Agenti rozvědky

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od nalim159 »

Ano, Epocha...

Kované znalce tématu nemusím jistě upozorňovat na chyby, kterých se Epocha často dopouští (když ne chyby, tak je to tak zjednodušující, že z toho vyjde často úplná blbost). Na druhou stranu se těžko popisuje životní příběh např. plk. Moravce na dvě A4...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:...se těžko popisuje životní příběh např. plk. Moravce na dvě A4...
Moravcovi tady věnovali 4 velké strany. Já tenhle počin hodnotím kladně, protože ne každého baví číst rozsáhlá literární díla na toto téme, anebo na to prostě není čas. Tady si člověk alespoň udělá nějaký základní přehled. ;) :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
nalim159
major
Příspěvky: 1318
Registrován: úte 10. čer 2008 13:07:55
Bydliště: Kysucké Nové Mesto

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od nalim159 »

No já Epochu nekritizuji, taky jsem si to koupil a taky jsem si to přečetl. Jen jsem chtěl upozornit na to, že prostě článek v časopise se nemůže vyrovnat seriózně napsané knize. Navíc Epocha není zrovna historicky objektivní a korektní. Komerční časopis sleduje trochu jiné cíle než třeba sborník Historického ústavu, že...
Ale, čože...? Na návštěve?!
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od malej Míra »

nalim159 píše:Navíc Epocha není zrovna historicky objektivní a korektní. Komerční časopis sleduje trochu jiné cíle než třeba sborník Historického ústavu, že...
Obávám se, že objektivní zhodnocení událostí 20. století bude možné až s velikým odstupem času. Asi se shodneme, že "Epocha" je někde mezi sborníkem Historického ústavu a komiksem (to považuji za dva protipóly :D ). Snad blíž k tomu sborníku... :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
plk.Žitný
Ideolog
Příspěvky: 1723
Registrován: sob 16. srp 2008 22:37:36
Bydliště: nehledejte mě... Nemám jméno ani adresu.

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od plk.Žitný »

Zdravím. Dopuručuji si přečíst též knihu : špion vypovídá, která před lety vyšla.. Pokud ji ještě seženete..Docela zajímavé čtení. S humorem o STB..
Chtějí stranu zbavit všech mocenských opor a narušovat naše spojenectví se Sovětským svazem..
marek65
čekatel SNB
Příspěvky: 3
Registrován: stř 10. zář 2008 10:46:14

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od marek65 »

Zdravím,
som tu nový, ale pamätáte ešte na agenta" Detjen Achim"? Je s podobného seriálu natočeného v NDR.
Das Unsichtbare Visier 1974 / Neviditelné hledí, Neniditeľný priezor /
Práve som našiel na nete TVRip z tohoto seriálu, a je to super, len škoda ,že nie je k tomu CZdabing.
Pamätám si ešte , že tak trochu konkuroval Majorovi Zemanovi.Pamätáte na to niekto????
Uživatelský avatar
kapitán Hejduk
strážmistr
Příspěvky: 55
Registrován: pon 02. čer 2008 9:55:23
Bydliště: Hradec K.

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od kapitán Hejduk »

marek65 píše:Das Unsichtbare Visier
Na starém fóru o něm už padlo pár příspěvků. Mně se taky líbil. Bližší informace viz http://www.duv-fanclub.de . Můžu se zeptat, kde jsi ho stáhnul ?
Kompjůtry nikdy nelžou, s tím se smiřte, soudruhu !
marek65
čekatel SNB
Příspěvky: 3
Registrován: stř 10. zář 2008 10:46:14

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od marek65 »

kapitán Hejduk píše:
marek65 píše:Das Unsichtbare Visier
Na starém fóru o něm už padlo pár příspěvků. Mně se taky líbil. Bližší informace viz http://www.duv-fanclub.de . Můžu se zeptat, kde jsi ho stáhnul ?
Dík za typ, ale moja nemčina nie je taká dokonalá aby som s niekym diskutoval, myslel som ,že tu o niečom pokecáme. Pošli mi adresu kde Ti môžem zaslať linky na Rapidshare.
Jednotlivé TVripy sú po cca 600-700 MB, alebo ak máš prístup na www.warforum.cz, tak tam som ich uložil tiež
Jing
čekatel SNB
Příspěvky: 9
Registrován: úte 15. črc 2008 20:15:21

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od Jing »

Veľmi zaujímavé sú aj TV špionážne seriály BBC natočené podľa románov le Carrého. Mám Tinker,tailor, soldier, spy, Perfect spy a Smaileho ľudia.

CZ alebo SK titulky tiež bohužiaľ neexistujú...
xvladv
poručík
Příspěvky: 119
Registrován: pon 18. říj 2010 10:31:54
Bydliště: Plzeňsko

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od xvladv »

Každý stát má rozvědku a své agenty kryje a chrání,ten kdo tvrdí, že nemá žádného agenta lže.A nikdo nezveřejní jména,jako u nás. :)
Přeneste palbu na mě.
Uživatelský avatar
děda Dejmek
kapitán
Příspěvky: 463
Registrován: pát 06. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Roztoky

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od děda Dejmek »

Když sem tohle čet, málem sem omdlel...Washington - Americká vláda poprvé zveřejnila celkové údaje o financování tajných složek. Za uplynulé fiskální období, které skončilo v září 2010, USA utratily za špionáž 80 miliard dolarů (1,42 bilionu korun), informuje v pátek server The Washington Post...(za takovouhle sumu si představuju, že chtěli vyměnit Hradce :) )
Zajímalo by mě, kolik je to u nás, určitě to nebude zanedbatelná částka.
starej hastrman, pánové, Vltavou křtěnej a vodkojenej...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2069
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Agenti rozvědky

Příspěvek od Lipinski »

Docela zajímavý může bejt tohle - Československo ve zvláštních službách:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1052 ... bach/dily/

Už to bohužel neni k přehrání, ale dá se to stáhnout z ulozto.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět