Herci - nejsou mezi nami

Ti, kteří ztvárnili postavy v seriálu, vše o nich
Odpovědět
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Spikings »

Taky se mi líbí, jak se Josef Abrhám, jako postava, uměl rozčílit a řvát - v Nemocnici na kraji města, předposledním díle (Procento hnisavých komplikací) hlasitě řve na Ladislava Freje, ve filmu Vrchní, prchni řve na Douchovou ("V pracovní době se nebudou číst noviny!!"), ve filmu Partie krásného dragouna opět řve, tentokrát na policajta Zdichynce (Vladimír Menšík), následně dojde k vzájemnému fackování - malé faux pas :)
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
jasny.sokol
kapitán
Příspěvky: 429
Registrován: ned 12. dub 2009 21:41:46
Bydliště: Příbor

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od jasny.sokol »

Tak nás opustil Ludva Velenský, ten co má v národní správě pivovar a taky frája že Slivenec Eda Sojka :-(
Uživatelský avatar
hrabě Kaunitz
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. pro 2016 20:45:27

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od hrabě Kaunitz »

Tak bohužel další parádní herec odešel nejen z majora Zemana :''-( výborný dabér a herec různých vesměs menších rolí, často hrával i záporáky.Režisér Jiří Sequens ho ale obsazoval celkem často např. pásek ze Slivence Eda Sojka,Ludva Velenský: "tady jsou moje zkušenosti z hakenkreuzlery!!!že my se s těmi nácky tak mazlíme!",kaprova smrt z hříšných lidí,věčně opilý podvodníček a kapsář ze smrti černého krále atd. atd..Ale dožil se krásného věku ačkoliv těžce nemocen, nechť je mu lehká zem. :(
Víte co je to halbmensch?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2111
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Lipinski »

A samozřejmě Vinnetou. Když jsme byli v polovině 80. let v pražským planetáriu, tak jsem si najednou uvědomil, že ten hlasovej doprovod je Vinnetouův hlas, co znám z kina.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Honza Zeman
předseda
Příspěvky: 2530
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:24:05
Bydliště: rodný domek na Zbraslavi

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Honza Zeman »

A taky hlas nesmrtelného pana účetního Ugo Fantozziho. Tady mi jeho hlas sedl podobně jako Filipovský k Funesovi - geniální.
Čest jeho památce.
....dnes bude ten, slavnej blaznivej den....dnes bude ten, slavnej blaznivej den......
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Drábek »

Geniální dabing pana Fišera a jeho inspektor-šéfinspektor Clouseau.
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od tajemník Šanda »

Teprve dnes jsem se dozvěděl, že dne 28. května zemřel pan Vlastimil Čaněk.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od tajemník Šanda »

A dnes i doktor Benda, pan Dalimil Klapka.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Spikings
major
Příspěvky: 576
Registrován: čtv 11. úno 2016 15:13:33

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Spikings »

tajemník Šanda píše: úte 14. čer 2022 16:43:23 A dnes i doktor Benda, pan Dalimil Klapka.
"Pepa Barkl, to vám je šikovnej kluk..."

Mně zaujalo, jak na společném promítání se zmiňoval o rozhlasové (nebo televizní?) redakci se jménem "HuLiZa" - Humor a lidová zábava.

Taky se mi vždycky, ve filmu "Příště budeme chytřejší, staroušku", líbil rozhovor Zdeňka Dítě s Dalimilem Klapkou - soudruhem Kotlářem - že nepustí tu vadnou sérii, že o tom debatoval s manželkou. A tudíž podvodníčci dělali z nové lady vrak zbytečně. "Víte, jak se tomu říká?" - "Já vím. Korupce."
Tenhle pohřební vůz projede všude. Nikdo se ho neodváží zastavit. Ani policajti ne. Ale kam v něm jedem teď, dva roky po válce?
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 276
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Antonín Drábek »

Momeent, ja si to musim tady jeste trosku zrichtovat...
Karel Pragr uz do Antverp nikdy nepojede.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Salaba »

Dnes odešel do hereckého nebe "náš hostinský Prágr", Pan herec Josef Somr. Čest jeho památce! (a děkan nejen za ten šnytzl a koňouš pro Honzu...)
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
heinrich
kapitán
Příspěvky: 323
Registrován: pát 26. srp 2016 19:32:08
Bydliště: Praha 411

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od heinrich »

Tak ten šnytzl si dám dnes večer s koňosem na památku za něj....čest jeho památce!
Ttttatata tabák dáš?
Uživatelský avatar
hrabě Kaunitz
strážmistr
Příspěvky: 43
Registrován: sob 10. pro 2016 20:45:27

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od hrabě Kaunitz »

Pepa Somr alias Prágr byl jeden z nejlepších českých herců vůbec. Děkujeme za vše co pro českou kulturu udělal :''-( Moc vzpomínám jak perfektně z Hanou Maciuchovou namluvili "tisíc a jedna noc". Nechť odpočívá v míru
Víte co je to halbmensch?
Uživatelský avatar
Salaba
major
Příspěvky: 818
Registrován: stř 28. kvě 2008 18:27:18
Bydliště: Hájice u Prahy

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Salaba »

Dnes odešel do hereckého nebe 'okrskář Matys' - Ladislav Trojan. https://www.novinky.cz/clanek/kultura-z ... .seznam.cz
No tak co, loučit se nebudem, snad se ještě někdy uvidíme že jo?! A pak si teprv dáme to správný tóčo!!!
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 276
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Herci - nejsou mezi nami

Příspěvek od Antonín Drábek »

Mel jsem ho oblibeneho ve filmu Strach. Tam to byl podpraporcik Loubal. Jak si tam u stolu chystal svacinu a z radia mu hrala rozcvicka. A jak Vargovi s Kalasem oznamil, ze do Fotografie prisla ta holka... totiz Vera Klimova, Praha 5, Pod farou 316.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Odpovědět