Rukojmí z Bella Vista

Třicet dílů detailně rozebraných
Odpovědět
Fosgen
kapitán
Příspěvky: 397
Registrován: úte 06. dub 2010 15:47:32

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Fosgen »

Ked porovnam umiestnenie pruhov a ich vzajomnu polohu tak bych povedal ze to ta ista bunda.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Lipinski »

Hermine von Paulsen píše: sob 21. říj 2023 19:06:54Jasne, je tam zip, dokonca mierne sikmy, i tie dlzky, tak ako pisete, tu na obr., ktory som vybrala, to tiez velmi pekne vidno...
Ale definitivne - material, farba nesedi i dalsie typicke prvky absentuju, nity, integrovany opasok s prackou, vylozky atd, takze materialovo je to kabat, resp. kratky kabat, ale stale nie Perfecto...
Já jsem to vlastně takhle myslel, měl jsem asi napsat "střihem velmi vzdáleně připomíná..."
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Lipinski »

Fosgen píše: sob 21. říj 2023 21:48:21 Ked porovnam umiestnenie pruhov a ich vzajomnu polohu tak bych povedal ze to ta ista bunda.
No rozhodně, to praští do očí tak, že skoro není možný se splíst.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Bláha »

Zajímalo by mě co to říkal Wunder Pepi holčině(vrabčákovi)jak tancovala s holohlavým,a nevím proč tak najednou.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Adamovic
major
Příspěvky: 684
Registrován: čtv 14. kvě 2020 16:30:27
Bydliště: Av.German Busch, La Paz Bolivia

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Adamovic »

Bláha píše: ned 03. pro 2023 17:58:09 Zajímalo by mě co to říkal Wunder Pepi holčině(vrabčákovi)jak tancovala s holohlavým,a nevím proč tak najednou.
Ked ju vola do tanca s Jirkom tak hovori ''aora vengorio'' co by asi mal povedat ''vengoria'' a to je nieco take, ako ''teraz uz pod'' (asi tancovat).
Potom hovori (asi) ''Espera en el bar por favor'' (to si len myslim, lebo to nie je velmi zretelne) takze nieco take ako keby jej hovoril aby pockala u baru
"... zvolil jste nemístné přirovnání majore...."
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Bláha »

Adamovic píše: úte 05. pro 2023 17:22:44
Bláha píše: ned 03. pro 2023 17:58:09 Zajímalo by mě co to říkal Wunder Pepi holčině(vrabčákovi)jak tancovala s holohlavým,a nevím proč tak najednou.
Ked ju vola do tanca s Jirkom tak hovori ''aora vengorio'' co by asi mal povedat ''vengoria'' a to je nieco take, ako ''teraz uz pod'' (asi tancovat).
Potom hovori (asi) ''Espera en el bar por favor'' (to si len myslim, lebo to nie je velmi zretelne) takze nieco take ako keby jej hovoril aby pockala u baru
Toto co já myslím bylo při rozhovoru s Barklem.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Drábek »

Bláha píše: úte 05. pro 2023 20:54:18
Adamovic píše: úte 05. pro 2023 17:22:44
Bláha píše: ned 03. pro 2023 17:58:09 Zajímalo by mě co to říkal Wunder Pepi holčině(vrabčákovi)jak tancovala s holohlavým,a nevím proč tak najednou.
Ked ju vola do tanca s Jirkom tak hovori ''aora vengorio'' co by asi mal povedat ''vengoria'' a to je nieco take, ako ''teraz uz pod'' (asi tancovat).
Potom hovori (asi) ''Espera en el bar por favor'' (to si len myslim, lebo to nie je velmi zretelne) takze nieco take ako keby jej hovoril aby pockala u baru
Toto co já myslím bylo při rozhovoru s Barklem.
Mě hlavně překvapilo,že Alberto Mestrey a jeho kumpáni vyvedli Hradce z hotelu,úplně bez problému,po tom co Mestrey říká Hradcovi.V této zemi se
dnes musí ještě jednat vlídně.Proto projdeme recepcí jako přátelé.
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Lipinski »

Spíš "Ahora ven, Gorrion" - Teď pojď, Vrabčáku. A pak teda zřejmě říká - počkej na mě na baru, Vrabčáku, prosím.

On už na Vrabčáka volá předtím, když mluví s Barklem. Říká něco jako - Sientate Gorrión, los senores tamos hablando más tarde, cuando necessita te amare. Sedni si vrabčáku, pánové si musí promluvit, až později tě budou chtít pomilovat - nebo něco v tom smyslu, zní to prkenně, chtělo by to nějakýho španělštináře.

Taky se dívám, že je rozdíl mezi sienta te a sientate, tak kdyby někdo povolanější...

Ale v podstatě jen pokřikuje na (zřejmě) prodejnou ženu, v knížce tohle není, ale Wunder Pepi říká Barklovi, že nemusí nic platit a o holku si stačí říct.
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Bláha »

Kdoví jestli žije Maritza Peréz-Vrabčák?
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Uživatelský avatar
Lipinski
major
Příspěvky: 2112
Registrován: úte 01. bře 2016 22:54:46

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Lipinski »

Bláha píše: stř 13. pro 2023 19:40:07 Kdoví jestli žije Maritza Peréz-Vrabčák?
Těžko říct, vůbec nic jsem o ní nenašel, teda kromě odkazů na 30PMZ. Hledal jsem zmínky i o Ruth Dubois a něco se mi pod tím jménem objevilo, ale bylo toho pramálo, na Kubě na tohle asi moc nejsou.

Program divadla Marti v Havaně (asi snad teda):

Obrázek
"Ani jsem neušil, že jste Sundance Kid... Když budu tasit, zabijete mě."
"To je pravděpodobný."
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Bláha »

Proč neuvedl dr.Benda Jirku Hradce z Lokomotexu na Moravu už ve Štětíně když tam nakládali lokomotivy?Bylo by to méně nápadné .A Antonia dostal na loď asi Barkl ne?Také to asi nebylo tak jednoduché.Jak říkal lodník Šimek jo to bude porod kamaráde.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Drábek
major
Příspěvky: 527
Registrován: pon 14. zář 2020 15:41:44

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Drábek »

Bláha píše: čtv 14. pro 2023 13:58:16 Proč neuvedl dr.Benda Jirku Hradce z Lokomotexu na Moravu už ve Štětíně když tam nakládali lokomotivy?Bylo by to méně nápadné .A Antonia dostal na loď asi Barkl ne?Také to asi nebylo tak jednoduché.Jak říkal lodník Šimek jo to bude porod kamaráde.
Asi proto,že v okamžiku,kdy dr.Benda poznal po hlase Pepu Barkla,tak ten v té době už byl na Moravě ve Štětíně.A právě naopak si myslím,že nápadné
by bylo,kdyby byl Hradec ve Štětíně,už při pouhé nakládce lokomotiv.
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Bláha »

No já to vidím tak že Benda po idetifikaci Barkla jel na Moravě do Kielu.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Bláha
major
Příspěvky: 698
Registrován: stř 01. úno 2017 22:37:45

Re: Rukojmí z Bella Vista

Příspěvek od Bláha »

Moc času na vyčištění lokomotiv neměli.A kolik jich bylo?Kolik na to kapitán vyčlenil lidí? A samé odborníky?To měli takový vercajk na lodi aby se do toho mohli pustit?Kdyby to Antonio nasypal do převodovek,nebo válců motoru tak nemají šanci.
Tak zase vejslech?Neměli by sme jít radši na pivo?
Odpovědět