Herci - nejsou mezi nami

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Uživatelský avatar
hrabě Kaunitz
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. pro 2016 20:45:27

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od hrabě Kaunitz »

Utichl Liškův šanson ve vinárně Panonia a bohužel další postavička z našeho seriálu odešla na věčnost :( Výborná zpěvačka-šansoniérka i výrazná herečka v několika filmech,seriálech "šedá pavučina" zpěvandule Hana Hegerová. Nechť odpočívá v pokoji a na její počest si večer při víně pustím Mědirytinu,a potom ještě desku "potměšilý host"......snad na dně trochu štěstí uvidím :(
Víte co je to halbmensch?
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od heinrich »

Teď čtu, že odešla další postava z našeho seriálu a to Karel Urbánek. Zemřel už v pátek 25.6.2021, čest jeho památce! :''-(
Už nedá žádný skotský střik O. Víznerovi....
Ttttatata tabák dáš?
Bláha
major
Příspěvky: 699
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Bláha »

To je kapitán Zeman z pražský kriminálky!Dvakrát mě dostal do šuplete!
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Opustil nás pan Zdeněk Mucha... Nechť mu zní věčný potlesk na nebeské scéně...

Zahrál si v díle Kleště... Pokud jsem ho rozpoznal dobře tak měl roli rytíře des Grieux v probíhajícím představení Manon Lescaut...
(A pro kompetentní jedna poznámka pod čarou - chybí nám ve výčtu herců...)
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Drábek »

aarongoldstein píše: úte 13. črc 2021 4:39:05 Opustil nás pan Zdeněk Mucha... Nechť mu zní věčný potlesk na nebeské scéně...

Zahrál si v díle Kleště... Pokud jsem ho rozpoznal dobře tak měl roli rytíře des Grieux v probíhajícím představení Manon Lescaut...
(A pro kompetentní jedna poznámka pod čarou - chybí nám ve výčtu herců...)
Vůbec jsem nedokázal určit,kde se Zdeněk Mucha v Kleštích objevil.Další kdo není v seznamu herců,hereček jsou Magda Dolejšová, Zdeněk Forejt, Rudolf Kamínek,Václav Procházka, Dagmar Pušová.Ale chápu,že nemohou být uvedeni všichni,kdo se v jednom určitém díle jen mihnuli.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Lipinski »

Drábek píše: úte 13. črc 2021 14:25:38
aarongoldstein píše: úte 13. črc 2021 4:39:05 Opustil nás pan Zdeněk Mucha... Nechť mu zní věčný potlesk na nebeské scéně...

Vůbec jsem nedokázal určit,kde se Zdeněk Mucha v Kleštích objevil.Další kdo není v seznamu herců,hereček jsou Magda Dolejšová, Zdeněk Forejt, Rudolf Kamínek,Václav Procházka, Dagmar Pušová.Ale chápu,že nemohou být uvedeni všichni,kdo se v jednom určitém díle jen mihnuli.
Já si Zdeňka Muchu vybavuju v malý roli v seriálu Rédl. V Kleštích bych ho poznat asi nedokázal, ale taky bych sázel na divadlní představení. Stejně tak i u většiny ostatních jmen, jde převážně o herce z Karlových varů nebo západních Čech.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
architekt Máca
strážmistr
Příspěvky: 70
Registrován: úte 06. črc 2021 14:07:53

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od architekt Máca »

Dnes zemřela Blanka Bohdanová, paní doktorka Koterová z Křížové cesty...
Historické jádro Chebu musí být zachováno! A z toho šedesát osm objektů v naprosto původní podobě, a u dalších třiceti bych připustil...
Uživatelský avatar
hrabě Kaunitz
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. pro 2016 20:45:27

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od hrabě Kaunitz »

Ach ano je to pravda,opustila nás další velmi kvalitní herečka a to nejen z našeho seriálu :( Blanka Bohdanová alias doktor Koterová "bambulička" nechť odpočívá v pokoji.
Víte co je to halbmensch?
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od jasny.sokol »

Dnes ve věku 75 let nás opustil Jarda Bosák
https://www.novinky.cz/kultura/filmy-se ... .seznam.cz
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Drábek »

Dnes,ve věku 82let,nás opustil Josef Abrhám. Pán ze Salcburku-Rudi Lorenz."Školy mám český,ale hubu vídeňskou"
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od tajemník Šanda »

Ironií osudu jsem zrovna minulý víkend viděl snímek Každý den odvahu z roku 1964, kde měl Josef Abrhám výraznou roli. Nezapomenutelný výkon. Stejně jako všude jinde.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
hrabě Kaunitz
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. pro 2016 20:45:27

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od hrabě Kaunitz »

Škoda Rudyho Lorenze :( Odešel další velmi významný český herec nejen z našeho seriálu.Všichni si ho budeme pamatovat hlavně ze seriálu Nemocnice na kraji města,Druhý dech atd..A hlavně z filmů Vrchní prchni,Partie krásného dragouna a mnoha dalších- ovšem pro mě je nejlepší jeho role ve filmu "konec starých časů" Jiřího Menzela kde naprosto exceloval v roli falešného knížete (y) Dnes si dám na jeho počest Pána ze Salcburku a budu vzpomínat.
Víte co je to halbmensch?
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Spikings »

U mě asi vítězí Partie krásného dragouna - Rudi Macháček
- v neděli odpoledne, to jsem byl v hotelu Lola, se svojí snoubenkou...
- se kterou ??
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Lipinski »

Spikings píše: úte 17. kvě 2022 18:49:43U mě asi vítězí Partie krásného dragouna - Rudi Macháček
Alias Rudyard. U mě taky.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Adamovic »

Este par slov k Rudimu (alebo Rudymu) Lorenzovi. Aj dnes som ho vnimal, ako mladeho herca (relativne), hoci mal 82 rokov. Mozno preto, ze Josef Abrham mal stale taku mladistvu tvar a takmer vzdy hral aj take postavy. Postupne nam vsak odchadzaju jednotlivi herci (co je prirodzene) a pride den, ked uz budeme pocitat len tych, co su este stale medzi nami. Nastastie Rudi obsadil, ako hlavna postava - celu jednu velmi dobru epizodu 30PMZ a pokial si serial ludia este budu pamatat (lebo dnes uz je zabudanie na minulost beznou praxou), tak zostane aspon takto stale s nami.
Smutne je, ze aj keby dnes bol dobry herec, tak sa vlastne nema kde prejavit, aby prezil - bude hrat vo vselijakych Uliciach, ci Ordinaciach a inych sprostostiach. Na nieco tak nakladne, ako bol nas serial nikto neda peniaze. A temy by sa nasli - aj z nedavnej historie, vyzaduje to vsak ''vysokou profesi'' povedane slovami Arnolda Hackla a vysoka profese je dnes nedostatkovy tovar - mozno aj tovar, o ktory nie je zaujem.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Odpovědět