Případ mrtvých spolužáků

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 276
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Případ mrtvých spolužáků

Příspěvek od Antonín Drábek »

Pratele, doslo mi vcera, ze ani po petadvacatem shlednuti filmu mi nektere veci nejsou jasne. Predevsim role Landkamera (Cupak).
Napsal Cermakovi vyhruzny dopis ve smyslu Mlc a nic se ti nestane. Pak ho zabil. Pozdeji zabil Polanovou. Otazka - proc to delal? V popisu filmu je, ze ho vydiral Smid. Ale co na nej Smid mel? Nemohl by spis Landkamer vydirat Smida?
Moje snad jediny vysvetleni - Landkamer chodil s Polanovou. Ta videla, ze roztrhane udani Smid vyndal z kose. Smid tedy mohl predpokladat, ze to rekla Landkamerovi. A jeho chyba by tedy byla, ze to nenahlasil (kryl zlocin). Bylo to tak?
Porad mi v tom prijde prostor na mnoho domnenek a spekulaci.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Případ mrtvých spolužáků

Příspěvek od Lipinski »

Asi jo. A Šmíd s nim byl v kontaktu a třeba mu moh slibovat nebo dávat peníze a tak. Jako podporu a odměnu. Ale moudrej z toho taky nejsem.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 276
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Případ mrtvých spolužáků

Příspěvek od Antonín Drábek »

Nekde ho stahnu a pak s tuzkou a papirem detailne projedu, treba tam je nekde skryta nenapadna veta.
Na nadrazi u piva Cermak rika byli jsme tri. Myslel jako tri grazlikove? Ze dejme tomu vymysleli to udani? Jeden je za kopeckama (Smid), a druhej ze me ma strach (Landkamer). Ale ja mu odpustil... Taky nechapu. Co odpustil? Ze by snad Cermaka ti dva to udani donutili napsat?
Smid snad mohl Landkamera vydirat proto, ze v tom jeli spolu. Zdanlive byli ve stejny pozici, ale Smid mohl Landkamera anonymne udat a ten by mel problemy. Zatimco Landkamer by Smida taky mohl udat, jenze Smid byl v Nemecku a tam na nej nikdo nemohl.
Snad tomu jednou prijdu na kloub >:(
Mam rad ty detektivky, co konci tradicni scenkou. Cvakne tlacitko na magnetaku a dotycnej vsechno vyklopi. Tady by se to hodilo, myslim, ze spekulujici nejsem jen ja.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Případ mrtvých spolužáků

Příspěvek od Lipinski »

Asi Landkamer věděl, že Šmíd to jeho roztrhaný udání vytáh z koše.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Odpovědět