Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Všeobecná diskuze o seriálu
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od tajemník Šanda »

Divná doba. Jsem poněkud zmaten. Díky laskavosti místních kolegům jsem si přečetl povídku Hrdelní pře majora Zemana. Znamená to, že tato povídka byla předlohou pro původní verzi Štvanice, která tak i byla natočena? Fotky pana Přeučila (deklamující herec Vodvářka v Týnském chrámu?) by o o tom mohly svědčit.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
kapitán
Příspěvky: 482
Registrován: sob 02. dub 2016 1:30:45

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Předpokládám, že ano... Stejně tak scéna Zemana před soudem z titulků není ze Štvanice, ale (pravděpodobně) z původně natočeného dílu...
Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Prolínání skutečností a fikce v seriálu

Příspěvek od Spikings »

Možná jsem dostatečně nepoužil vyhledávání a možná nosím sovy do Athén, nicméně -

původně se měl použít scénář podle povídky "Hrdelní pře" od Ing. Jiřího Procházky, začal se tak i natáčet, nicméně z různých důvodů (nesouhlas Jiřího Sequense a snad i dr. Mileny Balašové) se nakonec "větší polovina" dílu přetáčela a zůstala tak jen známá scéna v úvodních titulcích a některé fotografie, část z nich je v knížce "Major Zeman - Proaganda nebo krimi", např. zmíněná fotka s Janem Přeučilem a některé další.

Omlouvám se za případnou duplicitu.
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Odpovědět