Současná televizní tvorba

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Willy Kleiber »

Rudi že to takhle konil??? :lol: asi mu došly chesterfieldky a nečetl Kuriera, jinak si to neumím vysvětlit...
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Blanka
první dáma
Příspěvky: 300
Registrován: pon 15. zář 2008 19:51:18
Bydliště: Kladno, ul. U šachty č.5

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Blanka »

no nevim.... asi tím.... no a taky už mu není dvacet a nebyl takovej suverén jak ho všichni známe.... :D
....dejte uz pokoj s tim tridnim bojem.....
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Dnes začala reprízovat ČT1 velmi povedený už 4 roky starý čtyřdílný seriál Hop nebo trop. Na něj mají navázat nově natočené díly. Případným škarohlídům již předem připomínám, že Zacha, Taclíka, Řezníčka, Jastrabana apod. tehdy ještě nikdo neznal, Martha Issová byla teprve na vzestupu, takže jediná "hvězda" byla v seriálu Chýlková. Kdo má kladný vztah ke sportům v přírodě tak jako já a sedí mu specifický humor, tak si pošmákne... :D
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Dobesch »

Prvni horskej dil sem si pripomenel a nemuzu si postesknout nad kvalitou zvuku --- proste byly sceny kdy OK a pak byly sceny (zrejme ty hodne postsynchronovany ) kde to bylo jak kdyz mluvej uplne nekde jinde --hlavne kdyz mluvily venku tak to bylo takovy neprirozeny
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
geza
poručík
Příspěvky: 213
Registrován: pát 30. kvě 2008 6:42:09

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od geza »

malej Míra píše:Dnes začala reprízovat ČT1 velmi povedený už 4 roky starý čtyřdílný seriál Hop nebo trop. Na něj mají navázat nově natočené díly. Případným škarohlídům již předem připomínám, že Zacha, Taclíka, Řezníčka, Jastrabana apod. tehdy ještě nikdo neznal, Martha Issová byla teprve na vzestupu, takže jediná "hvězda" byla v seriálu Chýlková. Kdo má kladný vztah ke sportům v přírodě tak jako já a sedí mu specifický humor, tak si pošmákne... :D
Tak jsem si dal "reprízu" a dnes bych hodnotil o stupínek níž. Zhruba od poloviny, od chvíle, kdy se odjíždí na hory, to má šmrnc a dobrou kvalitu; ale první polovina, kdy vše směřuje k očekávanému odjezdu, to je skoro utrpení.
Mluv za nás, Honzo! ....... Tak řekni, jak to tenkrát bylo!
Uživatelský avatar
Willy Kleiber
major
Příspěvky: 936
Registrován: pát 30. kvě 2008 12:25:07

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Willy Kleiber »

Hop nebo trop:
Včera jsem to vzhledem k obecné TV bídě shlédl, ale byla to teda ukrutná nuda :? Blééé
Horko, že jo...Jako tenkrát v Krakově!
Uživatelský avatar
Arnold Hackl
předseda moravské sekce
Příspěvky: 915
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:11:16
Bydliště: Západní Berlín, TELEX : arnold.hackl@seznam.cz

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Arnold Hackl »

Včera jsem poprvé viděl celý díl "Anděla" a musím říct, že malej Míra má pravdu.
Na dnešní dobu je to povedené dílko a klidně snese i porovnání s Pitavalem.
Má snad jen dvě drobné vady :
1) záměrně roztřesené některé záběry - dnes velice moderní (nechápu proč),
2) prokládání seriálu reklamními bloky.
Mezi tím, co se dnes natáčí a vysílá je to určitě nadprůměr.
Po otci Němec, po matce Čech, teď státní příslušnost Velká Británie, zástupce firmy Benson & Benson z Manchesteru.
Uživatelský avatar
Anglie
kapitán
Příspěvky: 474
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:03:22
Bydliště: Cambridge
Kontaktovat uživatele:

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Anglie »

Arnold Hackl píše:Včera jsem poprvé viděl celý díl "Anděla" a musím říct, že malej Míra má pravdu.
Má snad jen dvě drobné vady :
(...)
2) prokládání seriálu reklamními bloky.
To bych nebral ani jako mínus, seriál natáčený pro komerční TV reklamní bloky mít musí. Spíš otázka zvyku (a vkusu, samozřejmě).
Evertonians are born, not manufactured.
We do not choose, we are chosen.
Those, who understand, need no explanation, those, who don´t ... don´t matter.
Uživatelský avatar
malej Míra
bývalý předseda č.2
Příspěvky: 2644
Registrován: stř 28. kvě 2008 19:01:31
Bydliště: Roztoky u jezu, Hochtorgasse 27.

