Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Antonín Drábek píše: úte 20. dub 2021 21:24:15No a archivarka Stanislava Bartosova... ta kdyby mi prinesla prihlasku z Ministerstva vnitra jako Zemanovi, taky bych podepsal. Moc hezka zenska @}--- V Dome ztracenych dusi jako ve Hre bez pravidel, tam dispecerka taxisluzby.
A přítelkyně pana Matyáše taky v tom filmu. Nádherná ženská, krásná barva hlasu.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od tajemník Šanda »

Právě jsem se podíval na film Akce Býčí oko (1976). Sice jde o normalizační snímek, který spíše očerňuje naše vojáky na Západě, ovšem několik výrazných bodů má. Třeba kde jinde lze vidět pana Rudolfa Jelínka, coby příslušníka čs. jednotek Commandos ve Velké Británii? Jistě, třeba v Atentátu. Ale tam mu jistě nevelel Bláha...
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Když jsme u těch našich vojáků v "zahraničních službách" tak bych rád připomněl dva kousky...

Černý prapor z roku 1958 s (mj) Františkem Peterkou a Jaroslavem Marešem...
čp.jpg

... a Oáza z roku 1972 s (mj) Radoslavem Brzobohatým, Štefanem Kvietikem, Rudolfem Hrušínským, a dalšími...
oa.jpg
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Aaron Goldstein »

... a také jsem narazil na docela raritu... Miroslav Macháček, Pavel Landovský a další čeští herci si zahráli americké vojáky v Pacifiku... Snímek je z roku 1967 a jmenuje se Piknik...
pik.jpg
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Na Piknik jsem se dost těšil, protože mi v hlavě utkvěl kus, co jsem zahlíd někdy v 90. letech pozdě v noci na ČT2, ale nakonec mě to bohužel zklamalo. Skvělý obsazení, kamera, ale realizace taková křečovitá a nevěrohodná.

Oáza je naproti tomu mnohem lepší, i když víc než na film vždycky myslim na to, co vyprávěl R. Brzobohatý o podmínkách, který při natáčení v SSSR tvůrci měli. R. Hrušínský se málem zbláznil a za kritiku poměrů si vykoledoval několikaletej zákaz.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Aaron Goldstein »

A je také zajímavé ukončení postavy Kaisera (Jiří Krampol)... Dle jeho vyjádření měl silnou dějovou linku, ale cenzura se rozhodla jeho postavu "vystřihnout" a je zabit hned v prvních minutách filmu... Přesto zůstal v titulcích...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
průvodce
strážmistr
Příspěvky: 56
Registrován: pon 22. črc 2019 16:10:28
Bydliště: Litomyšl

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od průvodce »

Dnes ve 22:10 na ČT1 detektivka Čas pracuje pro vraha, vraždu vyšetřuje plk.Žitný - zde kpt.Marha a v díle hraje plejáda našich herců

https://www.csfd.cz/film/4102-cas-pracu ... a/prehled/
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Drábek »

průvodce píše: ned 20. čer 2021 10:44:54 Dnes ve 22:10 na ČT1 detektivka Čas pracuje pro vraha, vraždu vyšetřuje plk.Žitný - zde kpt.Marha a v díle hraje plejáda našich herců

https://www.csfd.cz/film/4102-cas-pracu ... a/prehled/
Filmové zpracování detektivky Václava Erbena Efektivně mrtvá žena.A vůbec proto nerozumím,proč vraždu vyšetřuje kpt.Marha a ne kpt.Michal Exner :( .
Uživatelský avatar
Přemek77
poručík
Příspěvky: 101
Registrován: čtv 30. dub 2009 19:14:35

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Přemek77 »

ČT3 jako poctu 60letému brněnskému TV studiu odvysílalo dvoudílnou inscenaci Hnízdo (1972). Je to zcela nekoukatelné, ale hlavní roli tam hraje Renáta Doleželová.
https://www.csfd.cz/film/677672-hnizdo/recenze/
https://www.ceskatelevize.cz/porady/142 ... jkovskeho/
https://www.ceskatelevize.cz/porady/142 ... va-nedele/
"Ve vlastních názorech se shodnu s každým." (Ivan Kraus)
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Lipinski »

Drábek píše: ned 20. čer 2021 17:59:40Filmové zpracování detektivky Václava Erbena Efektivně mrtvá žena.A vůbec proto nerozumím,proč vraždu vyšetřuje kpt.Marha a ne kpt.Michal Exner
Asi to neměl bejt bonviván, ale dávat příklad divákům, že má problémy v jinak uspořádanym osobnim životě - jako každej z nás.

