Sovětské filmy

Co se nikam nevešlo, ale nejsou to nesmysly
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2098
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od Lipinski »

Jo, já myslim, že podobnou propagandu asi maj, nebo měli v každý armádě (viz muj postřeh o Švejkovi) a hollywoodský studia se jí taky vůbec nebojej, kolikrát je tam pravdivej základ a tisíc nesmyslů, aby to vyznělo v něčí prospěch a tak.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2098
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od Lipinski »

Rozkoukal jsem seriál Trockij, je to na yt, v hlavní roli výbornej Konstatntin Chabenskij. Je to docela zajímavý, hodně mi to připomíná seriály typu Verdi, co dávali, když jsem byl malej. Hodně se tam mluví, hádá se, pobejvá v luxusních podnikách, samý šperky, široký vázanky, hole a sem tam nějaká akce (ve Verdim to byly opery, tady sou to revoluční pokusy).
Je to teda retrospektivní, je v Mexiku a vzpomíná, dost se tam ty časový linie střídaj a asi je to i dost subjektivní. Ovšem dynamický a zajímavý to přese všechno je.

A s tim sem našel i seriál Brežněv, ale jen první díl, kterej je podle mě výbornej. Je to taky retrospektivní, LIB je úplně hotovej, na pokraji konce - 1982, skvěle zahranej.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od spravodajca »

Velvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku občas linkuje staršie sovietske filmy. Nedávno dali link na film Veliteľ šťastnej šťuky. Ide o film o veliteľovi sovietskej ponorky. Stredná generácia, ktorá ešte pamätá minulý režim, počas ktorého chodila na základnú prípadne aj strednú školu, ten fillm isto pamätá. Určite naň boli v kine.

Nedávno ale linkovali tento film, mne celkom neznámy.

Sovietsky farebný umelecký film - tragikomédia, ktorú natočil vo filmovom ateliéri Lenfilm režisér Vladimir Motyľ v roku 1967. Príhoda je z čias Veľkej vlasteneckej vojny. Ide o príbeh láskt inteligentného mládenca, gardového vojaka Žeňu Kolyškina a spojárky Ženečky Zemlanikinoj.

https://www.youtube.com/watch?v=Dn3Hudq ... e=youtu.be
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Jinak postava kapitána je inspirovaná postavou kapitána Marineska... Obří německou lodí, kterou na konci kapitán potopí je míněn parník MV Wilhelm Gustloff, který potopil kapitán Marinesko ponorkou S-13 (a nikoliv tedy ponorkou třídy ŠČ, která se objevuje ve filmu)...

Potopení parníku MV Wilhelm Gustloff drží smutný rekord v počtu obětí potopení lodi... Po několika výzkumech se počet obětí ustálil na 10 582 obětech...

Z toho:
8956 válečných uprchlíků
173 členů posádky
918 vojáků 2. Unterseeboot-Lehrdivision
373 vojenských pomocnic
162 zraněných vojáků

Koho ale více zajímá osud této lodí tak raději doporučuji německý film Zkáza lodi Gustloff z roku 2008...
A kdo by měl zájem o příběh kapitána Marineska zpracovaný trochu jinak a nověji, tak potom doporučuji ruský film První po Bohu z roku 2005...

:)
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2098
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od Lipinski »

Na to se kouknu, díky.

Ad Brežněv - já bych to chtěl vidět hlavně kvůli tý jeho dcěři, ale teď sem objevil na youtube seriál Galina, kterej je přímo o ní, ale je to slabý, levný, vyloženě nevyužitej potenciál.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od spravodajca »

V Rusku chystajü film o Lýdii Litvjak, Šlo o sovietsku stíhaciu pilotku - hrdinku Sovietskeho zväzu, ktorá zahynula v roku 1943 (myslím).
Som zvedavý, no mám obávy. Bojevé scény asi budú prepracované kvalitne, no aký bude scenár. či dialógy..


https://www.youtube.com/watch?v=IwAnJ5H ... i06OwQFQWQ
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2098
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od Lipinski »

Úplně to sem nepatří, je to film o éře SSSR od Agnieszky Holland s názvem Pan Jones a jde tam o hladomor na Ukrajině, resp. pátrání mladýho britskýho novináře po příčině ekonomickýho růstu SSSR a nemilýho zjištění, jak Stalin získává peníze na industrializaci a modernizaci země.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne pát 25. zář 2020 17:25:15, celkem upraveno 2 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Drábek
major
Příspěvky: 511
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od Drábek »

Legenda jménem T-34 (r.2018),....a jitra jsou zde tichá (r.2015) Za mě moc dobré filmy.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Drábek píše: čtv 24. zář 2020 20:45:21 ...a jitra jsou zde tichá (r.2015)
Přiznám se, že mě se více líbila verze z roku 1972... Asi jsem příliš konzervativní, ale málokterý remake se mi líbí více jak původní verze....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od spravodajca »

Aj ja mám radeš to staré spracovanie A rána sú tu tiché. A do herečky Irini Ševčukovej, ktorá hrala Ritu Osjaninovú som bol ako malý chlapec prudko zamilovaný . Ťažko som niesol, keď vo filme zomrela.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Drábek
major
Příspěvky: 511
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od Drábek »

spravodajca píše: pon 28. zář 2020 14:02:33 Aj ja mám radeš to staré spracovanie A rána sú tu tiché. A do herečky Irini Ševčukovej, ktorá hrala Ritu Osjaninovú som bol ako malý chlapec prudko zamilovaný . Ťažko som niesol, keď vo filme zomrela.
To já jsem se jako malý kluk zamiloval do Lidky ze seriálu Čtyři z tanku a pes kterou hrála herečka Pola Raksa.
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od pplk Žitný »

Pola Raksa nehrála Lidku, (tu hrála Malgorzata Niemirska) ale "Marusju".
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Drábek
major
Příspěvky: 511
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od Drábek »

pplk Žitný píše: úte 29. zář 2020 13:35:09 Pola Raksa nehrála Lidku, (tu hrála Malgorzata Niemirska) ale "Marusju".
Aha. Nebyl jsem si jistý s tou Lidkou,a jak je vidět poprávu.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od Aaron Goldstein »

spravodajca píše: pon 28. zář 2020 14:02:33 Aj ja mám radeš to staré spracovanie A rána sú tu tiché.
Až teď jsem zjistil, že to staré zpracování bylo dokonce v nominaci na Oskara jako zahraniční film....
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Sovětské filmy

Příspěvek od spravodajca »

Zachytil som, vraj sa Irina Ševčuková vyjadrila, že si nové filmové spracovanie A rána sú tu tíché nepozrie. Inak, Irina hrala napr. aj vo veľmi známom Biely Bim čierne ucho.
A zahrala si aj v slovenskom/československom Choď a nelúč sa o slovenskom pilotovi Ľudovítovi Kukorellim.
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Odpovědět