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od malej Míra »

Arnold Hackl píše:Včera jsem poprvé viděl celý díl "Anděla" a musím říct, že malej Míra má pravdu...
...ač nerad. :mrgreen:
Díky náčelníku, že ses mě zastal... :mrgreen: :mrgreen:
Mám ti ukázat jak plave?
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Dobesch »

Já se stále nemuzu zbavit dojmu ze ty rozostřeny a rozhrkany a zrychlena zabery na Prahu jsou tvurci zamysl --- proste toho si vsimne "kazdej" a dojem ze to bylo toceny v Praze je hotov. Nebejt tehle zaberu tak pomalu nevim kam je to situaovany a resim to a takhle mi ani neprijde ze se serial tocil z velke casti na Slovensku
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Bába kořenářka »

Myslíš, že se to točilo na Slovensku? V jednom díle byly exteriéry například u Mladý Boleslavi...

Ale s tím Slovenskem mi vrtá hlavou tohle: je to sesterskej seriál k slov. seriálu Mesto anjelov, z něhož jsem na slov. televizi viděla jeden díl. Ale přesně ten samej scénář měl i jeden díl Kriminálky Anděl. Je tedy pro televizi levnější natočit to úplně to samy s českými herci (to znamená platit i celý štáb, nové exteriéry i interiéry a také znovu scénář a námět), než to celé koupit a pustit to ve slovenštině nebo to přinejhorsim předabovat?
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Dobesch »

Možná nejaky drobnosti byly točeny v ČR, ale pokud koukneš na zavěrečný titulky zjistíš čí že štáb to točil :-)

Jinak dokonce i pani ŽilkoStropnicka říkala v nějakém rozhovoru, že přes léto byla hodně s dětmi na Slovensku kde manžel natáčel detektivní seriál :-)

a jako perlička k tomu točení/nákupu na Markíze jde něco co se jmenuje Ordinácia v růžovej záhradě -- tam je prakticky stejna úvodní píseň, figurky se jmenujou +- stejně a děj je trošku vic upraven pro Slovensko a vic se tam operovalo --- teda videl sem nějak sem tam asi 2 díly jenčistě ze zvědavosti
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Bába kořenářka »

Jo, o tom vím, ale tam aspoň ty náměty jsou odlišný... Ale tohle bylo slovo od slova to samý, akorát s českými herci... Že by se Nova a spol. daly na charitu, aby čeští herci neumřeli hlady ;) :shock: :o ?!
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Uživatelský avatar
Dobesch
major
Příspěvky: 628
Registrován: stř 11. čer 2008 8:06:22

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Dobesch »

Rekl bych ze nejde o charitu ale o proste (a sproste) setreni -- vzdyt uz za 1. republiky se takhle natacelo --minimalne Vl. Burian - prikladza vsechne je C.K. polni marsalek ten se tocil soubezne Nemecky a Cesky --- proste se natocila scena v jednom jazyku a pak se tocilo v jazyku druhém -- jediny kdo zůstavál na place byl Burian. Cesky hrali oblibeni cesti herci a nemecky herci Nemecti. --- No a tak je to asi s Kriminalkou --proste se natoci jeden jazyk a pak druhej ---- no a naklady na stavby, pronajmy apod se muzou delit 2. :-)
Možno tou dolinou ide ten voz.........
Uživatelský avatar
Bába kořenářka
major
Příspěvky: 839
Registrován: čtv 29. kvě 2008 17:02:27
Bydliště: Liberec

Re: Současná televizní tvorba

Příspěvek od Bába kořenářka »

No jo, ale zase náklady na herce se musí násobit dvěma... Furt by se mi zdálo nejlevnější to nechat ve slovenštině nebo nadabovat...
... Bude třeba zvládnout zákony po našem! ...
... Království nebeské se vrátí, a opanuje tuto bezbožnou planetu! ...
Odpovědět