Televizní tvorba z archivu

Máme rádi československou tvorbu, takže tady vše o tom
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Lipinski »

Pardon, nerozumim, nejsem odborník, neznám slang.
Naposledy upravil(a) Lipinski dne ned 31. črc 2022 12:58:48, celkem upraveno 2 x.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Adamovic »

Lipinski píše: stř 29. čer 2022 2:31:24 Pardon, nerozumim, nejsem odbirník, neznám slag.
To ani nie je slang - ''Gemischter Satz'' je zmiesavanie uz hotoveho vina na rozdiel od ''cuvee'', co je vyroba vina z roznych odrod a jeho spolocne dozrievanie v sudoch. No a Hermine von Paulsen zrejme myslela to, ze Vieden je znama tym, ze je tam vysoka popularita prave toho ''gemischter Satz'' a to predovsetkym medzi strednou triedou (vzdy to tak bolo a existuju aj priamo viedenske znacky GS). To neznamena, ze GS je zle vino, alebo nejako horsie, len je to obvykle lacnejsie, ako jednoodrodove vino.
Viedenski snobi samozrejme piju jednoodrodove a mate uplnu pravdu, ze Vieden je mestom vina, cela je obklopena skvelymi vinami zo svetoznamych oblasti (Wachau, Weinviertel, Neusiedler See), ale nakolko aj pracujuci clovek ma narok na vino (nie len na slanu vodu) tak je trh presyteny prave tymi GS a dovolit si to moze takmer kazdy. A GS patri ku Viedni uplne neodmyslitelne.
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Televizní tvorba z archivu - Šéfe, jdeme na to!

Příspěvek od Lipinski »

Včera jsem se díval na tenhle díl o Pepanově partě a ve scéně s maminkou Anežky jsem si říkal, jestli to není Pavla Maršálková - a byla. To jen mimochodem, protože PM je málo k vidění a tady má roli matky - generála.

Možná by si tahle série zasloužila svoje vlákno, padaj tam skutečný perly, třeba když Pepan s hrůzou a nepochopitelným údivem sděluje Járovi, že bratři Anežky choděj každej den do práce.

Navíc Jára je kapitola sama o sobě.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od tajemník Šanda »

Včera jsem měl možnost vidět snímek Jsem vrah? K dispozici na youtube. Pod režijní taktovkou Jana Urbáška vidíme herce, kteří rázně vystupují ze svých škatulek. Jak "básník" Pavel Kříž, tak frajer Filip Renč. Ale především Vladimír Brabec. Jeho roli lze popsat třemi slovy: Cílevědomá, chladnokrevná věcnost.
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 276
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Antonín Drábek »

Muz, ktery nesmi zemrit. Jakkoliv je to stranicka agitka, tak za sebe rikam, ze me serial uplne ohromil. Drsny, ponury, syrovy i surovy... tezko hledat slova. Vlado Müller jako top slizoun a svine, neslo zahrat lip.
Paradne cernobily a v neposledni rade - naprosto, ale naprosto uzasna hudba!
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Bláha »

Pamatuju jako cca osmiletý kluk,pak přes 45 let nebyl reprízován.Zajímavé je že autor hudby není nikde uveden.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Antonín Drábek
poručík
Příspěvky: 276
Registrován: stř 04. pro 2019 22:48:13
Bydliště: Buštěhrad

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Antonín Drábek »

Podival jsem se na prvni dil serialu Letici delfin a musim konstatovat, ze nasledujici dily jistojiste vynecham. Jedna z nejslabsich veci, co jsem kdy videl. Normalne jsem u nekterych scen a dialogu uhybal pohledem od obrazovky, protoze mi bylo stydno. Ty dialogy... jak nepovedena slohova prace zaka zakladni skoly.
Myslim, ze vsichni, kdo se na tom podileli a zahrali si v tom, byli moc spokojeni, ze se serial nevysilal.
Proti inzenyrovi Velinskemu, hlavni postave, by i Mirek Dusin byl arogantni grazl. Naprosta bizarnost.
Von měl klobouk, starej, zelenej jakoby, jako maj haj... jako mysliveckej, jakoby, a vůbec ho nesundal z hlavy. A voči... ty byly divný. Takový... vostrý!
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Alvi »