Tady je anotace z Filmovýho přehledu:

Román spisovatele Václava Erbena Efektivně mrtvá žena (1970) poskytl námět detektivnímu dramatu, které v roce 1979 realizoval režisér Jiří Hanibal. V jeho filmografii představuje žánr krimi neobvyklé vybočení, film Čas pracuje pro vraha však na řemeslně standardní úrovni naplňuje dobovou představu divácky atraktivní detektivky. Protagonistou filmového vyprávění ovšem není – tak jako v knižní předloze – Erbenův nejoblíbenější hrdina, elegantní, sukničkářský kapitán Michal Exner. Ve filmu se hrdina jmenuje Jindřich Marha, je ženatý a podobně jako v knížce pátrá po vrahovi zdánlivě bezúhonné mladé ženy, Věry Šimandlové. Z likvidace pracovnice velké tiskové agentury jsou kromě jejího manžela podezřelí i někteří Věřini kolegové. Marhu se neznámý útočník pokouší vyřadit ze hry, neúnavný kriminalista však díky kolegům ve vyšetřování pokračuje i z nemocničního lůžka. Nakonec se ukazuje, že Věra byla vyděračkou zapletenou do protistátního komplotu, jehož cílem byla emigrace skupiny vědců do kapitalistické ciziny… Ve filmu, který v rámci sedmdesátých let spojuje klasické detektivní pátrání s tendenční politickou zápletkou kolem „úniku mozků na Západ“, hlavní roli ztvárnil František Němec. Ten byl v sedmdesátých a osmdesátých letech populárním představitelem ochránců československé oficiální spravedlnosti s lidskou tváří. Kapitán Marha tak vedle pracovních povinností viditelně žije i soukromým životem: nejenže bojuje se závislostí na cigaretách, ale jeho problémy s manželkou Evou v jednom okamžiku vytěsňují na okraj i vyšetřování zločinu (aby ovšem nakonec vyzněly do ztracena). Také další party v Čase pro vraha připadly atraktivním hereckým představitelům: podezřelé redaktory tiskové agentury připomínající ČTK, Remeše a Pernatu, si zahráli Luděk Munzar a Eduard Cupák. Role Věřina manžela-instalatéra se ujal výrazný Josef Somr.

https://www.filmovyprehled.cz/cs/film/3 ... -pro-vraha
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 278
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Antonín Drábek »

Trochu mi v Casu pro vraha drhne situace v archivu. Remes tam rozlije benzin, pritom na Marhovi, ktereho se chce zbavit, necha doslova nit suchou. Jak nejakej cicmunda :-P
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
pplk Žitný
poručík
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 29. kvě 2008 14:22:08

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od pplk Žitný »

Od 30. srpna běží vždy v pracovní dny v podvečer na ČT3 česko-polský seriál z roku 1972 "Duhový luk".
Kdo ví, jak by to se mnou dopadlo, kdyby nebyli přišli...
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Děkuji za avízo náčelníku.... Jsem rád, že vyhrabali další poklad, který už se zdál být navždy ztracen... (y)
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Alvi »

Přemek77 píše: úte 29. čer 2021 22:16:51 ČT3 jako poctu 60letému brněnskému TV studiu odvysílalo dvoudílnou inscenaci Hnízdo (1972). Je to zcela nekoukatelné, ale hlavní roli tam hraje Renáta Doleželová.
https://www.csfd.cz/film/677672-hnizdo/recenze/
https://www.ceskatelevize.cz/porady/142 ... jkovskeho/
https://www.ceskatelevize.cz/porady/142 ... va-nedele/

Váš příspěvek mě připomněl, že jsem zde psal "typ" na zdařilou inscenaci "Cesta na Borneo" v hlavní roli s Martou Vančurovou, kde má také výborný dialog, troufám se říct herecký koncert, s paní Blankou Bohdanovou (Kde Blanka Bohdanová je v roli její matky a silně to připomíná vztah matky a dcery , který je ztvárněný ve filmu "Ženy v pokušení" role Vilmy - Eliška Balzerová. Doporučuji.

Můžete prosím někdo dát sem nějaké typy na další inscenace. Děkuji!!!!
Uživatelský avatar
Bína
kapitán
Příspěvky: 381
Registrován: stř 10. zář 2008 16:03:38
Bydliště: asi někde v Holešovicích

Re: Polozapomenuté tv seriály, filmy a inscenace

Příspěvek od Bína »

pplk Žitný píše: čtv 26. srp 2021 7:06:25 Od 30. srpna běží vždy v pracovní dny v podvečer na ČT3 česko-polský seriál z roku 1972 "Duhový luk".
S úžasnou hudbou Zdeňka Lišky. Pamatuji trochu z dětství. ČT se tentokrát ukázala. 👍 Už jsem myslel,že v češtině nikdy neuvidím. 👋
Bína,prosím pěkně.Já jsem Standův kamarád.Bude nám po něm oběma smutno.Viďte!
Odpovědět