článek o zapomenuté zpěvačce Janě Robbové a vzpomněl jsem si na záběr koncert v rámci spartakiády 1980, díl 4. minuta přibližně 56:20 a napadlo mě, že by to mohla být ona. Na CSFD.CZ jsem to nenašel, tak jsem i napsal autorovi jejího životopisu tamtéž, aby to ověřil. :)
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Hanele »

malej Míra píše: pon 06. dub 2020 15:01:00 Dnes jsem ale narazil na článek o zapomenuté zpěvačce Janě Robbové (...) a napadlo mě, že by to mohla být ona. Na CSFD.CZ jsem to nenašel, tak jsem i napsal autorovi jejího životopisu tamtéž, aby to ověřil. :)
To je stoprocentně ona :best:
Byla naprosto specifická - malé až dětské postavy (měřila asi jen 156 cm), ale měla nezdolnou energii a nenapodobitelný projev. Jo, a další spojitost s filmem - nazpívala píseň do filmů Holky z porcelánu a Co je doma, to se počítá, pánové... ;-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
Uživatelský avatar
Hanele
pokladník fanklubu
Příspěvky: 1142
Registrován: sob 19. úno 2011 17:01:33
Bydliště: Třeboň

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Hanele »

malej Míra píše: pon 06. dub 2020 15:01:00 Dnes jsem ale narazil na článek o zapomenuté zpěvačce Janě Robbové (...) a napadlo mě, že by to mohla být ona. Na CSFD.CZ jsem to nenašel, tak jsem i napsal autorovi jejího životopisu tamtéž, aby to ověřil. :)
To je stoprocentně ona :best:
Byla naprosto specifická - malé až dětské postavy (měřila asi jen 156 cm), ale měla nezdolnou energii a nenapodobitelný projev. Jo, a další spojitost s filmem - nazpívala píseň do filmů Holky z porcelánu a Co je doma, to se počítá, pánové... ;-)
"Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind."
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od pplk Žitný »

Myslím, že se objevila i v seriálu Malý pitaval z velkého města v díle "Jupiter", v roli servírky. Měla by být uvedena iv závěrečných titulcích.
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2104
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Lipinski »

No, Jana Robbová je docela dost k vidění a slyšení na různejch záznamech pořadů divadla Semafor. Myslim, že už za éry J. Grossmana a pak za Nárožnýho a Soboty. Přišlo mi vždycky, že hned za Miluškou Voborníkovou byly nejvíc vidět právě Jana Robbová a Zuzana Burianová.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 269
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Seriál Velitel 1981

Příspěvek od Antonín Drábek »

Jana Robbova... no jasne, song Ja rada spim, dokonce ho mam stazenej ve Spotify :dance: Ten song se objevil ve filmu Maly velky hokejista, zaznel tam na treninku zaku Zlina, pardon - Gottwaldova. Tu scenu si dobre pamatuju, Budulinek nepodcenil strecink a pak rozhodl finale s Pardubicema :victory:
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Odpovědět