Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 279
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Antonín Drábek »

Pulnocni kolona. Naprosto, ale naprosto bizarni uvod. Videl jsem nekolikrat, ale mozna mi vzdy unikla prvni minuta. Hapkovo chytlava a romanticka muzika a do ni zabery monstrozniho vojenskyho cviceni kdesi na Doupove nebo v Brdech. Asi, to neni dulezity. Nejspis katuse, ohnivy vybuchy, stihacky, vrtulniky, brodici se tanky, stavba pontonoveho mostu, megavysadek parasutistu... :-o
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Spikings »

Průjezd kolony ve 24:00, program dle uvážení velitele vozu :)

Mně to zas tak hrozné nepřijde (nicméně se mnou asi málokdo bude souhlasit). Co dělá voják, když má nečekané volno. A úvodní písnička "Jak se tak toulám světem" se mi osobně docela líbí.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
spravodajca
kapitán
Příspěvky: 336
Registrován: čtv 29. zář 2016 12:04:20

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od spravodajca »

Pulnoční kolona.

Záver filmu je pôsobivý. A zapösobil na mňa už keď som to videl v 80.rokoch prvý krát .
Dejte už proboha pokoj s tím třídním bojem..
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 279
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Antonín Drábek »

Ta pisnicka mi tam nesedne z principu. Cviceni zapadniho okruhu (mozna bych rekl v Ralsku podle letistni drahy) a do toho pisnicka takovej sladak.
A jak se tak toulam svetem povazuju od soudruhu za uplne nehorazny, protoze se nikdo z Ceskoslovenska svetem toulat nemohl. Stat zadratovanej a pod proudem, vojaci na hranicich strileli vlastni lidi. Takze typicka masirka ty doby. Pisnicka je to ovsem hezka a chytlava, to zase jo.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Spikings »

Však mi také šlo o filmařskou povedenost, politiku jsem neřešil. Politika, to je tanec mezi vejci, kdy nevíš, jak a kam šlápnout :)

Jak se tak toulám světem, jako klaun s parapletem... :)
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od heinrich »

Průjezd kolony ve "24:00h", jsem sledoval při natáčení tohoto filmu z okna. V té době tam bydlel i mjr. Hradec, kousek od jeho vchodu, bylo to parkoviště, kde čekal Hanzlík. Za pár let to bude 50 let starý film.
Ttttatata tabák dáš?
Drábek
major
Příspěvky: 531
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Drábek »

Rozsudek 6ti dílný seriál z roku 1970.V hlavní roli Václav Voska.Televizním seriál o ztrátě paměti způsobené dramatickými událostmi na sklonku druhé světové války. V sanatoriu doktora Nowaka žije od konce války jakýsi Erich, jenž si nepamatuje události, které předcházely jeho zranění…
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2121
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Rozsudek jsem viděl, ale je to už dýl, musel jsem si to oživit aspoň fotkama na csfd. Docela se mi to líbilo, i když mi to přišlo takový mdlý. Víc mě bavil film s podobným námětem - Dům ztracených duší z r. 1967.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Drábek
major
Příspěvky: 531
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Drábek »

Lipinski píše: sob 19. zář 2020 16:32:40 Rozsudek jsem viděl, ale je to už dýl, musel jsem si to oživit aspoň fotkama na csfd. Docela se mi to líbilo, i když mi to přišlo takový mdlý. Víc mě bavil film s podobným námětem - Dům ztracených duší z r. 1967.
Mě se Rozsudek líbil.Byla tam akce,napětí.Naopak Dům ztracených duší mi připadal moc rozvláčný a úplně bez akce.Ale každému se líbí něco jiného.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2121
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Drábek píše: sob 19. zář 2020 19:15:56Mě se Rozsudek líbil.Byla tam akce,napětí.Naopak Dům ztracených duší mi připadal moc rozvláčný a úplně bez akce.Ale každému se líbí něco jiného.
Právě. Mně se i někdy stane, že se mi něco líbí míň a po druhým zkouknutí změnim názor.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od heinrich »

Drábek píše: čtv 17. zář 2020 14:56:02 Rozsudek 6ti dílný seriál z roku 1970.V hlavní roli Václav Voska.Televizním seriál o ztrátě paměti způsobené dramatickými událostmi na sklonku druhé světové války. V sanatoriu doktora Nowaka žije od konce války jakýsi Erich, jenž si nepamatuje události, které předcházely jeho zranění…
Kapitán Zeman v akci - J.Satoranský
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od heinrich »

Lipinski píše: sob 19. zář 2020 16:32:40 Rozsudek jsem viděl, ale je to už dýl, musel jsem si to oživit aspoň fotkama na csfd. Docela se mi to líbilo, i když mi to přišlo takový mdlý. Víc mě bavil film s podobným námětem - Dům ztracených duší z r. 1967.
Rozsudek šel před 2 týdny na ČT3.
Ttttatata tabák dáš?
Drábek
major
Příspěvky: 531
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Drábek »

heinrich píše: ned 20. zář 2020 9:43:18
Lipinski píše: sob 19. zář 2020 16:32:40 Rozsudek jsem viděl, ale je to už dýl, musel jsem si to oživit aspoň fotkama na csfd. Docela se mi to líbilo, i když mi to přišlo takový mdlý. Víc mě bavil film s podobným námětem - Dům ztracených duší z r. 1967.
Rozsudek šel před 2 týdny na ČT3.
Poprvé jsem viděl seriál Rozsudek minulý rok na ČT1.Je zajímavé,že některé seriály opakují stále dokola viz.JOJ Family,a některé prakticky vůbec.
Drábek
major
Příspěvky: 531
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Drábek »

Stopy zločinu.Dochovaly se bohužel jen 4díly.Recept na rozloučenou,Pátek, čas motýlů,Velká rána a Alibi jako řemen.Zbývající 4díly se ztratily a jsou už k nesehnání.Případ pobožné mumie,Otmar čeká spojku,Rezident s flétnou a Jak zemřela Tereza.
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od pplk Žitný »

Co se týče zmiňovaných "údajně" nesehnatelných dílů cyklu "Stopy zločinu" (Případ pobožné mumie, Otmar čeká spojku, Rezident s flétnou a Jak zemřela Tereza) tak nevím jaká situace v ČT panuje dnes, ale asi před patnácti roky se kámoš (šílený fanda do těchto věcí) dotazoval v ČT proč se tyto díly (na rozdíl od zbývajících) nevysílají v TV a bylo mu odpovězeno něco v tom smyslu, že ČT nebude propagovat práci a způsoby bývalé StB coby zločinecké organizace. Z tohoto důvodu to údajmě nevysílali, nevysílají a vysílat asi ani nebudou Proto uvedené díly nemusí být nutně ztraceny. Totéž se za bývalého režimu tvrdilo o seriálu "Záhada hlavolamu" z roku 1969 a dokonce se to po převratu tvrdilo o seriálu "Rodáci", který nakonec odvysílala TV Barrandov na jaře 2011. Možná by to byla šance pro stanici JOJ Family. Pokud by se odpovědní programoví pracovníci nasměrovali správným směrem... :)
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Odpovědět