Antonín Drábek píše: úte 07. lis 2023 11:39:05 Podival jsem se na prvni dil serialu Letici delfin a musim konstatovat, ze nasledujici dily jistojiste vynecham. Jedna z nejslabsich veci, co jsem kdy videl. Normalne jsem u nekterych scen a dialogu uhybal pohledem od obrazovky, protoze mi bylo stydno. Ty dialogy... jak nepovedena slohova prace zaka zakladni skoly.
Myslim, ze vsichni, kdo se na tom podileli a zahrali si v tom, byli moc spokojeni, ze se serial nevysilal.
Proti inzenyrovi Velinskemu, hlavni postave, by i Mirek Dusin byl arogantni grazl. Naprosta bizarnost.
Děkuji za poznatek, ikdyž se říká, že negativní reklama - doporučení - je také reklama... seriál neznám :-o
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Lipinski »

Antonín Drábek píše: úte 07. lis 2023 11:39:05Podival jsem se na prvni dil serialu Letici delfin a musim konstatovat, ze nasledujici dily jistojiste vynecham. Naprosta bizarnost.
Já to vynechám úplně, tohle shrnutí mi stačí.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
tajemník Šanda
kapitán
Příspěvky: 337
Registrován: stř 25. srp 2010 14:43:07
Bydliště: Ministerstvo kultury ČSSR Praha / Olomouc

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od tajemník Šanda »

Doporučuji, již nesčetněkrát zde zmíněný, seriál ČT "Tajné akce Stb". V díle Akce Míla jeden z protagonistů hovoří o našem seriálu. A co více, v souvislosti s dosud nevyřešeným případem nepovedeného bombového útoku na Staroměstském náměstí připouští, že by tato tragická událost, která se odehrála v roce 1962, mohla posloužit jako ideální námět na jeden z dílů seriálu. Jen by mě zajímalo, jak by Honza mohl stihnout vyšetřovat máničky (spáchaly-li tento čin skutečně ony), a současně rejdit po karlovarských podnicích. Ale nemyslím si, že zrovna Honza, co vydělal, dal do putyk. A ženských!
Takhle přece ne, soudruzi! To není řešení.
Zákon Banderova štábu zní: "Nevěřit nikomu, ani sobě!"
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Drábek »

Mě se líbil TV seriál Rozsudek.Je z roku 1970 o muži, jemuž byla po dvaceti letech operací vrácena paměť a v jehož vzpomínkách ožívají události z konce 2. světové války, si hlavní roli zahrál vynikající herec Václav Voska.
Alvi
poručík
Příspěvky: 208
Registrován: úte 27. říj 2020 13:17:06

Re: Televizní tvorba z archivu

Příspěvek od Alvi »

tajemník Šanda píše: čtv 16. lis 2023 21:43:22 Doporučuji, již nesčetněkrát zde zmíněný, seriál ČT "Tajné akce Stb". V díle Akce Míla jeden z protagonistů hovoří o našem seriálu. A co více, v souvislosti s dosud nevyřešeným případem nepovedeného bombového útoku na Staroměstském náměstí připouští, že by tato tragická událost, která se odehrála v roce 1962, mohla posloužit jako ideální námět na jeden z dílů seriálu. Jen by mě zajímalo, jak by Honza mohl stihnout vyšetřovat máničky (spáchaly-li tento čin skutečně ony), a současně rejdit po karlovarských podnicích. Ale nemyslím si, že zrovna Honza, co vydělal, dal do putyk. A ženských!
Děkuji za typ, tento dokumentární seriál mi připomněl, z mého pohledu jiný povedený dokument - https://www.ceskatelevize.cz/porady/107 ... -s-destem/ Osobně v tom vidím námět minimálně na televizní film.... Všimněte si policisty - Kriminalista - Josef Lottes, který o příběhu velmi zajímavě povídá (umí mluvit - poutavě rozvíjí příběh) a ten jeho kolega má velmi špatné vyjadřovací schopnosti a má tendenci říct jednoduše odpovědět, myslím si, že si i před natáčením cvakl :pivo: :pivo: :pivo: (y)
Odpovědět